Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ÜNİTEKS çalışanı kadınlara kanser taraması

11.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyada her yıl 17 milyon kişi kansere yakalanırken, Türkiye’de bu sayı yaklaşık 160 bin civarında. Erken teşhisin hayati önem taşıdığı kansere ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla başlatılan ''Mobil KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) Destek Projesi'' kapsamında teknolojisi yenilenen ''Mobil Tarama TIRI''nın ilk durağı, Türkiye’nin en büyük tekstil şirketlerinden Üniteks oldu.

Yeniden dizayn edilerek üçlü kanser taramalarını yapabilecek teknolojiye ulaşan TIR, 335 kadın çalışanın istihdam edildiği Üniteks’te kanseri taraması gerçekleştirdi. Proje, çalışan ve kendisine zaman ayıramayan kadınların kansere karşı bilinçlendirilmesini hedefliyor.

“ÜNİTEKS’İN EN DEĞERLİ VARLIĞI”
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Üniteks yerleşkesinde gerçekleşen törende bir konuşma yapan Üniteks Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, şirketin en değerli varlığının aidiyeti yüksek çalışanları olduğunu belirterek, Mobil KETEM projesine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Kanserde erken teşhisin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Ünsal, “Bizler çalışanlarımızın fiziksel sağlıklarını, en az iş sağlığı ve güvenliği kurallarımız kadar önemsiyoruz. Üniteks ailesinin birer ferdi olan ve üretim süreçlerimize değer katan kadın çalışanlarımızın ise gözümüzde ayrı bir yeri var. Bu bakımdan Mobil KETEM Destek Projesi kapsamında teknolojisi yenilenen oluşturulan mobil tarama aracına ilk ev sahipliğini yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. Projenin kanser taramalarına ve erken teşhisine çok olumlu katkısı olduğuna dikkat çeken Ünsal, törene katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’nin şahsında tüm Sağlık Bakanlığı çalışanlarına ve projeyi himaye eden Vali Erol Ayyıldız’ın eşi Dr. Dilek Didem Ayyıldız’a teşekkür etti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

2000 yılından sonra doğan Z kuşağı hakkında bilgi veren Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Z Kuşağı'nın tercihlerini yorumladı.

Turkcell kurumlara sunduğu özel koruma çözümleri ve yüzden fazla siber güvenlik uzmanıyla kesintisiz hizmet sunuyor.

Yüzde 75’inin internet kullanıcısı olduğu ülkemizde şirketlerin dijital dünyada var olabilmeleri, hedef kitlelerine ulaşabilmeleri ve ürünlerini tanıtabilmeleri bu dön...

Cargill Türkiye, ülkemiz koronavirüsle mücadele ederken gıda krizi yaşanmaması için tarlada canla başla çalışmaya devam eden çiftçilerle dayanışma içinde bulunan öncü ...

Corona salgınının etkilerinin alınan tedbirlerle azalmaya başlamasıyla birlikte ekonomide canlanma beklentisi de arttı; gözler yaz aylarına çevrildi.

Türk sanayicisinin güvenilir tedarikçisi olmayı sürdüren Petkim, 2020 yılının ilk çeyreğinde STAR Rafineri’nin sağladığı sinerjiyle toplam üretimini 2019 yılının aynı ...

Yazarlar
Website Security Test