Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

SOCAR Türkiye’de iki yeni başkanlık oluşturuldu

4.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

1 Kasım 2019 itibarıyla entegrasyon sürecini tamamlayan SOCAR Türkiye’de iki yeni başkanlık oluşturuldu. SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı görevine Anar Mammadov, SOCAR Türkiye Operasyonel Mükemmelik Başkanlığı görevine de Mesut İlter getirildi.

SOCAR Türkiye’de yaklaşık 1 yıldır devam eden entegrasyon süreci 1 Kasım itibarıyla tamamlandı. Yeni yapılanma çerçevesinde oluşturulan SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı görevini Anar Mammadov, SOCAR Türkiye Operasyonel Mükemmellik Başkanlığı görevini ise Mesut İlter üstlendi.

Devam eden projeleri de tamamlandığında Türkiye’deki yatırımları 19,5 milyar dolara ulaşacak olan SOCAR Türkiye’de 1 Kasım itibarıyla yeni dönem başladı. SOCAR Türkiye’nin yatırım yarımadasına dönen İzmir Aliağa’daki Petkim, STAR Rafineri, SOCAR Turkey Akaryakıt Depolama ve SOCAR Turkey Enerji Dağıtım iştirakleri; SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı çatısı altında toplandı. Başkanlık görevine daha önce Petkim Genel Müdürü olan Anar Mammadov getirildi.

SOCAR Türkiye’deki tüm üretim faaliyetlerinin verimliliğinden sorumlu olacak bir diğer başkanlık da ‘operasyonel mükemmellik’ modeli için oluşturuldu. Sürdürülebilir başarıda, iş gücü süreçleri ve teknolojiyi etkin kullanma kabiliyetine sahip; yöneticiden, ürünü üretene kadar her kesimi kapsayan operasyonel mükemmellik modelini tüm şirketlerine taşıyan SOCAR Türkiye, bu çerçevedeki çalışmaları SOCAR Türkiye Operasyonel Mükemmellik Başkanlığı adı altında yürütme kararı aldı. Daha önce STAR Rafineri’nin Genel Müdürü olan Mesut İlter, SOCAR Türkiye Operasyonel Mükemmellik Başkanı olarak atandı.
Anar Mammadov ve Mesut İlter’in yeni atamalarının yanı sıra Petkim Genel Müdürlüğü ve STAR Rafineri Genel Müdürlüğü görevleri de devam edecek.

ANAR MAMMADOV KİMDİR?
Anar Mammadov, Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ikinci lisans eğitimini Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde yaptı. İngiltere’de College of Petroleum Studies’den Petrol Tedariki, Lojistik ve Ticaret doktorası olan Mammadov, TRIUM Global Executive MBA programını tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına, kurucusu olduğu Avista ile adım atan Mammadov, 1998-2007 yılları arasında Milio International şirketinde bölge direktörü oldu. 2007 yılında Arxiel Carbonexis şirketinde göreve başlayan Mammadov, 2009-2014 yılları arasında SOCAR Gürcistan’a CEO olarak atandı. Sonrasında SOCAR Yunanistan’da CEO olarak görev yapan Mammadov, Temmuz 2016 itibarıyla Petkim Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.

MESUT İLTER KİMDİR?
Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunu olan Mesut İlter, profesyonel kariyerine 1980’de İpraş Rafinerisi’nde işletme mühendisi olarak başladı. 1985-1999 yılları arasında Tüpraş’ta fabrika müdürlüğü de dahil olmak üzere pek çok üst düzey noktada görev yapan İlter, 2001-2006 yılları arasında Ege Gaz A.Ş. Aliağa LNG Terminali’nde proje koordinatörü ve terminal müdürü olarak çalıştı. İlter, 2006 yılında İzmir Rafineri Müdürü, 2009 yılında ise İzmit Rafineri Müdürü olarak atandı. STAR Rafineri bünyesine katılmadan önce Tüpraş Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten İlter, Şubat 2017’den bu yana STAR Rafineri Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1,5 küçülürken, sanayide kiralamaya ağırlık verilmesi gündemde. Tezmaksan, makine kiralamada teşvikin düşünülebileceğin...

VakıfBank, konsolide olmayan finansal sonuçlara göre, 2019 yılının ilk dokuz ayında 387 milyar TL toplam aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin 4. büyük bankası konumuna ulaştı.

İlk 9 ay finansal sonuçlarını değerlendiren Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, şirketin 2019 yılındaki rakamlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

25. yıl etkinlikleri için Türkiye’ye gelen şirketin CEO’su Maximilian Viessmann, 25 yılın bir başlangıç olduğunu ve derin bir bağlılıkla Türkiye’de değer üretmeye ve y...

Her yıl düzenlediği direkt seferlerle sektör profesyonellerini, turizm sektörü için yılın en önemli fuarlarından biri olan ITB Berlin Turizm Fuarı’na taşıyan Corendon ...

Teknosa, Marketing Türkiye ve Roamler Türkiye iş birliğinde beşincisi düzenlenen 'Cool Markalar' araştırmasının sonuçlarına göre bu yıl 'Türkiye’nin en cool teknoloji ...

Akıllı sulama teknolojilerinde dünyanın lider markası Netafim, sürdürülebilir bir gelecek için ‘Daha az kaynak, daha çok verim’ sloganıyla dijital tarımda yenilikçi pr...

Yazarlar
Website Security Test