Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

ÜNİTEKS çalışanı kadınlara kanser taraması

11.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyada her yıl 17 milyon kişi kansere yakalanırken, Türkiye’de bu sayı yaklaşık 160 bin civarında. Erken teşhisin hayati önem taşıdığı kansere ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla başlatılan ''Mobil KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) Destek Projesi'' kapsamında teknolojisi yenilenen ''Mobil Tarama TIRI''nın ilk durağı, Türkiye’nin en büyük tekstil şirketlerinden Üniteks oldu.

Yeniden dizayn edilerek üçlü kanser taramalarını yapabilecek teknolojiye ulaşan TIR, 335 kadın çalışanın istihdam edildiği Üniteks’te kanseri taraması gerçekleştirdi. Proje, çalışan ve kendisine zaman ayıramayan kadınların kansere karşı bilinçlendirilmesini hedefliyor.

“ÜNİTEKS’İN EN DEĞERLİ VARLIĞI”
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Üniteks yerleşkesinde gerçekleşen törende bir konuşma yapan Üniteks Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, şirketin en değerli varlığının aidiyeti yüksek çalışanları olduğunu belirterek, Mobil KETEM projesine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Kanserde erken teşhisin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Ünsal, “Bizler çalışanlarımızın fiziksel sağlıklarını, en az iş sağlığı ve güvenliği kurallarımız kadar önemsiyoruz. Üniteks ailesinin birer ferdi olan ve üretim süreçlerimize değer katan kadın çalışanlarımızın ise gözümüzde ayrı bir yeri var. Bu bakımdan Mobil KETEM Destek Projesi kapsamında teknolojisi yenilenen oluşturulan mobil tarama aracına ilk ev sahipliğini yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. Projenin kanser taramalarına ve erken teşhisine çok olumlu katkısı olduğuna dikkat çeken Ünsal, törene katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’nin şahsında tüm Sağlık Bakanlığı çalışanlarına ve projeyi himaye eden Vali Erol Ayyıldız’ın eşi Dr. Dilek Didem Ayyıldız’a teşekkür etti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Her yıl birbirinden farklı deniz araçları etkinliklerine sahne olan ülkemizde bu yıl düzenlenen CNR Yacth Festival çıtayı çok yükselterek sektörde kalitenin tartışılma...

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yeni açılan Hilltown Karşıyaka AVM büyük bir şölenle açıldı. Peki Hilltown Karşıyaka AVM'de hangi restoranlar ve mağazalar var?

Türkiye İş Bankası’nın iştiraki Softtech tarafından geliştirilen “İmeceMobil” uygulaması ile çiftçiler, ihtiyaç duydukları birçok bilgiye dijital ortamda ulaşabilecekler.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “SMS ile Vergi” ürününü hayata geçirdi. TEB, daha önce devreye aldığı ve Türkiye’nin önde gelen kuruluşları tarafından hızı ve kolaylığı se...

Bidroom bugün Avrupa'da seyahatin geleceğini tanımlayan seyahat ve yaşam tarzı markalarıyla yeni ortaklıkları duyurdu.

KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarına hızlı ve etkin çözümler sunan Tam Faktoring, 35. şubesini Diyarbakır’da açtı.

Mercedes-Benz Türk, 1-2 Aralık tarihlerinde düzenlediği ilk Hack.İstanbul etkinliği ve 2019’a girilirken çalışanları ile birlikte çektiği ''Yılbaşı'' filmi ile iki kat...

Yazarlar
Website Security Test