Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Vodafone ve TÜSİAD’dan işbirliği

30.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Vodafone ve TÜSİAD, sanayide dijital dönüşümü hızlandırmak için güçlerini birleştirdi. Vodafone, teknoloji dünyasında arz ve talebi buluşturan TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı’na (SD2) destek verecek.

BURCU NOYAN

Teknolojinin gelişen hızına yetişmek gittikçe zorlaşıyor. Her an bilgi ve iletişim teknolojilerinde yenilikle karşılaşmak mümkün. 2020’de dünya ölçeğinde yaklaşık 28 milyar makinenin birbiriyle bağlanacağını göz önünde bulundurursak, geleceği yakalamak için daha hızlı adımlar atmamız gerçeği bir kez daha karşımıza çıkıyor. Yapılan çalışmalar ise oldukça önem kazanıyor. Bu kapsamda Vodafone, TÜSİAD ile Sanayide Dijital Dönüşüm SD2 Programı kapsamında işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

Vodafone, teknoloji kullanıcıları ile teknoloji tedarikçilerini buluşturan TÜSİAD SD2 Programı’na katılan yerli teknoloji tedarikçilerine know-how desteği verecek. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, her ölçekten şirketin dijital dönüşüme uyum sağlamasına destek vermeyi, ülkenin kalkınması açısından öncelik olarak gördüklerini vurguladı. Sanayide dijital dönüşümü hızlandıracak SD2 katılımcılarına Vodafone Grubu'nun tüm teknoloji bilgi birikimini aktarmayı hedeflediklerini dile getiren Şahin, sanayicilerin iş yapış şekillerini dönüştürebilmelerine ve rekabet avantajı yakalamalarına katkı sağlayacaklarını söyledi. Birçok farklı sektörde 4 ana kategori altında 100’ün üzerinde çözüm sunduklarını ifade eden Şahin, “ Bu kapsamda işbirliğine gittiğimiz TÜSİAD SD2, bir yandan sanayicilerimize yerel kaynaklardan ulaşılabilir bir teknolojiyi mümkün kılarken bir yandan da yarattığı iş hacmi ile yerli tedarikçinin sürdürülebilirliğini destekliyor. Müşterilerimizi yeni dünyanın rekabet koşullarına hazırlamayı ve verim artırıcı çözümler sunmayı sürdürürken TÜSİAD ile SD2 kapsamında gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin bize yeni pencereler açacağını düşünüyoruz. ekosistemin daha da güçlenmesini sağlayacak bu işbirliğinde yerli çözüm ortaklarımızla geliştirdiğimiz 34 çözümümüzü tanıttığımız akıllı teknoloji merkezimiz İTÜ Vodafone Future Lab’in de önemli bir yeri olacak” diye konuştu.

“Amaç, dijital dönüşüme somut işbirlikleri yaratarak katkı sağlamak”

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Balkır, TÜSİAD’ın 2018 yılında hayata geçirdiği TÜSİAD SD2 Programı’nın, Türkiye’nin 4. Sanayi devrimine uyumunu sağlayacak dijital dönüşüme somut işbirlikleri yaratarak katkı sağlama hedefiyle ortaya çıktığını anlattı. Program kapsamında birlikte çalışan kullanıcı ve tedarikçilerin, çözüm dosyası üreterek başarı hikayeleri yarattığını belirten TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm (TÜSİAD SD2) Programı Görev Gücü Başkanı Perihan İnci, “TÜSİAD SD2'nin 2019 döneminde, 18 firma sorun ve ihtiyacını TÜSİAD ile paylaştı. Ardından TÜSİAD SD2 Programı kapsamında bu sorun ve ihtiyaçlara çözüm geliştirebilecek, ülkemizde yerleşik, KOBİ ölçeğindeki teknoloji firmalarına çağrı yaptık. Bugün itibarıyla web platformumuza 700’den fazla teknoloji tedarikçisi kayıt yaptı ve bu tedarikçilerden 200’ün üstünde çözüm önerisi aldık. 2018-2019 dönemi itibariyle toplamda 1.200 civarında teknoloji firması web platformumuzda yer alıyor. 31 Temmuz’a kadar başvuruları kabul etmeye devam edeceğiz. Ağustos’taki eleme süreci ve Eylül’deki görüşmeler sonucunda eşleşen kullanıcı ve tedarikçiler bire bir çalışma şansı elde edecek” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İçim süt ve süt ürünleri üreticisi Ak Gıda’nın Sakarya’daki üretim tesisinden Avrupa Birliği’ne (AB) labne ve taze peynir ihracatı başlatmak için yaptığı başvuru, Tarı...

SOCAR AVIATION, Adnan Menderes Havalimanı’nda yakıt teminini kendi tesisinden yapmaya başladı.

Ekonomi dünyasındaki ve şirketlerdeki son gelişmeleri, ŞİRKET GÖZLEMİ bölümümüzde okurlarımız için derledik.

Arçelik, Top 150 Impact Companies listesine 13’üncü sırada girmeyi başardı

Pirelli'nin İzmit'teki üretim tesisi, atıkların tamamını geri dönüştürüyor.

Gözlem Gazetesi olarak şirket dünyasının güncel gelişmelerini okurlarınızın ilgisine sunuyoruz.

Rüzgâr enerjisi sektörü yüksek mühendislik ürünü dijital akıllı teknolojilerinin dünyada ilk ve en hızlı şekilde hayata geçirildiği sektörlerin başında geliyor. Türkiy...

Yazarlar
Website Security Test