Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dirinler Makina, MAKSİAD'ı konuk etti

27.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de 1952 yılından bu yana takım tezgahı ve pres imalatı yaparak Türkiye’nin önde gelen makina üreticisi haline gelen Dirinler Makina, Denizli Makina Sanayici İşadamları Derneği yönetimini (MAKSİAD) konuk etti. MAKSİAD üyeleri fabrika ve üretim alanlarında incelemede bulundu.

MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, dünya genelinde makina sanayisi gelişen ülkelerin refah düzeyinin yükseldiğine dikkat çekerek Türkiye için de bunun yolunun yerli üretimden geçtiğini söyledi. Kalkınmanın yerli ve milli üretimle olabileceğinin altını çizen Sarı "MAKSİAD’ın yarattığı güç birliği ve dayanışma ortamı sayesinde makine sanayisinde çok önemli aşamalar kat ettik. Türkiye de yerli üretim yapan makinecilerin her alanda desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. İkili ilişkilerimizi bu açıdan sürekli geliştirmemiz gerekiyor.Türkiye üretim için gerekli makinaları ithal etmesin, keni ürettiği makinaları kullansın istiyoruz. Çünkü ancak o zaman Türk ekonomisi kazanır. Dirinler'i de yerli ve milli üretime verdiği önem nedeniyle kutluyoruz" dedi.

TEK ÇARE ÇALIŞMAK
Dirinler Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin ise milli ve yerli üretimin gelişmesi için tecrübe paylaşımının şart olduğunu söyledi. Dirin “Biz tecrübemizi aktarır, bilgimizi paylaşırsak, gelecek kuşaklar da bizim birikimlerimizin üzerine öğrendikleri teknolojiyi ilave ederler. Tecrübe paylaşılmalı. Ancak bu şekilde gelişim sağlanır” diye konuştu. Türk ekonomisinin en önemli lokomatiflerinden birinin makina sanayi olduğunu ifade eden Dirin şöyle devam etti: "Zengin ve gelişmiş bütün ülkeler, metal işlemeyi iyi bilen ülkelerdir. Bu demek oluyor ki iyi işlememiz, iyi üretim yapmamız, çok çalışmamız lazım. Çalışkan olmaktan başka çaremiz yok"

Dirinler'in 67 yıllık tecrübesine karşın hala birşeyler öğrenip, öğretmeye devam ettiğini söyleyen Dirin bilgi aktarımının en önemli ayağının gençlere yapılan yatırım olduğuna dikkat çekti. Dirin “Gençlere mümkün olduğunca bünyemizde yer veriyoruz. Çalışanlarımızın yüzde 65'i kendi yetiştirdiğimiz çıraklarımız. Herkesin tornacı sıkıntısı olur, bizde yok. Çünkü biz kendimiz yetiştiriyoruz. Geleceğimiz gençler, onlar bizim için çok değerliler” dedi. MAKSİAD'ın bu açıdan önemli bir misyonu olduğunu söyleyen Dirin, işbirliğin artarak süreceğini söyledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

DemirDöküm, 2019 yılı sonuçlarını açıkladı. 2019'u yüzde 10 büyüme ile kapattıklarını açıklayan DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, "İç pazardaki küçülmeye rağmen yenilikçi...

QNB Finansbank, Türkiye genelinde QNB Finansbank POS’u ve QNB Finansbank Rahat Paket’i olan KOBİ müşterileri arasında düzenlediği çekiliş kampanyası kapsamında bir KOB...

18 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında İzmir Park’ı ziyaret eden çocuklar, dopdolu bir sömestir eğlencesinde bir araya gelecek.

İran’ın önde gelen 70 ileri teknoloji şirketi, Türkiye’deki potansiyel iş ortaklarıyla buluşmak üzere 21-23 Ocak 2019 tarihlerinde İstanbul’a geliyor. İranlı şirketler...

Ege’nin en sevilen Outlet alışveriş merkezi Westpark, sevilen çizgi film ''Bulmaca Kulesi''nin eğlence ve bilmece dolu dünyasını çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyor!

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, 2018-2019 olağan genel kurulu yapıldı. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nde iki listeyle girilen seçimli genel kurulda Hilmi Süre...

Türkiye'nin en dinamik online sipariş markası olan Getir, Silikon Vadisi yatırımcısı Michael Moritz'den 38 milyon dolar yatırım aldı.

Yazarlar
Website Security Test