Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Renault ve Fiat otomobil fiyatlarına zam yaptı yeni fiyatlar ne?

7.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Renault ve Fiat'tan otomobil fiyatlarına zam. Türkiye'de üretilen araçların fiyatlarına zam geldi işte fiyatlar.

Bazı markalar, yeni fiyatlarını 1 Ekim itibarıyla internet siteleri üzerinde yayınlarken bazı markalar da fiyat değişikliklerini yeni yeni yapmaya başladılar. Şimdi ise Renault ve Fiat'ın otomobillerine ait yeni fiyatlar belli oldu.

Fiat'ın bugün açıkladığı fiyatlar kapsamında Türkiye'nin en çok tercih edilen modellerinden olan benzinli Egea'nın fiyatı, eylül ayında açıklanan fiyatlara göre 2.500 TL yükseliş gösterdi. Egea'nın 1.3 litrelik dizel motorlu versiyonunda ise donanım farkı, 9.500 TL oldu. Buna göre hurda teşvik indirimiyle birlikte 73 bin 900 TL'ye satılan benzinli Egea, ekim ayı itibarıyla 76 bin 400 TL'ye satılmaya başladı. Aracın dizel motorlu versiyonunun fiyatı ise 104 bin 900 TL'den 114 bin 400 TL'ye çıkmış oldu.

Renault'un ekim ayında yayınladığı fiyat listesi doğrultusunda, markanın en çok tercih edilen modellerinden Symbol Joy'un 1.5 litrelik dizel motorlu versiyonunun fiyatı, 115 bin 500 TL'den 116 bin 650 TL'ye çıkmış oldu.

Geçtiğimiz ağustos ayında Resmi Gazete'de yayımlanan bir tebliğ gereğince otomobil ve hafif ticari araçların emisyon seviyelerinde değişiklik yapıldı. Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre binek otomobillerinin emisyon seviyesinin "6b"den "6d-TEMP"e, hafif ticari araçların ise "6b"den "6c" seviyesine geçiş yapılması kararı verildi. Bu tebliğ, 1 Ekim 2019 itibarıyla yürürlüğe girdi. Böylece yeni uygulamanın hayatımıza girmesiyle birlikte Türkiye'de üretilen araçların fiyatlarında da değişiklik oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hilltown Karşıyaka AVM’nin açılışına Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Rönesans Gayrimenkul Proje Geliştirme Başkanı M...

CarrefourSA, ''Yeni Nesil Market'' anlayışını İzmir'in alışveriş merkezi Hilltown Karşıyaka'da Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu ve Hipermarketler Satış Genel Müdür Yard...

TEZMAKSAN 60 ülkeden 35 bini aşkın sektör profesyoneli ile satın almacının ziyaret ettiği MAKTEK İzmir’e katılarak iki yeni ürününü tanıttı.

DeFacto mağazası Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısını markasına uyarlayarak yeni bir reklam yayınladı.

MediaMarkt, 10 yıl önce ilk mağazasını açtığı İzmir’de toplam 6 mağaza ve yaklaşık 13 bin metrekare satış alanına ulaştı.

Balın, arıların ve arıcılığın geleceği için sürdürülebilir projeler hayata geçiren Balparmak, Sürdürülebilir Gıda Zirvesi kapsamında düzenlenen Dünya Gıda Günü Ödüller...

''Çözüm Üretiriz'' misyonuyla yola çıkan Borusan Cat, geleneksel iş yapış modelini dijital teknolojilerle dönüştürüyor. Nesnelerin interneti (IoT), yapay zeka ve büyük...

Yazarlar
Website Security Test