Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yorglass Barış Çocuk Orkestrası büyümeye devam ediyor

28.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’de kısıtlı imkânlara sahip çocukları sanatla buluşturmak için kurulan ve Yorglass sponsorluğunda çalışmalarına devam eden Yorglass Barış Çocuk Orkestrası, Eşrefpaşa’daki yeni yerinde faaliyetlerine devam edecek.

Orkestra’nın yeni yerinin Açılışına sanatseverler ve dernek gönülleri katılırken, 14 yaşında uluslararası ödüllere sahip piyanist Nehir Özzengin ve Barış Çocuk Orkestrası misafirlere mini bir konser verdi.
Açılışta konuşma yapan ve Venezuela’daki El Sistema sanat programının örnek alınarak çocuklara eğitim verildiğini ifade eden Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selmin Günöz, sanatseverlerin yardımıyla gelir seviyesi düşük ailelerin çocuklarını müzikle buluşturduklarını söyledi.

140 çocuğa ulaştı
Dernek kurulduğu zaman hiç yerlerinin olmadığını ve şimdi 250 metrekarelik bir alanda çalışma yapma fırsatı elde ettiklerini belirten Günöz, “Yeni yerimizde bütün orkestramızın çalışmaları birlikte yapılabilecek. Yirmi çocukla yola çıkmıştık, ne mutlu ki bağışçı sayımızın artmasıyla şimdi 140’a yakın çocuğumuz burada sanat icra ediyor. Çocuklarımızın sanatla buluşması onların sosyal ve eğitim alanındaki başarısına da yansıyor ve bu başarı bizi çok mutlu ediyor. Tüm bağışçılarımıza,özellikle buranın tefrişine büyük katkı koyan Süreyya Perçin ve Sami Saraçoğlu’na da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Destek olmaya devam edeceğiz”
Çocukların sanatla buluşarak hayatlarını olumlu ölçüde değiştirildiğini vurgulayan Yorglass Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülfem Yorgancılar Perçin, Yorglass olarak her zaman çocuklara sağlam temelli gelecek kurmak için çalışacaklarını söyledi. Yorglass Barış Çocuk Orkestrası’nın çocuklara müzik eğitimi vermek ve yetiştirmek için hizmet verdiğini dile getiren Gülfem Yorgancılar Perçin, “Böyle güzel bir topluluğun arasında olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Derneğimizin kuruluşundan bugüne desteklerini esirgemeyen başta Selmin hocamız ve tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız. Orkestramıza katılan çocuk sayısı her geçen gün artıyor. Sanatın çocuk gelişimindeki katkısı çok büyük. Çocuklarımıza, Atatürk’ün çizdiği yolda, evrensel müziğin katkıları ile sağlam bir gelecek sunmak için destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

BMW’den yıl sonuna özel olarak cazip faiz oranları ve avantajlı takas fırsatları sunuyor.

Aralık ayında Dacia’nın Sandero ve Duster modellerinde sıfır faiz fırsatı bulunurken hafif ticari modeli Dokker’de ise avantajlı fiyatlar yer alıyor.

3. Destek Programı girişimlerinden ecording, dünyada girişimcilere en fazla kaynak sağlayan sayılı girişimcilik etkinliklerinden biri olan İTÜ Çekirdek’in Big Bang Sta...

Aydem, istihdam yaratmak ve enerji sektörüne ilgi çekmek amacıyla 8. Denizli İŞKUR İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na katıldı, ''İş’te Buluşma Noktasında'' Kariyer ...

Enerji İletişim Grubu (EİG) tarafından ilki düzenlenen Enerji İletişim Zirvesi, Ankara'da yapıldı.

Türkiye’de perakende sektörünün nabzını tutan sektörün en büyük buluşma platformu Perakende Günleri ikinci oturumlarıyla devam ediyor.

Unifree, İstanbul Havalimanı’nın açılışından bu yana yaptığı yatırımları, istihdam ve gelecek dönem hedeflerini anlatacak.

Yazarlar
Website Security Test