Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Pınar Süt’ten 10 milyon TL’lik yatırım

10.11.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Pınar Süt; yepyeni ürün grubu Pınar Protein Ailesini NG Wellness Sapanca’da gerçekleştirdiği toplantıyla tanıttı

Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı ve Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısında, Beslenme ve Diyet Uzmanı Selahattin Dönmez; süt tüketimi, proteinin hayatımızdaki yeri, günlük hayatta ne kadar kullanılması ve hangi yiyeceklerden nasıl alınması gerektiğiyle ilgili çok özel bilgiler verdi. Pınar’ın 10 milyon TL yatırımla yeni bir kategori oluşturarak tüketicilerin beğenisine sunduğu yüzde 70 daha fazla protein içeren Vanilya aromalı ve Kakaolu Laktozsuz Pınar Yüksek Proteinli süt ile 16 gram protein içeren Pınar Yüksek Proteinli Yoğurt ve bu ürünlerle yapılan keyifli tarifler davetlilerden tam not aldı.

 

 

 

Tüm dünyada trendleri ve tüketici ihtiyaçlarını yakından takip eden Pınar Süt; yatırımını bu kez Pınar Protein’e yaptı. Pınar Süt; üç yıllık ciddi bir pazar araştırması ve buna paralel ürün geliştirme sürecinin sonucunda, doğru beslenmeyi amaçlayan ve hayatında spora yer veren herkesin en çok ihtiyaç duyduğu “protein”i, sağlıklı yaşamın en önemli gıdalarından “süt” ve “yoğurt” ile birleştirdi. 

 

 

Pınar Süt’ün yaklaşık 10 milyon TL'lik yatırımla beğeniye sunduğu yepyeni ürün grubu Pınar Proteinli Süt ve Yoğurt tanıtım toplantısında “sağlıklı birey, sağlıklı toplum” mesajı veren Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Pınar Süt olarak hem tüketicilerimize hem de gelecek nesillere sorumluluğumuz çok büyük ve biz, bunun farkında bir markayız. Tam da bu nedenle; “Daha iyi bir yaşam için” sloganıyla yola çıktık ve nesillerin sağlıklı ve mutlu bir geleceğe sahip olması adına, üretimden rafa kadar her aşamada faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İnsanı odak noktasına alan çalışmalar ve ürünlerimizle daha iyi bir yaşam kurgulayarak, yatırım kararlarımızı sorumlu yönetim anlayışıyla alıyoruz. Aynı zamanda da dünya trendlerini yakından takip ediyoruz. Türkiye’yi tanıştırdığımız ilklerle her zaman sektörün bir adım önünde yola devam ediyoruz. Yenilikçi yaklaşımımız ile AR – GE faaliyetlerimize ağırlık vererek hem Türkiye pazarında hem de yurtdışı pazarında yeni ürünler sunmaya ve yeni ambalajlar geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ise konuşmasında; “Modern süt sektörünün kurucusu olma onuruna sahip bir kuruluş olarak değerli bir sektör yaratıldığını düşünüyoruz. Bugün Türkiye’de 18-19 milyon tona kadar süt üretiliyor, bu anlamda dünyanın 8 ülkesinden biri haline geldik. Süt sektöründe milyarlarca dolarlık bir iç üretimimiz var. Aynı başarıyı ihracatta, dış ticarette sürdürebilmek için en önemli dinamik “inovasyon”. Yeni ürünlere yatırımın artmasıyla özellikle süt sektöründe Türkiye’nin dış ticarette değer yaratma kapasitesi gelişecek. Biz böyle değerli bir sektörün öncüsü olarak süt sektöründe de inovasyona devam ediyoruz. Çünkü geleceğimiz süt sektöründe ve bugünkü 300 milyon dolarlık ihracatı 1 milyar dolara çıkarmak çok zor bir şey değil. Yeter ki bu tür katma değeri yüksek ürünleri yaratalım, üretelim. İnovasyon ve AR – GE Türkiye’nin kurtuluşu, geleceği, katma değerli ürünler üretmenin başka yolu yok. Pınar Proteinli yoğurt ve süt de bu anlamda çok değerli ürünler diye düşünüyoruz. Yaşar Topluluğu olarak 4 AR – GE merkezimiz var. İki tanesi boya sektöründe diğer ikisi de gıda sektöründe. Süt ve ette yeni başladık, ancak boya sektöründeki faaliyetimiz biraz daha eski. Kimya sektöründe Sanayi Bakanlığı tarafından son 3 yılda üst üste Türkiye’nin en iyi AR – GE merkezi seçildik. Tabii meseleye sadece sanayi tarafında bakmamak lazım. Değer zincirinin bütününde inovasyona ihtiyaç var. Pınar’ın misyonu Türkiye’nin bu sektörde değer yaratma kapasitesini geliştirmek” dedi.

 

 

 

Beslenme ve Diyet Uzmanı Selahattin Dönmez; süt tüketimi, proteinin hayatımızdaki yeri, günlük hayatta ne kadar kullanılması ve hangi yiyeceklerden nasıl alınması gerektiğiyle ilgili çok özel bir sunum yaptı. Isı kontrollü pastörizasyon ve UHT süreçlerine dikkat çeken Selahattin Dönmez, hijyenik koşullarda üretilmeyen sütün, büyük riskler taşıyabileceğini ve tüketilmesinin uygun olmayabileceğini söyledi; “Türkiye protein kalitesi bakımından kalitesiz besleniyor. Toplumumuzun süt ve süt ürünleri tüketiminin arttırılması gerekiyor. Bu nedenle herkesin peynir, yoğurt ve benzeri süt ürünleri grubunun yanı sıra mutlaka günde en az 1 bardak süt içmesi gerekiyor.”

 

 

 

Hem güçlü protein hem de güçlü vitamin bileşimi ile beslenmede eksiksiz bir tamamlayıcı olacak “Pınar Protein” süt çeşitlerinin 1 bardağı (250 mL), yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yaklaşık dörtte birini yani yüzde 25’ini karşılıyor. Pınar Yüksek Proteinli Yoğurt ise 16 gr protein içeriyor. Vanilya Aromalı ve Kakaolu iki farklı seçenekte sunulan Pınar Proteinli Süt ile “Sade” ve gerçek meyve püresi içeren, “Muzlu-Yulaflı” seçenekleri bulunan Pınar Proteinli yoğurt; hareketli yaşam tarzına sahip olanların ve spor yapanların uzun süredir arayışta olduğu önemli bir ihtiyacın tamamlayıcısı olacak. Pınar Protein Ailesi laktozsuz olma özelliği ile de sindirime de destek olacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Nisan ayından bu yana 17 farklı ilde 20 ayrı noktada düzenlenen ‘New Holland Ekipman Tanıtım Günleri’ maratonunda sona yaklaşıldı.

Araştırmalara göre bir ofise bağlı olmadan çalışmak, kişilerin işlerine karşı motivasyonunu arttırıyor. İş – özel yaşam dengesi konusunda önemli bir serbestlik sunan f...

The Bodrum Cup’ın kesintisiz olarak 30 yıl düzenlenmesinin şerefine organize edilen Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge, Babakale ve Midilli Adası ara...

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın özel öğrencileri, uluslararası deniz festivalinde yarışan yatlarda dalgalanacak yarış bayraklarını üçüncü kez hep birlikte boyayarak...

Türk Hava Yolları'nda göreve yeni başlayan 500 pilot "Ailemize Hoş Geldiniz" etkinliğinde bir araya geldi.

Vodafone Türkiye, reklam dünyasının en prestijli ödüllerinden Kristal Elma Festivali’nden toplam 18 ödülle döndü. Kristal Elma’da 6 Kristal, 3 Gümüş, 7 Bronz ve 1 Bası...

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Volt Elektrik Motorları, yeni nesil kompresör ve sürücü motorlarını sektör temsilcilerine tanıttı.

Yazarlar
Website Security Test