Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Rotary’de gündem bu kez ''iletişim ve itibar yönetimi''

21.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Kurumsal İletişim Komitesi bu yılın ikinci ''İletişim ve İtibar Yönetimi'' seminerini İzmir’de düzenledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Meslek Fabrikası’nda gerçekleşen seminere kulüplerin yanı sıra İzmir’li iş insanları, sivil toplum kuruluşları, meslek odalarının üyeleri ile genç sosyal girişimcilerin ilgisi yoğun oldu.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun bu yıl en fazla önem verdiği alanlardan birisi olan iletişim ve buna bağlı olarak itibar yönetiminin ele alındığı seminerin ikincisi İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Kurumsal İletişim Komitesi tarafından hazırlanan, Gaziemir ve 100. Yıl Güzelbahçe Rotary Kulüpleri ev sahipliğindeki seminer Federasyon Başkanı Fatih Akçiçek’in konuşmasıyla başladı. Akçiçek konuşmasında, “Özellikle son 30 yılda kamuda, özel şirketlerde ve sivil toplum kuruluşlarında yaşanmakta olan büyük değişimin kurumsallaşma çabalarına yön veren ana hatlarında iki konunun çok belirginleştiğini görüyoruz; İyi yönetişim ve itibar yönetimi. Tüm paydaşlarına güven sağlayabilen kurumlar, tüm değer zincirinde daha çok kaynağı harekete geçirip, vizyonları doğrultusunda yönlendirerek başarıya daha kolay ulaşabiliyor ve sürdürülebilirliği sağlayabiliyorlar. Kurumsal yönetişim, kurumun en üst düzeyinden başlıyor olmakla birlikte, kurumun tüm paydaşlarının ilişkilerdeki davranışlarını ve iletişimi yürüten herkesin görevi olarak ortaya çıkıyor. İyi yönetişimin temel ilkeleri tutarlılık, adillik, saydamlık, hesap verebilirlik, katılımcılık, hukuka bağlılık ve etkinliktir. İletişim ve İtibar Yönetimi esaslarının ayrıntılı olarak konunun uzmanları tarafından ele alınacağı seminerimiz sivil toplum kuruluşları açısından da çok önemli bir buluşma noktası olacaktır.” şeklinde konuştu.

Seminerin bir diğer açılış konuşmasını Kurumsal İletişim Komite Başkanı, aynı zamanda “Harekete Geçenler” Paneli Moderatörü Huriye Serter yaptı. Serter, “Rotary’nin birleştirici gücüyle her biri birbirinden değerlikonuşmacılarımızın bizlere ışık olacak yol gösterecek birikimlerini bizlerle paylaşacak olmalarından son derece mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Seminere Büyük İlgi
İzmir’li iş insanları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları üyeleri ile genç sosyal girişimcilerin yoğun ilgisiyle başlayan seminer Fatih Akçiçek’in “İtibar Yönetiminin Şablonları”nı anlattığı konuşmasının ardından, Geçmiş Dönem Federasyon Başkanları Yeşim Yöney, İsmail Rodoplu, Güneş Ertaş, Kuzey Bölgesi Kulüplerinden Sorumlu Komite Başkanı Murat Çağlar ve Rotary’nin bu yıl genç kuşaklarını temsil eden Bölge Rotaract Temsilcisi Burak Terlemez’in insanlara dokunan büyük bir sivil toplum kuruluşu olan Rotary’deki tecrübe ve deneyimlerini paylaştığı “Harekete Geçenler” Paneli ile devam etti.
Her biri alanında öncü isimlerden oluşan programın ikinci bölümünde ise, Marka Mühendisi Ömürden Sezgin “Markanı Baştan Yarat”, “Dijital Dünya’da Sosyal Medya Stratejileri” sunumuyla Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş, “Geçmişin İzlerini Süren 108 Yıllık Bir Marka İzmir Milli Kütüphane” ile İzmir Milli Kütüphane Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ulvi Puğ ve “Tek Kimlikli Dünyada Çok Kimlikli Yaşamak” sunumuyla İtibar Yönetimi Danışmanı Salim Kadıbeşegil bilgi birikimlerini ve deneyimlerini izleyicilerle paylaştı.

İzmir’in tarihi Meslek Fabrikası’ndaki seminer 165 kişilik bir katılımla sona erdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçim süt ve süt ürünleri üreticisi Ak Gıda’nın Sakarya’daki üretim tesisinden Avrupa Birliği’ne (AB) labne ve taze peynir ihracatı başlatmak için yaptığı başvuru, Tarı...

SOCAR AVIATION, Adnan Menderes Havalimanı’nda yakıt teminini kendi tesisinden yapmaya başladı.

Ekonomi dünyasındaki ve şirketlerdeki son gelişmeleri, ŞİRKET GÖZLEMİ bölümümüzde okurlarımız için derledik.

Arçelik, Top 150 Impact Companies listesine 13’üncü sırada girmeyi başardı

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisi, atıkların tamamını geri dönüştürüyor.

Gözlem Gazetesi olarak şirket dünyasının güncel gelişmelerini okurlarınızın ilgisine sunuyoruz.

Rüzgâr enerjisi sektörü yüksek mühendislik ürünü dijital akıllı teknolojilerinin dünyada ilk ve en hızlı şekilde hayata geçirildiği sektörlerin başında geliyor. Türkiy...

Yazarlar
Website Security Test