Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sınırsız kat çıkma izni verdiği inşaat şirketi

1.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş Twitter'dan Yapı&Yapı inşaat şirketine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'Sınırsız kat çıkma' izni verildiğini iddia etti.

Eski CHP'li Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter'daki kişisel hesabından yaptığı açıklamada Yapı&Yapı şirketine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'sınırsız kat çıkma' izni verildiğini iddia etti.

Konuya ilişkin 5 tweet atan Barış Yarkadaş şu ifadeleri kullandı;

1- AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki çarpık kentleşmeyi anlatırken çok doğru bir ifade kullanmış ve "Kente ihanet ettik" diyerek sorumluluğunu kabul etmişti. Erdoğan, artık "dikey yapılaşma"ya izin vermeyeceklerini de söylemişti. Peki öyle mi oldu? Hayır!

2- Beşiktaş Etiler'de bulunan Polis Meslek Yüksek Okulu 2018 yılında boşaltılarak yıkıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, arsayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devretti. 31 bin 885 metrekarelik arsa daha sonra İBB iştiraki olan KİPTAŞ'a 2 milyar 666 Bin TL'ye ihale yoluyla satıldı.

3- AKP yönetimindeki KİPTAŞ ise araziye yapılacak olan projeyi, ne zaman düzenlendiği bilinmeyen bir ihaleyle Vedat Aşçı ile Zafer Yıldırım'ın sahibi olduğu Yapı&Yapı adlı şirkete verdi. Şirket biraz sonra fotoğrafını göreceğiniz projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sundu.

4- Her biri 36 kat olan 3 ayrı gökdelen projesi, kısa bir süre önce bakanlıkça onaylandı. Bakanlık, şirkete "SINIRSIZ KAT ÇIKMA" izni de verdi. Yani; Yapı&Yapı adlı şirket, isterse buraya 70'er 80'er katlı üç ayrı bina bile dikebilecek. İşte bu izin İSTANBULUMUZA İHANETTİR!

5- Kentin hava koridoru olma özelliği taşıyan bölgeye bu binayı yaptırtmak, nüfus ve trafik yoğunluğunu artıracak, ekolojik dengenin daha hızlı bozulmasına yol açacaktır. Başta CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat olmak üzere herkes bu projeye itiraz etmelidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tirsan Kardan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’nde A grubu Ar-Ge merkezleri kategorisin...

Kimya sektörünün gündemi 31 Aralık’ta sona erecek olan ADR Direktifine uyum süreci ile meşgul. ADR Direktifi, kimyasalların taşındığı tankların paslanmaz malzemeden ka...

Mercer Türkiye firması ve EGİAD arasındaki işbirliği kapsamında ''Küresel Yetenek Trendleri & 2019 Mercer Ücret Araştırması Sonuçları'' konulu bir toplantı yapılacak.

Türkiye mobilya sektörünün tüm paydaşlarını aynı platformda bir araya getiren İMOB, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) ve Ticaret Bakanlığı işbirliği ile 16. kez ...

İzmir’de faaliyet gösteren Ontan Grup, İstanbul’da düzenlenen Sign Of The City Awards töreninde yapımı tamamlanan Modda Bayraklı Projesiyle ‘En İyi Rezidans’ ödülüne l...

İzmirli Ege Perla, yeni yılı sürprizlerle karşılıyor. Farklı eğlenceler ve hediye yağmurlarıyla yeni yıl coşkusu Ege Perla’da ikiye katlanıyor.

Aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğuna destek olmak amacıyla kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, Helvacızade Ailesi ev sahipliğinde ve Hz. Mevlana' nın ...

Yazarlar
Website Security Test