Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nedim Uysal 23 yıl sonra görevini oğluna devretti

15.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Eğitime olan inancı ile Nedim Uysal Anadolu Teknik Lisesi'ni eğitim hayatına kazandıran, bağlantı elemanları sektöründe bir dünya markası olan Norm Cıvata'nın kurucusu, duayen hayırsever iş insanı Nedim Uysal, 23 yıldır Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptığı ve Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (EDDMİB) Yönetim Kurulu'ndaki görevini oğlu Mehmet Fatih Uysal'a devretti.

Ege İhracatçı Birlikleri'nde 12 Ağustos 2020 tarihinde Nedim Uysal için bir veda töreni düzenlendi. Törene, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Ege Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Yalçın Ertan ve EDDMİB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Ege Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Yalçın Ertan, Nedim Uysal'ı Türk sanayisine ve ihracat dünyasına altın harflerle imza atmış örnek bir sanayici ve çok değerli bir ihracatçı olarak tanımladı.

Nedim Uysal'ın kendileri için büyük bir yol gösterici olduğunu dile getiren Ertan, " Sektöründe bir dünya devi olan Norm markasını, İzmir'e ve Türk ekonomisine kazandıran, Birliğimizin 1997 yılında kuruluşu sırasında Kurucu Yönetim Kurulunda yer alan ve 23 yıldır Birliğimize büyük hizmetler veren Nedim Uysal'ın deneyimlerinden bundan sonraki süreçte de istifade edeceğiz. Bu ayrılışı bir veda olarak görmüyoruz. Nedim Ağabey'e bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluk diliyoruz" diye konuştu.

Duayen iş insanı Nedim Uysal'a bugüne kadar verdiği hizmetler anısına teşekkür plaketini takdim eden Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, " Sayın Nedim UYSAL’a birliklerimize ve sektöre verdiği katkılar, bizlere öğrettikleri için şükranlarımızı sunarız" dedi.
Ege Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nda önümüzdeki süreçte Norm Cıvata Sanayi ve Ticaret A.Ş.'yi firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Fatih Uysal temsil edecek.

Nedim Uysal Özgeçmiş

25.02.1935 yılı Manisa ‘nin Salihli İlçesinde doğdu. Öğrenimini Salihli’de ta¬mamladıktan sonra 1965 – 1973 yıllarında Salihli ‘de Toprak Sanayi ile iş hayatına başladı. Evli ve bir çocuk sahibi olan Sn. Uysal aynı zamanda bir kız bir erkek 2 torun sahibidir.

1973 yılında Norm Cıvata A.Ş.’yi kurmuş ve 47 yıldır şirketin değerleri üze¬rinde yükselmesi için bir fiil çalışmaktadır.
Halen Norm Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı görevini
devam ettirmektedir.
Bornova’da çift vuruşlu bir set makine ile cıvata üretimine başlayan Norm Holding yurt içinde ve yurt dışında otomotiv, beyaz eşya, elektronik, mobilya, inşaat, makine sektörlerindeki ana üreticilerin ve güçlü markaların çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Nedim Uysal özellikle ısıl işlem ve malzeme karakteri konusunda önemli bilgi birikimine ve tecrübeye sahiptir.

Sadece iş hayatında değil sanat ve eğitim konusunda vizyonerlik ve ileri görüşlülüğü ile iş hayatında örnek bir lider olan Uysal‘ın birçok oda ve dernek üyeliği de mevcuttur. Sn. Uysal ‘ın halen devam etmekte olduğu;

1-Ege İhr.Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği (1997-2020 devir teslim)
2-Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği (Ebso)
3-Ege bölgesi Sanayi Odası Fabrikasyon Metal Ürünleri Sanayi
Meslek Komitesi Başkanı
4-Ebsov Vakfı mütevelli Heyet Üyeliği
5-İ.A.O.S.B. Vakfı Mütevelli Heyet üyeliği
6-Kit-Vak Vakfı Mütevelli Heyet üyesi
7-Çiğli Rotary Üyeliği
8-Salihliler Kültür ve Dayanışma Derneği Onursal Üyeliği
9-Ege Bölgesi Antalyalılar Derneği Üyeliği
bulunmaktadır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Buca ilçesinde hizmet veren 'Adanalı Ciğerci Sıfır Bir' restoran kebap severlere sunduğu 1 metrelik kebabıyla şölen yaşatıyor. Lezzeti ile dikkat çeken kebap ...

Finans sektörünün en iyi projelerini ödüllendirmek üzere bu yıl ikincisi düzenlenen Sardis Awards’ın ödül töreni gerçekleştirildi. Bu yıl online olarak gerçekleştirile...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl açıklanan ve “ihracatın şampiyonları” olarak da adlandırılan en fazla ihracat yapan 1000 firma listesinde, Kılıç ...

Küçük Kulüp, yeni dönemde Folkart ve Woodlovesart sponsorluğunda gücüne güç katacak.

İnci Holding, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) hazırladığı “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı - 2019” listesinde otomotiv tedarik sanayisinde faaliyet gösteren üç...

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Kocatepe Mehmet Lütfiye Dönmez İlkokulu’ndaki öğrencilerin sağlıklı ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için kolları sıvadı.

Mercedes-Benz Türk bu yılın en büyük kamyon teslimatını 300 adet Actros 1848 LS ile Hüner Grup’a gerçekleştirdi. Bu teslimat ile Hüner Grup, ilk kez filosuna Mercedes-...

Yazarlar
Website Security Test