Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Renault ve Fiat otomobil fiyatlarına zam yaptı yeni fiyatlar ne?

7.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Renault ve Fiat'tan otomobil fiyatlarına zam. Türkiye'de üretilen araçların fiyatlarına zam geldi işte fiyatlar.

Bazı markalar, yeni fiyatlarını 1 Ekim itibarıyla internet siteleri üzerinde yayınlarken bazı markalar da fiyat değişikliklerini yeni yeni yapmaya başladılar. Şimdi ise Renault ve Fiat'ın otomobillerine ait yeni fiyatlar belli oldu.

Fiat'ın bugün açıkladığı fiyatlar kapsamında Türkiye'nin en çok tercih edilen modellerinden olan benzinli Egea'nın fiyatı, eylül ayında açıklanan fiyatlara göre 2.500 TL yükseliş gösterdi. Egea'nın 1.3 litrelik dizel motorlu versiyonunda ise donanım farkı, 9.500 TL oldu. Buna göre hurda teşvik indirimiyle birlikte 73 bin 900 TL'ye satılan benzinli Egea, ekim ayı itibarıyla 76 bin 400 TL'ye satılmaya başladı. Aracın dizel motorlu versiyonunun fiyatı ise 104 bin 900 TL'den 114 bin 400 TL'ye çıkmış oldu.

Renault'un ekim ayında yayınladığı fiyat listesi doğrultusunda, markanın en çok tercih edilen modellerinden Symbol Joy'un 1.5 litrelik dizel motorlu versiyonunun fiyatı, 115 bin 500 TL'den 116 bin 650 TL'ye çıkmış oldu.

Geçtiğimiz ağustos ayında Resmi Gazete'de yayımlanan bir tebliğ gereğince otomobil ve hafif ticari araçların emisyon seviyelerinde değişiklik yapıldı. Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre binek otomobillerinin emisyon seviyesinin "6b"den "6d-TEMP"e, hafif ticari araçların ise "6b"den "6c" seviyesine geçiş yapılması kararı verildi. Bu tebliğ, 1 Ekim 2019 itibarıyla yürürlüğe girdi. Böylece yeni uygulamanın hayatımıza girmesiyle birlikte Türkiye'de üretilen araçların fiyatlarında da değişiklik oldu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

2000 yılından sonra doğan Z kuşağı hakkında bilgi veren Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Z Kuşağı'nın tercihlerini yorumladı.

Turkcell kurumlara sunduğu özel koruma çözümleri ve yüzden fazla siber güvenlik uzmanıyla kesintisiz hizmet sunuyor.

Yüzde 75’inin internet kullanıcısı olduğu ülkemizde şirketlerin dijital dünyada var olabilmeleri, hedef kitlelerine ulaşabilmeleri ve ürünlerini tanıtabilmeleri bu dön...

Cargill Türkiye, ülkemiz koronavirüsle mücadele ederken gıda krizi yaşanmaması için tarlada canla başla çalışmaya devam eden çiftçilerle dayanışma içinde bulunan öncü ...

Corona salgınının etkilerinin alınan tedbirlerle azalmaya başlamasıyla birlikte ekonomide canlanma beklentisi de arttı; gözler yaz aylarına çevrildi.

Türk sanayicisinin güvenilir tedarikçisi olmayı sürdüren Petkim, 2020 yılının ilk çeyreğinde STAR Rafineri’nin sağladığı sinerjiyle toplam üretimini 2019 yılının aynı ...

Yazarlar
Website Security Test