Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'den 5 kıtaya gayrimenkul danışmanlığı hizmeti!

27.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Harvard mezunu Türk İşadamı Fatih Elibol, 5 kıtada, 200 binin üzerinde yerli ve yabancı yatırımcıya gayrimenkul danışmanlık hizmeti veriyor. Realty-TR Dünya Başkanı Fatih Elibol; “15 Temmuz’dan sonra yurtdışında yaşayan gurbetçilerin Türkiye’den gayrimenkul edinme oranlarında ciddi bir artış yaşandı.”

Amerika’da 20 yıl önce başladığı gayrimenkul danışmanlık hizmetini, kurduğu Realty-TR markasıyla kısa sürede büyüten, markanın Dünya Başkanı Fatih Elibol, sadece 2016 yılında gerçekleştirdiği 540 milyon Euro’luk iş hacmiyle dünya gayrimenkul sektörüne yön veriyor. Türkiye’de, sektöründe Harvard Üniversitesi mezunu tek kişi olma özelliğine de sahip olan Elibol, 5 kıtada ve 50’den fazla ülkede, 200 bin kişiye gayrimenkul danışmanlık hizmeti verdiklerini belirtti. Elibol, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurtdışında yaşam mücadelesi veren gurbetçilerin ülkelerine sahip çıktığını da ifade ederek, “yaşanan kalkışmanın ardından Türkiye’de gayrimenkul satın almak isteyen gurbetçi sayısı 600’ün üzerinde” diye konuştu.

New York Üniversitesi’nde, Politik Ekonomi ve İdari Bilimler eğitimi görürken, bizzat yaşadığı ev kiralama problemleri nedeniyle, bugünkü Realty-TR markasının temellerini oluşturacak bir sistem üzerinde çalışmaya başlayan Fatih Elibol, başlarda öğrenciler için kurduğu bu sistemi kısa sürede büyüttü. Harvard Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra 2010 senesine kadar AR-GE çalışmalarını sürdüren ve 2013 yılıyla birlikte dünyanın pek çok ülkesinde verdiği gayrimenkul danışmanlık hizmetiyle adını duyuran Fatih Elibol, 2014 yılı itibariyle Türkiye’de işletme sistemi franchise vermek için kolları sıvadı.

SADECE 5 KITADA!
2010 yılından bugüne 5 kıta ve 50’den fazla ülkede, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen 200 binin üzerinde özel ve tüzel kişiye danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade eden Elibol, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcı sayısının ise 7 bini geçtiğini söyledi. Realty-TR Dünya Başkanı Elibol, 2014 yılında 64 milyon Dolar işlem hacmine sahipken bu rakamı sadece 2 yıl içerisinde 540 milyon Euro’ya çıkardıklarını, 2017 yılında bu rakamı da katlamak istediklerinin de altını çizerek, “biz global düşünüyoruz. Realty-TR, dünya genelinde 200’den fazla gayrimenkul portalıyla çalışıyor. Dünyada tek 12 lisanda hizmet veren gayrimenkul sektöründeki en global markayız. Yine dünyadaki önde gelen tüm emlak fuarlarına katılarak, başka bir ülkede yatırım yapmak isteyen kişilere en doğru seçenekleri sunuyoruz” diye konuştu.

OTURMA İZNİ, KONAKLAMA VE VATANDAŞLIK BAŞVURUSU
Verilen gayrimenkul danışmanlığının içerisinde çok sayıda hizmet olduğunu belirten Elibol, “Bir Alman’ın Rusya’dan, bir Fransız’ın da Puket Adası’ndan gayrimenkul satın almak istediğini düşünelim. Kişinin, gayrimenkulü görmek için gittiği ülkedeki otel rezervasyonu, vizesi, ülkeyi ve bölgeyi tanıması için bölge turlarının sağlanması, ülkenin ekonomik verileri, ayrıca o ülkenin vatandaşlığına geçmek istiyorsa bununla ilgili başvurular, oturma izni alabilmesi için yapılacak tüm işlemler, ya da o ülkede iş kurmak istiyorsa bununla ilgili tüm veriler bir danışmanlık hizmeti paketi şeklinde müşteriye sunuluyor. Bu nedenle işlem hacmimiz bu kadar yüksek” dedi.

GURBETÇİLERDEN YOĞUN İLGİ
15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurtdışında yaşayan gurbetçilerin ülkelerine sahip çıkarak, yatırımlarını Türkiye’ye yönelttiğini belirten Elibol, “Yaşanan kalkışmanın ardından vatandaşlarımız yaşadıkları ülkede yatırım yapmak yerine, öz kazançlarını ülkemizde gayrimenkul alarak değerlendirme yoluna gitti. Bir anlamda ülkelerine sahip çıktıklarını gösterdi. Ülke ekonomisine kendilerince katkıda bulundular. 15 Temmuz’dan sonra geçen 7 aylık sürede Türkiye’den gayrimenkul satın almak için harekete geçen müşteri sayımız 600’ün üzerinde. Tabi Dolar ve Euro’nun yüksek seyri de bir diğer neden. Eskiden 100 bin Euro’ya alamayacağı evin, Euro’nun 4 Türk Lirası’nın üzerine çıkmasıyla bir anda alınabilir olması. Böylece hem ülkesine yatırım yapmış oldu, hem de parası daha çok değerlendi. Ters taraftan bakacak olursa, 15 Temmuz’dan sonra Türklerin yurtdışından, özellikle de Avrupa ülkelerinden gayrimenkul satın alma talebi de arttı. Yaklaşık yüzde 40 artış yaşandığını söylemek mümkün” şeklinde konuştu.  

BAŞARI GARANTİLİ SİSTEM
Realty-TR’ın merkezini 2017 yılı başında İzmir’e taşıyan Fatih Elibol, bir yıl içerisinde Türkiye’de 250 işletme tipi franchise vermeyi planladıklarını söyledi. Elibol, “dünyanın en çok tercih edilen franchising sistemi Realty-TR olarak, gayrimenkul sektöründe franchiseelerin en çok ihtiyaç duyduğu unsurları göz önünde bulundurduk. Franchise ofisinin bölgesinde bir ikinci ofis açılmasına izin vermiyoruz. Franchise ofisinin portföylerinin uluslar arası nihai alıcılara ulaşması için Realty-TR olarak dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarlarına katılıyoruz. Çağrı ofisimiz 09.00’dan 02.00’ye kadar hizmet veriyor. Müşteri kaybı ve memnuniyetsizliği yaşanmasına izin vermiyoruz. Dünyada 200’den fazla uluslar arası gayrimenkul portalında franchise ofislerinin portföylerini satışa sunuyoruz. Ayrıca sektörde ilk defa model ofis uygulaması yapıyoruz. Ofisin tüm ihtiyaçları Realty-TR mimarları tarafından karşılanıyor. Verdiğimiz özel uygulamalı eğitimlerle, başarılı olmamak için ya ofisi ya da telefonu kapatmak gerekiyor” dedi.

KADINLARA İŞ FIRSATI
2015 yılında Avrupa Birliği Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından, sektörde ilk kez “altın marka” ödülü ile tüm Avrupa’ya tavsiye edildiklerinin altını çizen Fatih Elibol, “franchise ofislerimizde üniversite mezunu ve daha önce bu işi yapmamış kişileri görmek istiyoruz çünkü Realty-TR’ın mantığı diğerlerinden farklı. Ofisin kapısına tabela asmaktan çok daha fazlasını yapıyoruz. Özellikle girişimci kadınlarımızı Realty-TR çatısı altında görmek en büyük arzum.Ülkenin ekonomik durumunu göz önüne alarak bölgesine göre 4-10 bin TL arasında değişen yıllık franchise ücretleri oluşturduk. Başarılı, ek gelir değil kendi işinin sahibi olmak isteyen kişileri dünyaya tanıtıyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yeni kurulacak "Ege-Koop Enerji Kooperatifi"ne bir kereye mahsus 10 bin lira karşılığında üye olanlar 30 yıl hem kullandığı elektrik bedelini ödemeyecek, hem de her ay...

Ajans Press’in Türkiye Veri İşleme Merkezi’nden derlediği bilgilere göre; İstanbul ilçeleri arasında en düşük konut metrekare fiyatına 2 bin 204 lira ile Esenyurt sahi...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 3194 sayılı İmar Kanunun geçici 16’ıncı Maddesi uyarınca düzenlenen İmar Barışında, Tapu ve Kadastro süreci netleşti. Altın Emlak Gene...

Türkerler Holding’in, Mahall Bomonti İzmir ve Mahall Ankara projelerinde başlattığı kampanya yoğun ilgi gördü. Kampanyanın ilk haftasında Mahall Ankara’yı ziyaret eden...

Emlak Uzmanı Meriç: Emlakçılık önümüzdeki yüzyılın en iyi 5 mesleği arasında olacak

Sağlık alanındaki tecrübesini inşaat ile harmanlayarak ortaya Türkiye’de eşi bulunmayan bir konsept çıkartan Yanık Sağlık Grubu, yeni projesi Yamaç Sağlık Rezidans ile...

Ontan Grup imzası ile İzmir’in yeni merkezi Bayraklı’nın merkezinde yükselen MODDA Bayraklı’da yaşam başladı.

Yazarlar
Website Security Test