Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

NSS Teknoloji, yerli yazılımı ‘Bekchy’yi ulusal ve uluslararası pazara sundu

22.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyanın önde gelen siber güvenlik ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek yenilikçi ve niş pazar çözümleri yaratan NSS Teknoloji desteğiyle geliştirilerek piyasaya sunulan milli güvenlik yazılımı ‘Bekchy’ web sitelerinin bekçisi olma konusunda iddialı bir yol çiziyor.

Katma değerli güvenlik çözümleri distribütörü olarak uçtan uca hizmet veren NSS Teknoloji, 20 yıllık sektör ve kanal tecrübesiyle iş ortakları üzerinden satış yapma hedefini bünyesinde geliştirdiği ve desteklediği çözümlerle güçlendiriyor.

NSS Teknoloji’nin girişimci bir ekiple yaptığı yeni işbirliği ile geliştirilen ve piyasaya sunulan, tamamen yerli, bulut tabanlı ve on-premise web uygulamaları güvenlik duvarı ürünü olan ‘Bekchy’, alışılmış güvenlik yazılımlarından farklı teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Düzenlenen tanıtım toplantısında Bekchy’nin sunduğu imkânlara dair bilgi veren NSS Teknoloji Türkiye Kurucusu Saygın Saman, sağladığı kolaylıklar ve faydaları şöyle anlattı:

“İnternet ortamında varlığını ve çalışmalarını sürdüren her şirket ya da bireyin kâbusu haline gelen siber saldırılardan korunmak için pek çok seçenek var ve genellikle karşımıza yabancı yazılımlar çıkıyor. Bu konuya kayıtsız kalamayarak bir grup Türk yazılımcıyla yaptığımız işbirliği sonucu Bekchy’yi ürettik. Rakiplerine kıyasla bir web sitesini ele geçirmek için bilinen tüm yöntemlere karşı %99.9 koruma sağlayan Bekchy bunu daha az maliyetle yapıyor. Zaman, para, emek, müşteri ve itibar kaybetme riskini ortadan kaldırmak, verilen hizmetin güvenliği ve sürdürülebilirliğini, kısacası geleceğini korumak adına çalışmalarını güvence altına almak isteyen müşterilerimize Bekchy’yi sunmaktan fazlasıyla memnunuz.”

2020 yılının ilk çeyreğinde Amerika’da da bir yapı oluşturacaklarını belirten Saygın Saman, önümüzdeki ilk 5 yıllık hedeflerinin 100 bin müşteriye ulaşmak olduğunu eklediği konuşmasına şöyle devam etti:

“Dünyada aktif olarak 400 milyon web sitesi kullanılıyorken 2018 yılında günde 37 bin olan web sitesi hacklenmesi 2019 yılında günde 90 bine ulaşmış durumda. Böylesi riskli bir ortamda Bekchy sunduğu faydalarla finans, bankacılık, sigorta, perakende, bilişim, telekomünikasyon, sağlık, savunma, enerji, kamu ve KOBİ’ler dâhil tüm sektörler için önemli bir ihtiyaç olarak dikkat çekiyor.”

Toplantıda Bekchy hakkında teknik bilgileri ve rakip ürünlerle arasındaki farkları anlatan Bekchy Kurucu Ortağı Kenan Altun ise şunları söyledi:

“Siber saldırıya maruz kalan bir web sitesi, bünyesinde bulundurduğu tüm yönetici-kullanıcı şifrelerinin, veri tabanındaki tüm bilgilerin, dijital varlıkların; çalınması, silinmesi ya da web sitesinin tüm kontrolünün kaybedilmesi gibi risklerle karşı karşıya kalır. Böyle bir korkuyla hayatımızı sürdüremeyeceğimiz için de önlem almak isteriz ve bu tarz riskleri minimuma indirebilmek için gerekenleri yaparız.

Bekchy de bu aşamada firmaların ihtiyacı olan tüm güvenlik tedbirlerini sunar. Zero-Day olarak bilinen ataklara karşı kendi geliştirmiş olduğu algoritma ve kural dizileri ile atakları engeller, saldırgandan gelen istekleri keser. WAF ürünlerinin birçoğundan farklı olarak gelen ve giden isteklerin denetlenmesi amacıyla özel olarak geliştirilmiş ‘Bekchy Engine’ ve ‘kural dizileri’ni kullanır.”

Web sitelerinin karşılaşabileceği SQL Injection, SQL Bypass, XSS (Reflected/Stored/DOM), Shell & File Upload, Brute Force, JavaScript Injection gibi sıklıkla karşılaşılan saldırılara dur diyen güvenlik duvarı yazılımı Bekchy web sitesi içerisine kısa sürede kurulabiliyor. Gelen ve giden tüm isteklerin izlenebilmesine imkân tanıyan Bekchy, saldırı veya zararlı bir işlem tespit edildiğinde anında koruma sağlayarak e-posta, SMS veya Slack ile raporlama yapabiliyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

New Holland, Türkiye’de bir ilk olarak 81 ilde aynı anda gerçekleştirdiği ‘Toplu Bakım Günü’nde yaklaşık 4 bin çiftçiyi ağırladı ve 3 bin 500 traktörün teknik bakımını...

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği’nin üyeleri arasındaki iletişimi güçlendirmek, aile üyeleri, aile şirketleri ve sektör hakkında katılımcıları bilgilendirmek amacıyla d...

Ford Motor Company ve McDonald’s, sabah rutininin olmazsa olmaz kahve çekirdeklerinin atıklarını otomobil parçalarında kullanmak üzere çevreci bir iş birliğine imza at...

Hayat Kimya, Rusya pazarında 2'inci kağıt tesisi yatırımıyla birlikte kapasitesini 70 bin tondan 140 bin tona çıkararak, Rusya’nın en büyük selülozlu temizlik kağıdı ü...

BMW’den yıl sonuna özel olarak cazip faiz oranları ve avantajlı takas fırsatları sunuyor.

Aralık ayında Dacia’nın Sandero ve Duster modellerinde sıfır faiz fırsatı bulunurken hafif ticari modeli Dokker’de ise avantajlı fiyatlar yer alıyor.

3. Destek Programı girişimlerinden ecording, dünyada girişimcilere en fazla kaynak sağlayan sayılı girişimcilik etkinliklerinden biri olan İTÜ Çekirdek’in Big Bang Sta...

Yazarlar
Website Security Test