Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Eve asansörden gir havuza odadan atla

27.7.2015
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Narlıdere'de toplam 40 villanın yer aldığı Doruk Life, yatak odasında havuz ve kapısız giriş gibi birçok yeniliği barındırıyor. Özel kartla çalışan asansörlerle çıkılan villalarda havuz ise evin içinde yer alıyor. Yatak odasından girilen havuzda yüzenler, alt kattaki salonda yer alan cam kısımdan izlenebiliyor. Tanıtımı yapılmadan yüzde 60'ı satılan evlerde yaşam 1 ay sonra başlayacakDaha önce 30 dairelik bir bina yaparak Narlıdere'ye girdiklerini belirten Doruk Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Doruk, "Ayrıca Konak ve Buca bölgesinde de inşaatlarımız oldu. Ama Narlıdere'nin gerek üniversiteler tarafından onaylanmış temiz havası gerekse şehrin bu kadar içinde olup, doğanın da tam merkezinde yer alması bizi Narlıdere'de yeni bir proje yapmaya itti" dedi.

Yazlık değil ömürlük

Doruk Life projesinin çok özel olduğunu aktaran Cafer Doruk, "Biz insanların kendilerini yazlıklarında gibi hissetmelerini isterken aslında bir ömür boyu huzur içinde yaşamı sunuyoruz. Bahçesinde uğraşıp, gerektiğinde 5 dakikada kent merkezine inebilecekleri bir yer hayal ettik. Manzaramız da hiçbir zaman kapanmayacak konumda. Yazın en sıcak günlerinde bile serin ve kente kuş bakışı bir ortam sunuyoruz" diye konuştu.

  

Salonda izle

Projedeki villaların 250 ila 350 metrekare arasında değiştiğini vurgulayan Doruk, "Burada iki tip villa var. Üst kattaki villalarımız 3 katlı ve havuzları dışarıda. Ayrıca terasları da Güzelbahçe'den Urla'dan iç körfeze kadar muhteşem bir deniz manzarasına sahip" dedi. Alt tarafta bulunan villaların 350 metrekare olduğunu ve her birinin kendisine özel 40 ila 50 metrekare arasında değişen bahçeleri bulunduğunu kaydeden Doruk şunları söyledi: "Bununla birlikte tüm havuzlarımız 22 metrekarelik bir büyüklüğe sahip. Tek fark alt taraftaki villaların havuzunun evin içinde olması. Havuza yatak odasından geçilebildiği gibi bir alt kattaki salondan da camın ardından havuzda yüzenleri izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz yine yatak odasından saunaya geçebiliyorsunuz."

Yüzde 60 kar ettiler

Toplam 40 villadan oluşan projenin yatırım maliyetinin 20 milyon TL olduğunu da sözlerine ekleyen Doruk, villaların metrekare fiyatlarının ise 4 bin ila 6 bin lira arasında değiştiğini açıkladı. Projedeki konutların yüzde 60'ının henüz tanıtıma çıkılmadan satıldığını söyleyen Doruk, evlerini projenin başında satın alanların bugün itibariyle yüzde 60 kar ettiğini vurguladı.

Anketten çıktı

Doruk, projede birçok yeniliği anket çalışmasından çıkan sonuçlara göre gerçekleştirdiklerini de belirtti. Üst gelir grubuna yönelik yapılan ankette "Nasıl bir ev hayal edersiniz?" diye sorduklarını açıklayan Doruk, "Verilen cevaplarda özellikle belli bir yaşın üstündekilerin villada katlar arasında merdiven çıkmakta zorlandıkları ve buna uygun bir çözüm istediklerini gördük. Böylece otoparktan sadece size ait olan kişileştirilmiş kartınızla asansörünüze binip evinizin istediğiniz katına çıkabilirsiniz. Dileyenler merdiveni de kullanabilir. Bunun yanında kente ulaşım kolaylığı, doğanın içinde olması, sakin ve sessiz ortamına karşın İzmir'i ayağınızın altına sermesi projeyi farklı kılan unsurlar" dedi.

Kentsel dönüşüm

Yine Narlıdere'de 20 dönümlük gecekondu bölgesinde 200 dairelik kentsel dönüşüme başlayacaklarını aktaran Doruk, planların onaylanmasıyla çalışmalara başlayacaklarını vurguladı. Doruk, "Narlıdere'deki ilk kentsel dönüşümü biz başlatmış olacağız. Bunun da gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Toplam 400 dönüme yakın bir alanda yapılacak kentsel dönüşümün 20 dönümlük kısmını biz gerçekleştireceğiz. Bu alanda yüksek katlı binalar inşa edeceğiz" dedi.

Hedef 2018 sonu

Çalışmalar kapsamında jeolojik etütlerin tamamlandığını, sonuçların da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulduğunu aktaran Doruk, Bakanlığın onayının ardından çalışmalara geçileceğini sözlerine ekledi. Başka ilçelerde de kentsel dönüşüm içinde olmasına karşın en hızlı ilerleyecek ve sonuca ulaşacak bölgenin Narlıdere olduğuna dikkat çeken Doruk, 8 ay içinde tüm izinlerin alınıp 2018 yılı sonu gibi dönüşüm bölgesinde hayatın başlayabileceğini aktardı.

Fitness center da var

Narlıdere'de toplam 40 villadan oluşan villalar 250 ila 350 metrekare arasında değişiyor. Metrekare birim fiyatının 4 ila 6 bin lira olduğu projede ayrıca fitness center da yer alıyor. Ağustos ayında yaşamın başlayacağı projede her villanın 2 araçlık otoparkı, özel havuzu ve bahçesi bulunuyor. Daire tipine göre saunanın ve ev içinde havuzun olduğu villalarda İzmir körfez manzarasına sahip geniş teraslar da benzersiz bir keyif sunuyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yeni kurulacak "Ege-Koop Enerji Kooperatifi"ne bir kereye mahsus 10 bin lira karşılığında üye olanlar 30 yıl hem kullandığı elektrik bedelini ödemeyecek, hem de her ay...

Ajans Press’in Türkiye Veri İşleme Merkezi’nden derlediği bilgilere göre; İstanbul ilçeleri arasında en düşük konut metrekare fiyatına 2 bin 204 lira ile Esenyurt sahi...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 3194 sayılı İmar Kanunun geçici 16’ıncı Maddesi uyarınca düzenlenen İmar Barışında, Tapu ve Kadastro süreci netleşti. Altın Emlak Gene...

Türkerler Holding’in, Mahall Bomonti İzmir ve Mahall Ankara projelerinde başlattığı kampanya yoğun ilgi gördü. Kampanyanın ilk haftasında Mahall Ankara’yı ziyaret eden...

Emlak Uzmanı Meriç: Emlakçılık önümüzdeki yüzyılın en iyi 5 mesleği arasında olacak

Sağlık alanındaki tecrübesini inşaat ile harmanlayarak ortaya Türkiye’de eşi bulunmayan bir konsept çıkartan Yanık Sağlık Grubu, yeni projesi Yamaç Sağlık Rezidans ile...

Ontan Grup imzası ile İzmir’in yeni merkezi Bayraklı’nın merkezinde yükselen MODDA Bayraklı’da yaşam başladı.

Yazarlar
Website Security Test