Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Getir uygulaması artık İzmir’de

28.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ortalama 10 dakikalık teslimat hızıyla mobil ticarette dünyada bir ilk olan Getir, İzmir’deki operasyonuna başladı. Getir, 10 günde 10 bin İzmirlinin kapısını çaldı.

EDA EBRU NANECİ

Bin iki yüz farklı ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılarına ulaştıran ve büyümesini sürdüren Getir, İstanbul’un ardından İzmir’de hizmet vermeye başladı. Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek ve Getir ekibi Mövenpick Otel’de düzenledikleri toplantı ile uygulamayı anlattı. Getir’in Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Bornova, Kordon, Karabağlar, Buca, Güzelyalı ve Balçova’da olmak üzere 9 dağıtım merkezi ve 65 motorsikletli kuryesi ile İzmirlilerin kapısını çaldığını belirten Tütek, “Getir olarak İzmir’de yaklaşık 2 buçuk ayda toplamda 15 depoya ulaşmayı hedefliyoruz. 15 depoyla İzmir’in yüzde 70’inin ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

10 dakikada kapıda
Getir’in kuruluş hikayesini anlatan ve uygulamanın 2015 yılında İstanbul’da kullanılmaya başlatıldığını ifade eden Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tutek, “3 bin 500 kişi Getir’den ekmek kazanıyor. 600’e yakını İzmir, İstanbul ve Ankara’da faaliyette bulunuyor. Getir, zaman satan bir şirkettir. Bin 200’e yakın ürün satıyoruz. Diğer marketlerde bulunacak ürünler olmasına rağmen toplamda 15 milyon sipariş yaptık. 9, 6 dakika da müşteriye ulaşmasını sağlıyoruz. 4 buçuk milyon telefona indirildik. Kullanıcıların toplamda yaklaşık bin yılını geri vermiş olduk. Sahada motorlu taşıt olarak 2 bin aracımız var. İstanbul’da nüfusun yüzde 97’sini kapsıyoruz. İzmir’de 9 depo açtık ve 135 istihdam yarattık. Sadece depo ve kurye alanında değil, teknoloji alanında da istihdam sağladık. İzmir’e özel başlattığımız indirim kampanyalarımız var, önümüzdeki günlerde İzmir’e dondurma ısmarlayacağız. İstanbul’da yaptığımız gibi şehri mora boyayacağız. Sosyal sorumluluğa da önem veriyoruz. Kalplere dokumaya geldik, kalpleri çalacağız. Farkındalık yaratmak için özel günler için özel çalışmalarımız var. Kadın istihdamı önem verdiğimiz konular arasında ” ifadelerini kullandı.

“Büyük işler peşindeyiz”
İzmir’de kurulan teknoloji ofisinde çalışan sayısını 15’e yükselterek ARGE merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Tütek, Getir’i yurt dışına taşımak istediklerini söyledi. Tütek, İstanbul’da sürdürülen ‘Getir Yemek’in İzmir’de de uygulanacağını ‘Getir Büyük’ ile de 4 bin ürünü hizmete sunacaklarını dile getirdi. Tütek, “Türk bir şirketiz. Bu işi klonlamadık. Olan bir işi Türkiye’ye getirmedik. 600 kişilik bir merkez ofis kadromuz var. 10 günde 10 bin kez İzmirlilerin kapı çaldık. Özellikle Buca, Balçova ve Bornova’dan çok sayıda sipariş aldık. Kendi su markamız Kuzeyden’i yarattık. Büyük işler yapma peşindeyiz. Kuzeyden ile milli takımlarımızın alın teri sponsoruyuz. Getir İzmir’in ardından Bursa ve Kocaeli’ne açılacak, şimdilik toplamda 5 şehirde olacak. Türkiye’den bir başarı hikaye çıksın istiyoruz. Türkiye’den yurt dışına teknolojik beyin göçü çok yaşanıyor. Bunun da önüne geçmek istiyoruz. En büyük ihracat kaleminin teknoloji olduğunu biliyoruz. Toplam 100 tane teknoloji çalışanımız var” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmirli Ege Perla, yeni yılı sürprizlerle karşılıyor. Farklı eğlenceler ve hediye yağmurlarıyla yeni yıl coşkusu Ege Perla’da ikiye katlanıyor.

Aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğuna destek olmak amacıyla kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, Helvacızade Ailesi ev sahipliğinde ve Hz. Mevlana' nın ...

TürkTraktör, Filizlerin Mucizeleri Projesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki kız öğrencileri otomotiv sektöründe kariyer için teşvik etmeye yönelik çalışmala...

Markalaşma ve özgün tasarımlarla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden sektör, 8-11 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 38'inci defa ziyaretçilerine...

SOCAR Türkiye’nin doğalgaz iletişimi için hazırladığı reklam filminde, SOCAR uzmanlığıyla doğalgaza kavuşan evlerde yaşanan mutlu anlar ekrana yansıdı.

Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden Temsa, 23 Aralık’a kadar üretimi durdurduğu bildirildi.

TEMA Vakfı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen ''Sıfır Atık Eğitim Projesi'' tanıtıldı.

Yazarlar
Website Security Test