Facebook ta paylaştweet le

Adel, okul öncesi çocukların kelime hazinesini zenginleştirecek

22.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Adel Kalemcilik online olarak gerçekleştirdiği tanıtım toplantısında okul öncesi çocukların kelime hazinesini zenginleştirecek 1500Kelime.com Platformu’nu hayata geçirdi.

Adel Kalemcilik, 50 yılı aşan tecrübesi ile sektörde en fazla bilinen ve tercih edilen markaları tüketicisiyle buluşturmanın yanı sıra, sektöre katkı ve topluma sosyal fayda sağlayacak projeleri geliştirmeyi sürdürüyor. Firmanın bu kapsamda hazırladığı 1500Kelime.com Platformu çevrim içi düzenlenen toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı. Firma, 2012’den bu yana eğitim alanında devam ettirdiği birçok projeye ek olarak, okul öncesinde çocukların kelime hazinelerinin gelişimine ve dolayısıyla zihinsel gelişimlerine destek vermeyi hedefleyen 1500Kelime.com Platformu’nu kullanıma açtı. 1500Kelime.com Platformu, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Okul öncesi çocukların kelime hazinelerinin ilerideki yaratıcılıklarını, okur-yazarlık becerilerini, matematik yeteneğini ve sosyal becerilerini önemli ölçüde etkilediği ve kelime zenginliğinin düşüncede zengin bireylere işaret ettiği bilgilerinden yola çıkarak hayata geçirilen Adel Kalemcilik 1500Kelime.com Platformu, okul öncesi çocukların kelime hazinesini zenginleştirerek onları parlak bir geleceğe taşımayı amaçlıyor.

 

Platformdan herkes yararlanabilecek

Tanıtım toplantısında konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Adel Kalemcilik’in eğitimde danışılan firma olma vizyonuna vurgu yaparak, "Türkiye’de okul öncesi çocukların gelişimi adına yapılmış sayılı projelerden biri olan 1500Kelime.com Platformu’muz, bu yaş grubundaki çocukların kelime hazinelerini geliştirerek ileride daha başarılı, yetkin ve ruhsal olarak daha sağlıklı bireyler olmalarının tohumlarını ekiyor.” dedi.
Uygulamanın ücretsiz olarak kullanılacağını belirten Hizaler, “Bu alandaki ihtiyacı görerek başta Prof. Dr. Selçuk Şirin olmak üzere konusunda uzman akademisyenlerle birlikte her aşamasında titizlikle çalıştığımız 1500Kelime.com Platformu’nu herkesin yararlanabilmesi için web sitemiz ve mobil uygulamamız ile tamamen ücretsiz olarak hayata geçirdik. 1500Kelime.com Platformu ile okul öncesi çocuklarımızın zihinsel gelişimlerine destek olarak hem çocuklarımız için hem de ülkemiz için parlak bir geleceğe katkıda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz" diye konuştu.

 

"Zekâ gelişimi kelime hazinesiyle doğru orantılı"

Toplantıda konuşmasına yer verilen Prof. Dr. Selçuk Şirin, “Araştırmalar, okul öncesinde zeka gelişiminin kelime hazinesiyle doğru orantılı olduğunu gösteriyor. Zeka da, çocuklarımızın anlama ve anlatma becerilerini etkileyen en önemli unsur. Beyin gelişiminin yüzde 90’ı okul öncesi dönemde tamamlanıyor. Bu nedenle ben her şeyi bırakın kelime hazinesine yatırım yapın diyorum. Çünkü çocuklarımızın hayatlarında fark yaratacağımız dönem de okul öncesi dönem. Türkiye’de 3-5 yaş arası okula başlama oranı yüzde 42,8 iken OECD’de bu oran yüzde 87,6. Çocukların okul öncesinde zengin bir kelime hazinesine sahip olmaları, kendilerini ifade etmelerini, anlatılanları anlamalarını sağlıyor. Oysaki rakamlar gösteriyor ki çocukların yarısından fazlası okula hazır değil" ifadelerini kullandı.

 

"Nitelikli eğitim alanında projeler geliştiriyoruz"

Toplantıda konuşan Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Nazlı Ercilli Soylu ise "Adel Kalemcilik olarak 2012 yılından beri nitelikli eğitim alanında projeler geliştiriyoruz. Eğitim alanındaki deneyimlerimiz ve gözlemlerimizle, çocuk gelişiminin en önemli süreci olan okul öncesi dönemine odaklanarak 1500Kelime.com Platormu’nu hayata geçirdik. Sonuçlarını 1 Nisan’da açıkladığımız Ebeveyn ve Öğretmenlerin Gözünden Kelime Hazinesi Araştırması ile kelime hazinesinin önemi konusundaki farkındalığının ebeveynler ve öğretmenler nezdinde artması gerektiğini görmüştük." diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Koç Holding, 2021 yılının ilk çeyreğinde konsolide bazda toplam 57,3 milyar TL gelir elde ederken, 2,6 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi.

Ülker Bisküvi, 2021 yılının ilk çeyreğinde satışlarını, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 13 artırarak 2,7 milyar TL’ye ulaştırdı. İhracat ve yurt dışı operasyonla...

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 17 Mayıs’a kadar sürecek olan şehirlerarası seyahat kısıtlaması süresince, zorunlu hallerde seyahat etmes...

Steven Young’dan boşalacak Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevine 1 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere halen Bosch Macaristan’da Genel Müdür olarak gö...

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 35. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen “Güçl...

Döngüsel ekonomi yaklaşımıyla atıkları kaynağında ayrıştırarak geri kazanımını sağlayan SOCAR Türkiye’nin Petkim, STAR Rafineri ve SOCAR Türkiye Akaryakıt Depolama üre...

Allianz Türkiye’de Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Ekibi’nin liderliği pozisyonuna Fisun Koç Doğan atandı.

Yazarlar