Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Koton neden boykot ediliyor? Sendika üyesi işçilerini işten mi çıkardı?

25.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Perakende giyim mağazası Koton'un sendika üyesi olan işçilerini işten çıkardığı ve bu nedenle şu anda sosyal medyada Koton için büyük boykot kampanyası başlatıldığı iddia edildi.

İddiaya göre Koton perakende giyim mağazası, Koop-İş Sendikası'na üye olan çalışanlarını işten çıkardı. Ayrıca sözlü olarak iş akitleri sonlandırılan personel, telefonla aranıp ekonomik kriz ve küçülme nedeniyle işten çıkarıldıkları bildirildi.

Haber Sol'un aktardığına göre, kasada işlem yaparken yönetici tarafından telefonla aranarak tazminatsız şekilde iş akdinin feshedildiği söylenen kasiyerler bulunuyor.

Koop-İş Sendikası'ndan da konuya ilişkin bir açıklama geldi. Sendikanın yaptığı açıklamada,

"Değerli Koton çalışanları ve üyelerimiz,

Bugün işveren tarafından hukuksuz bir şekilde sosyal medya gerekçe gösterilerek bildirimsiz ve savunma alınmadan çalışanların sözlü olarak iş akitlerinin fesih edildiği bilgisi tarafımıza ulaşmış olup işverenin bu kanunsuz uygulaması karşısında sendikamız yasaların verdiği yetkileri sonuna kadar kullanarak çok sert bir şekilde cevap verecektir.

Koop-İş sendikası yapacağı basın açıklaması ve kamuoyu bilgilendirmesi ve eylemler ile hukuki anlamda her platformda Koton çalışanlarının yanında olacaktır. İşverenin kanun yasa dinlemeden yaptığı bu uygulamayı en sert şekilde kınıyoruz. Üyelerimizin ve çalışanlarımızın yazılı bildirim almadan işyerlerini terk etmemelerini ve ilgili şube başkanlarımız ile irtibata geçmelerini önemle duyuruyoruz." denildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bir dönem Fenerbahçe'nin de sponsoru olan havayolu şirketinin resmen iflas ettiği açıklandı.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), çalışma ortamında cinsiyet eşitliği ve kadın istihdamını destekleyen firmaların yapacağı yatırımlara finansman sağlamak amacıyla...

Black Friday indirim döneminde GLAMI Türkiye, yüzlerce mağaza ve markanın yüzde 70’e varan indirim fırsatlarını tek bir sayfada sunuyor.

Doğayla iç içe konumu ve konforuyla dikkat çeken ARYOM Koru, kışa merhaba partisi ile keyif ve lezzet dolu saatler yaşatacak.

ECE Türkiye tarafından yönetilen ve gerçekleştirdiği birbirinden farklı etkinliklerle Başkentlilerin uğrak noktası olan ANKAmall, bu ara tatilde de ailelerle birlikte ...

Özdilek Ev Tekstili, dünyanın en prestijli markalarını ödüllendiren World Branding Awards tarafından 'Ev ve Bahçe Perakendecileri' kategorisinde 'Yılın Markası' seçildi.

Günümüzde tüm çalışma ve yaşam şekillerini değiştiren teknoloji, aynı zamanda büyük endişeleri de beraberinde getiriyor. Teknoloji, bir yandan endüstride büyük sıçrama...

Yazarlar
Website Security Test