Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KalDer ve TAİDER üyeleri işbirliği fırsatlarını değerlendirdi

18.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu, Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) İzmir şubesinin yönetim kuruluyla bir araya gelerek işbirliği fırsatlarını masaya yatırdı.

Türkiye’nin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan KalDer ziyaretinde, ileriki dönemde gerçekleştirilecek ortak etkinlikler için görüş alışverişi yapıldı ve sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’ye katkıları konuşuldu.

Toplumsal gelişmede kilit rol oynayan sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’nin hem ekonomik hem sosyal kalkınması konusunda oldukça önemli bir rolü olduğunu söyleyen TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu, “TAİDER’in amaçlarından biri de ülke ekonomisinin büyümesi, kalkınma ve toplumsal refahın yükselmesinde aile işletmelerinin katkısını arttırmak. Benzer amaçları güden tüm sivil toplum kuruluşları ile ortak bir zeminde buluşmanın yollarını arıyoruz. Aynı mesajı vermeyi görev edinmiş birkaç kurum birlikte olunca hedef kitle üzerinde etkisi daha güçlü oluyor” dedi.

KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç ise dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi; kalite bilincini bireylerden başlayarak, kurumlara ve hayatın her alanına yayacak faaliyetlerle çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Kılıç, şöyle devam etti: “Avrupa Kalite Yönetim Vakfı, EFQM mükemmellik modeli çerçevesinde sanayi kuruluşları ve Kobilere yönelik bilgilendirme toplantıları, eğitimler ve saha ziyaretleri de gerçekleştiriyoruz. Bilgi ve deneyimin paylaştıkça çoğaldığına inanan STK’lar olarak aramızdaki güçlü diyalog ve işbirliğinin ülkemizin gelişmesinde oldukça önemli olduğuna inanıyorum”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Markalaşma ve özgün tasarımlarla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden sektör, 8-11 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 38'inci defa ziyaretçilerine...

SOCAR Türkiye’nin doğalgaz iletişimi için hazırladığı reklam filminde, SOCAR uzmanlığıyla doğalgaza kavuşan evlerde yaşanan mutlu anlar ekrana yansıdı.

Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden Temsa, 23 Aralık’a kadar üretimi durdurduğu bildirildi.

TEMA Vakfı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen ''Sıfır Atık Eğitim Projesi'' tanıtıldı.

Tetra Pak’ın ihracat şampiyonu İzmir Fabrikası; ''Sıfır Atık'' vizyonu ile ürettiği 10 milyarın üzerinde ambalajın yarıdan fazlasını 4 kıtada 39 ülkeye ihraç ediyor.

Yemeksepeti’nin online market ürünleri sipariş platformu Banabi; hizmet verdiği İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Antalya’daki kullanıcılarının sipariş alış...

EGİAD marka bilgilendirme seminerlerinin üçüncüsü olan ‘Markalaşma Yolunda Turquality’ seminerinde konuşan EGİAD Başkanı Mustafa Aslan, Turquality programı ile Türkiye...

Yazarlar
Website Security Test