Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Danone Akademi Türkiye’ye ''En İyi Akademi'' ödülü

3.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Danone Akademi Türkiye, kurumsal akademiler alanındaki en prestijli uluslararası ödül olan ATD (Association for Talent Development) BEST Ödülü’nü kazandı. Danone Akademi Türkiye’ye bu ödülü kazandıran çalışmalar arasında bu yıl hayata geçirilen eğitimde dijital dönüşüm, fonksiyonel yetkinliklere dayalı Danone Türkiye Finans Akademisi, yetkinlikler paralelinde tasarlanan 'Birlikte1Gün!' iş başında öğrenme programı ve etkin iç uzmanlık kullanımıyla şirket stratejisine yapılan katkılar yer alıyor.

Danone Akademi Türkiye, Danone Türkiye bünyesindeki Sütlü Ürünler, Su, Medikal Beslenme ve Anne Bebek Beslenmesi alanlarında faaliyet gösteren şirketlerinde, merkezi olarak yürüttüğü eğitim ve gelişim faaliyetleriyle kurumsal akademiler alanında en prestijli uluslararası ödül olan ATD BEST Ödülü’ne layık görüldü. Danone Akademi Türkiye, dünya çapındaki 150 kuruluşu geride bırakarak kazandığı ödül ile Türkiye ve dünyadaki en başarılı kurumsal akademiler arasındaki yerini aldı.
Dijital dönüşüm ve esnek öğrenme modeli ödül getirdi.

Amerika merkezli ATD (Association for Talent Development) uzman jürisi tarafından değerlendirilen ve şirket stratejisine sundukları önemli katkılar sebebiyle ödüle layık görülen Danone Akademi Türkiye’ye ödül kazandıran projeler arasında; eğitimde dijital dönüşüm, fonksiyonel yetkinliklere dayalı Danone Türkiye Finans Akademisi, yetkinlikler paralelinde tasarlanan “Birlikte1Gün!” (1DayTogether!) iş başında öğrenme programı ve etkin iç uzmanlık kullanımıyla şirket stratejisine yapılan katkılar yer alıyor.
ATD BEST Ödülü, 2017’de Stevie Internal Business Awards’ta Bronz Ödül ve 2018’de Brandon Hall Human Capital Management Excellence Awards’ta Gümüş Ödüle layık görülen Danone Akademi Türkiye’nin almış olduğu üçüncü ve en büyük ödül.

Emine Kurt: “Öğrenen organizasyon kültürünü ve esnek öğrenme modelini yaygınlaştırıyoruz”
Danone Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Direktörü Emine Kurt, “Danone Akademi Türkiye’deki faaliyetlerimizle, öğrenen organizasyon kültürünü tüm Danone Türkiye şirketlerinde yaygınlaştırıyoruz. Dijitalleşme kültüründen beslenen esnek öğrenme modelini ve bireye özel öğrenme-gelişim yolculuğu tasarlama yaklaşımını tüm organizasyonumuz bünyesinde hayata geçirdik. Liderlerimizi koçluk ve mentorluk programlarıyla güçlendiriyor, tüm çalışanlarımızı kişisel gelişim ve liderlik programlarının yanı sıra mesleki gelişim programlarıyla da destekliyoruz. Bu başarımızda Danonelilerin yüksek sahipliğinin ve liderlerimizin öğrenme ve gelişime verdikleri desteğin büyük katkısı var” yorumunda bulundu.

Sibel Dağdeviren Özüağ: “Y jenerasyonuna kulak vererek iş başında öğrenmeye ve dijital dönüşüme odaklanıyoruz”
Danone Akademi Türkiye Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Sibel Dağdeviren Özüağ, “Danone Türkiye’de çalışanlarımızın yaklaşık %70’i Y jenerasyonu, bu bakımdan Y jenerasyonunun pek çok uluslararası araştırmada ortaya koyduğu iki önemli odağa yoğunlaşıyoruz: iş başında öğrenme ve eğitimde dijital dönüşüm. Yetkinlik temelli iş başında öğrenme programlarımızla hem mesleki gelişimi güçlendiriyor hem de farklı şirketlerimizdeki yeteneklerin birbirlerini ve şirketlerimizi tanımalarına olanak sağlıyoruz. Dijitalleşme alanında ise yapay zeka temelli uygulamalarımız ile kişiye özel içerikler sunuyor ve senaryosunu her bir çalışanımızın bizzat kendi seçimleriyle belirlediği interaktif dijital içerikler tasarlıyoruz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Yaşar Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve aynı bölümde yüksek lisansa devam eden Arda Yılmaz, eğitimi sırasında aldığı girişimcilik ve inovasyon eğitimleriy...

Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü birincilikle bitiren, ardından aynı bölümde yüksek lisansını tamamlayan Müge Çavdan, başarılarına her geçen gün yenilerini ekliyor.

Üretimden satışlar büyüklüğüne göre İSO İkinci 500’ün birincisi, 482 milyon 130 bin lira ile ''Panasonic Life Solutions'' oldu. 482 milyon 54 bin liralık satışlarıyla ...

ODTÜ Teknokent bünyesinde 2009 yılında TÜBİTAK desteği ile çalışmalarına başlayan ISSD, EMEA Bölgesi’nde yani Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan alanda en hızlı bü...

Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell, altyapı yatırımlarının finansmanı amacıyla Aralık 2019’da mutabakatını duyurduğu Çin Kalkınma Bankası kredi paketini imzaladı.

2020 yılı ikinci çeyreği kapsayan dönemde Teknosa e-ticarette bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 580’lik rekor büyüme elde ederken, Haziran ayında mağazaların a...

Alman hükümetinin, Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a seyahat uyarılarını kaldırması ile birlikte SunExpress, bu dört şehre olan turistik uçuşlarında kapasite artışın...

Yazarlar
Website Security Test