Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Piyap İnşaat'tan Menemen ve Akhisar'da bölgeye 'kazandıracak' projeler

22.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Piyap İnşaatın 2020’den itibaren beş yıllık süreçteki projeleri belli oldu. Akhisar Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaatını tamamladığı 42 fabrikanın ardından önce Menemen’in Asarlık bölgesinde (Kuzey Ege Sanayi Sitesi İnşaatı) ardından Akhisar’da kendisine ait beş yıldızlı bir otel inşaatına start verecek.

Projeleri ile hız kesmeden sektörün ihtiyaçları yönünde çalışmalar yapan, yurtdışı yatırımlarla da ekonomiye katma değer kazandırmayı hedefleyen Piyap İnşaat A.Ş., 2018 ve 2019 arasında Aldağ Klima, Sanica’nın Cam Tesisi, Ege Gaz Beton Üretim Tesisi, Sistaş Kalıp gibi büyük projeleri hayata geçirdi.

Kuzey Ege Sanayi Sitesi, bölgeye değer katacak
Toplam 320 bin metre karelik alanda 160 bin metre kare sanayi sitesi inşa edileceği projede yaklaşık 750 dükkan yer alıyor. 275 milyon TL’na mal olacak olan inşaatın yaklaşık 3 yıl içinde (36 ay) bitmesi planlanıyor. Ayrıca İzmir ve bölge sanayicileri için de iyi bir lokasyonsağlayacak olan sanayi sitesinde numune dükkanların inşaatını tamamladıklarını belirten Piyap A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şiyar Ertene, “Üyeler numune dükkanları gelip görebiliyorlar. Sanayi Sitesinin tamamlanmasının ardından bölge ticareti için kritik rol oynayacak olan Kuzey Ege Sanayi Sitesi, Menemen bölgesi ve İzmir’de 6 bin kişilik istihdam yaratarak, büyüme planları yapan Ege’nin iyi sanayi sitelerinden biri olacak” dedi. Kuzey Ege Sanayi Sitesi’nin inşaatına önümüzdeki Ocak ayında start verilek.

Akhisar’a 5 yıldızlı Wyndham Ramada Otel
İkinci projelerinin otel olarak hayata geçeceğini dile getiren Ertene, “Normalde geç kalmış olmamıza rağmen bütün prosedürleri tamamladığımız otelle alakalı projemizi de 2020 de hayata geçireceğiz. Otelin mimari projeleri ve turizm bakanlığı uygunluğu tamamlandı. Akhisar’ın ihtiyaçları doğrultusunda inşa etmeye karar verdiğimiz beş yıldızlı otel önemli bir lokasyon da yer alarak Akhisar’a değer katacak” şeklinde konuştu.

Balkanlar’a Piyap İmzası
Son iki yıldır inşaat piyasasında yaşanan daralmanın etkilerini telafi edecek çalışmalara da odaklanan Piyap İnşaat A.Ş. yurtdışında proje olarak Avrupa Birliği’ne giren Balkan ülkelerini tercih etti. Balkanlar’da yeni iş arayışlarında bulunan Piyap A.Ş., Montenogro Karadağ’da kurulacak olan Endüstri Sanayi Sitesini hedefliyor. 187 milyon euro maliyet bedeliyle içerisinde çok kapsamlı hizmetlerin bulunduğu Industry Company, belediye işbirliği ile 2020 de hayata geçirilerek beş yıl içinde tamamlanacak. Industry Company’nin inşaat aşamasında malzeme ihtiyaçlarının tamamına yakını (yüzde 85) Türkiye’den tedarik edilerek gümrük muafiyeti ve KDV muafiyetinden kaynaklı olarak ülkeye ihracat yönünde de katmadeğer sağlayacak.

Yatırımcılara danışmanlık hizmeti de sağlıyor
Piyap İnşaat A.Ş. olarak olarak iç piyasada da organize sanayilerde yeni tesisler kurmak için yatırımcı organize ederek, yatırımcılara sadece inşaat olarak değil danışmanlık anlamında da bütün hizmetleri veriyor. Şiyar Ertene, Türkiye’de ki büyüme hedeflerinin en önemli noktalarından bir tanesinin ülkenin sanayiye yönelik atılımlarda bulunup konut ve AVM harici sanayi sitelerinin gelişmesi ile oluşacağına söyledi. Bu yönde Ege Bölgesi’nde aktif bir rol oynamaya hazırlandıklarına dikkat çeken Ertene, “Bu işin başlangıç noktasını da Kuzey Ege Sanayi Sitesi oluşturacak. Menderes’te ve ilerleyen dönemlerde Ege’nin belli bölgelerinde küçük sanayi siteleri inşaatlarına devam ederek hem iş olanağı sağlayacak hem de çevresel gelişim noktasında önemli bir ekonomi yaratacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bir dönem Fenerbahçe'nin de sponsoru olan havayolu şirketinin resmen iflas ettiği açıklandı.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), çalışma ortamında cinsiyet eşitliği ve kadın istihdamını destekleyen firmaların yapacağı yatırımlara finansman sağlamak amacıyla...

Black Friday indirim döneminde GLAMI Türkiye, yüzlerce mağaza ve markanın yüzde 70’e varan indirim fırsatlarını tek bir sayfada sunuyor.

Doğayla iç içe konumu ve konforuyla dikkat çeken ARYOM Koru, kışa merhaba partisi ile keyif ve lezzet dolu saatler yaşatacak.

ECE Türkiye tarafından yönetilen ve gerçekleştirdiği birbirinden farklı etkinliklerle Başkentlilerin uğrak noktası olan ANKAmall, bu ara tatilde de ailelerle birlikte ...

Özdilek Ev Tekstili, dünyanın en prestijli markalarını ödüllendiren World Branding Awards tarafından 'Ev ve Bahçe Perakendecileri' kategorisinde 'Yılın Markası' seçildi.

Günümüzde tüm çalışma ve yaşam şekillerini değiştiren teknoloji, aynı zamanda büyük endişeleri de beraberinde getiriyor. Teknoloji, bir yandan endüstride büyük sıçrama...

Yazarlar
Website Security Test