Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Vodafone Türkiye, Ekim-Aralık dönemine ait finansal sonuçlarını açıkladı

5.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Vodafone Türkiye istikrarlı büyümesini 2019-20 mali yılının üçüncü çeyreğinde de sürdürdü. Ekim-Aralık 2019 dönemini kapsayan 3. çeyrekte şirket; servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre %17.3 artırdı. Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri mali yılın üçüncü çeyreğinde 3.1 milyar TL’ye ulaştı.

2019-20 mali yılının 3. çeyrek sonu itibariyle Vodafone Türkiye’nin mobil abone sayısı 23.4 milyon olarak gerçekleşti. M2M (Makineler arası iletişim) dahil toplam mobil abone sayısı ise 25.3 milyon oldu. Üçüncü çeyrekte şirketin faturalı abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon artışla 14.2 milyona çıkarak toplam abone bazının %60.4’ünü oluşturdu.
Sabit hizmetler servis gelirlerinde %33.2 artış

Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı son 12 ayda 159 bin net abone artışı ile 3. çeyrek sonunda 1 milyonu aşarken, sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %33.2 arttı.
Vodafone Türkiye'nin "eve kadar fiber" gibi yeni nesil erişim teknolojileri kullanan abone sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre 120 bin artış ile 275 bine ulaştı. Vodafone Türkiye’nin yeni nesil erişim şebekeleri ile ulaştığı hane sayısı ise 8.4 milyona yükseldi.

Aylık 472 milyonluk “dijital etkileşim”
Dijital müşteri deneyimini merkeze aldığı ürün ve servislerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Vodafone’un "Vodafone Yanımda" , online self servis ve Vodafone TV uygulamaları gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 13.4 milyonu aştı.
3. çeyrekte Vodafone’un dijital kanallarını kullanan müşterilerinin aylık toplam etkileşimi 472 milyona ulaştı.
Data kullanımında %38.2 artış
2019-20 mali yılı 3. Çeyreğinde Vodafone Türkiye abonelerinin kişi başı aylık mobil internet kullanımı 6 GB’a yaklaştı. Vodafone Türkiye abonelerinin toplam veri kullanımı ise, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %38.2 artış ile 410.8 petabyte'a ulaştı.

En geniş 4.5G kapsaması
Vodafone Türkiye’nin 4.5G abone sayısı üçüncü çeyrekte 17 milyona ulaştı. Türkiye’nin 81 ilinde 19 bini aşkın 4.5G iletişim noktası ile hizmet veren Vodafone Türkiye, 4.5G’de en geniş kapsamaya sahip operatör olmayı sürdürdü.

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan 2019-20 mali yılının üçüncü çeyrek performansını şöyle değerlendirdi:

“Vodafone olarak, ‘teknoloji iletişimi şirketi’ olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm kanallarda tek bir odağımız var; o da dijitalleşme. Dijital müşteri sayımız 13.4 milyonu aştı. Müşterilerimizin aylık toplam dijital etkileşimi 472 milyona ulaştı. ‘Önce dijital’ düşünerek herkes için çözüm olacak bir dijital gelecek için çalışıyoruz. Müşteri odaklı gelişme ve büyümemizi sürdüreceğiz. Türkiye’nin ve sektörümüzün geleceğine duyduğumuz güvenle daha dijital bir Türkiye için yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

''Her Şey Çocuklarımız İçin'' parolasıyla çocuklara hayallerini resmetme imkânı sunan Pınar Çocuk Resim Atölyesi, İzmir Karşıyaka Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’...

Türkiye ekonomisinin istikrarlı büyümesini desteklemek ve bölgesel gelişime de katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 2020 Akbank Buluşmaları’nın ilk durağı Eskişehir oldu.

Sompo Sigorta, iklim krizi konusunda toplumsal ve bireysel farkındalık yaratma hedefiyle geçen yıl başlattığı ''Yerküreye Saygı'' projesinde yeni bir döneme giriyor. P...

Tezmaksan Akademi, kadınların sanayide daha çok yer almalarını sağlamak ve kadın emeğini desteklemek için 9-13 Mart tarihleri arasında bir hafta süreyle özel bir eğiti...

Bu yıl havacılık ve turizmde 30. yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2019 yılında tarihinin en yüksek gelirine ulaşarak reko...

Folkart, Real Estate Stars 2019-Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Ödülleri’nde 2 ayrı kategoride ödül kazandı. Folkart, “Türkiye’nin En Fazla Konut Üreten Şirketleri” ...

Türkiye’nin son yıllardaki ihracat atağı istihdamda karşılık bulmaya başladı. Teşvikler ve dijitalleşmenin etkisiyle ihracata yönelen şirketler, nitelikli işgücü istih...

Yazarlar
Website Security Test