Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Danone Akademi Türkiye’ye ''En İyi Akademi'' ödülü

3.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Danone Akademi Türkiye, kurumsal akademiler alanındaki en prestijli uluslararası ödül olan ATD (Association for Talent Development) BEST Ödülü’nü kazandı. Danone Akademi Türkiye’ye bu ödülü kazandıran çalışmalar arasında bu yıl hayata geçirilen eğitimde dijital dönüşüm, fonksiyonel yetkinliklere dayalı Danone Türkiye Finans Akademisi, yetkinlikler paralelinde tasarlanan 'Birlikte1Gün!' iş başında öğrenme programı ve etkin iç uzmanlık kullanımıyla şirket stratejisine yapılan katkılar yer alıyor.

Danone Akademi Türkiye, Danone Türkiye bünyesindeki Sütlü Ürünler, Su, Medikal Beslenme ve Anne Bebek Beslenmesi alanlarında faaliyet gösteren şirketlerinde, merkezi olarak yürüttüğü eğitim ve gelişim faaliyetleriyle kurumsal akademiler alanında en prestijli uluslararası ödül olan ATD BEST Ödülü’ne layık görüldü. Danone Akademi Türkiye, dünya çapındaki 150 kuruluşu geride bırakarak kazandığı ödül ile Türkiye ve dünyadaki en başarılı kurumsal akademiler arasındaki yerini aldı.
Dijital dönüşüm ve esnek öğrenme modeli ödül getirdi.

Amerika merkezli ATD (Association for Talent Development) uzman jürisi tarafından değerlendirilen ve şirket stratejisine sundukları önemli katkılar sebebiyle ödüle layık görülen Danone Akademi Türkiye’ye ödül kazandıran projeler arasında; eğitimde dijital dönüşüm, fonksiyonel yetkinliklere dayalı Danone Türkiye Finans Akademisi, yetkinlikler paralelinde tasarlanan “Birlikte1Gün!” (1DayTogether!) iş başında öğrenme programı ve etkin iç uzmanlık kullanımıyla şirket stratejisine yapılan katkılar yer alıyor.
ATD BEST Ödülü, 2017’de Stevie Internal Business Awards’ta Bronz Ödül ve 2018’de Brandon Hall Human Capital Management Excellence Awards’ta Gümüş Ödüle layık görülen Danone Akademi Türkiye’nin almış olduğu üçüncü ve en büyük ödül.

Emine Kurt: “Öğrenen organizasyon kültürünü ve esnek öğrenme modelini yaygınlaştırıyoruz”
Danone Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Direktörü Emine Kurt, “Danone Akademi Türkiye’deki faaliyetlerimizle, öğrenen organizasyon kültürünü tüm Danone Türkiye şirketlerinde yaygınlaştırıyoruz. Dijitalleşme kültüründen beslenen esnek öğrenme modelini ve bireye özel öğrenme-gelişim yolculuğu tasarlama yaklaşımını tüm organizasyonumuz bünyesinde hayata geçirdik. Liderlerimizi koçluk ve mentorluk programlarıyla güçlendiriyor, tüm çalışanlarımızı kişisel gelişim ve liderlik programlarının yanı sıra mesleki gelişim programlarıyla da destekliyoruz. Bu başarımızda Danonelilerin yüksek sahipliğinin ve liderlerimizin öğrenme ve gelişime verdikleri desteğin büyük katkısı var” yorumunda bulundu.

Sibel Dağdeviren Özüağ: “Y jenerasyonuna kulak vererek iş başında öğrenmeye ve dijital dönüşüme odaklanıyoruz”
Danone Akademi Türkiye Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Sibel Dağdeviren Özüağ, “Danone Türkiye’de çalışanlarımızın yaklaşık %70’i Y jenerasyonu, bu bakımdan Y jenerasyonunun pek çok uluslararası araştırmada ortaya koyduğu iki önemli odağa yoğunlaşıyoruz: iş başında öğrenme ve eğitimde dijital dönüşüm. Yetkinlik temelli iş başında öğrenme programlarımızla hem mesleki gelişimi güçlendiriyor hem de farklı şirketlerimizdeki yeteneklerin birbirlerini ve şirketlerimizi tanımalarına olanak sağlıyoruz. Dijitalleşme alanında ise yapay zeka temelli uygulamalarımız ile kişiye özel içerikler sunuyor ve senaryosunu her bir çalışanımızın bizzat kendi seçimleriyle belirlediği interaktif dijital içerikler tasarlıyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman otomobil devi Volkswagen, yeni fabrikasını nerede, hangi ilde açacak? Yılbaşından bu yana Bulgaristan ile Türkiye arasında kalan şirket, yeni fabrika açma kararı...

Hamido Baklavaları geçtiğimiz günlerde yaşanan olay sonrası hamile kadınlara bedava baklava verileceğini duyurdu.

Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Bursa’da ev tekstili sektör temsilcileri ‘Bursa Ev Tekstili Birlik Platformu’ oluşumuyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. TETSİAD ...

2018 yılında üretimden net satışlara göre ilk sırayı 413,7 milyon TL ile Bilkont Dış Ticaret ve Tekstil aldı. 412,4 milyon TL ile ikinciliğe yerleşen ORMA Orman Mahsul...

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, sanata ve sanatçıya verdiği destek devam ediyor.

Çeşme’nin gözde eğlence mekanı Shayna Beach Club, düzenlediği partilerle tatilcilerin gözde eğlence adresi oldu.

ESİAD bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İzmir AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen, Projelerini tanıtmak üzere İzmir’de AB fonlarından hibe almış olan 15 kurumun da...

Yazarlar
Website Security Test