Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

MediaMarkt Startup Challenge ile Avrupa’ya gidecek girişimler belli oldu

25.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın Tekzen kurumsal ortaklığıyla gerçekleştirilen ''MadiaMarkt Startup Challenge’2019''un kazanan isimleri ödül töreninde açıklandı. Perakende sektöründe fark yaratacak girişimler ödüllendirilirken kazanan girişimci Münih’te yapılacak Retailtech Hub Programı’na katılma şansını yakaladı.

MediaMarkt Startup Challenge 2019’un kazanan girişim projesi ‘’Bagaj’’ oldu. İkinci proje Poltio olurken Yunanistan’dan katılan Pegneon isimli proje üçüncü oldu.

MediaMarkt Startup Challenge 2019’un kazanan projesi bagaj ile kişisel bir eşyayı fiziksel olarak, şehir merkezi, AVM, plaj, konser salonu gibi belirlenen mekanlarda güvenli bir şekilde saklamayı sağlayan bir mobil uygulama çalışmasıdır.
Bagaj projesi bağlamın da Almanya’nın Münih şehrinde yapılacak olan Retailtech Hub Programı’na katılma şansının yanı sıra; girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına katılma hakkı ve Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında ki Plug and Play’ in girişimci ağına katılma şansını yakalayacak.

İkinci olan girişim Poltio müşteri davranışlarını analiz edebilen ve buna göre hedefleme yapan bir veri platformudur. Poltio, Mediamarkt ve Tekzen’in Türkiye’de bulunan mağazaların da pilot uygulama fırsatı ve Kategori Mağazacılığı Derneği’ne çözümlerini sunma hakkı elde edecek.

Yunanistan’dan katılan ve üçüncü olan girişim projesi Pegneon ise oyun yönetimi ile çalışan eğitimler hazırlıyor. Pegneon; Poltio gibi Türkiye’de bulunan MediaMarkt ve Tekzen mağazalarında pilot uygulama imkanına sahip olacak. Bu üç proje 1 Ekim’ de İstanbul’da yapılacak olan Perakende Teknolojileri Konferansı’nda çözümünü tanıtabilecek.

MediaSaturn Perakende Grubu İcra Kurulu Üyesi, MediaMarkt Türkiye ve Yunanistan İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım Mediamarkt Startup Challenge 2019’un bu yıl uluslararası bir boyut kazandığını ifade ederek’’MediaMarkt Startup Challenge’ı yurt dışına açacağımızı ve Yunanistan’dan girişimcilerin de katılacağını açıklamıştık. Ancak projemizin uluslararası özelliği daha da boyutlandı. Yunanistan’ın yanı sıra Polonya, İrlanda, Azerbaycan, Nijerya, ve Filistin gibi ülkelerden de bizi şaşırtan başvurular aldık. MediaMarkt Startup Challenge, elektronik perakende sektöründe bir inovatif girişimcilik merkezi haline geliyor. Öyle ki, aldığımız 100’ün üzerinde başvurunun 35’i yabancı ülkelerden. Bu, bize büyük bir gurur verdi.’’ Dedi.
‘’Bugün bizi gururlandıran diğer bir konu ise burada, jüri sunumlarını yapan girişimcilerimiz. Kendilerinin inovatif sunumlarını dinledik ve değerlendirmelerimizi yaptık. Başarılı olan girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Kendilerinin gerek ulusal ekonomi, gerekse sektör ölçeğinde bir çeşit domino etkisi yaratacak zorlukların aşılmasında çok önemli rol oynayacağına inanıyoruz.’’ Dedi.

Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Tekzen CEO’su Murat Gigin ‘’Türkiyede’ki girişim ekosisteminin ve genç girişimcilerin desteklenmesi yanı sıra ortaya ticari bir değer çıkmasına da katkı sunmak için buradayız.’’ Dedi. Murat Gigin ‘’Türkiye’nin bir yazılım ve inovasyon üssü olması için Startup Challenge projesinin bir adres haline gelmesini istediklerini belirterek, ‘’Hem Tekfen hem Tekzen olarak bu projenin bir parçası olmaktan ve katkı sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu yıl uluslararası bir katılım oldu. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemlerde sadece Türkiye’de değil tüm bölge için girişimlerin tercih ettiği bir organizasyon olacak.’’ Diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hilltown Karşıyaka AVM’nin açılışına Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Rönesans Gayrimenkul Proje Geliştirme Başkanı M...

CarrefourSA, ''Yeni Nesil Market'' anlayışını İzmir'in alışveriş merkezi Hilltown Karşıyaka'da Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu ve Hipermarketler Satış Genel Müdür Yard...

TEZMAKSAN 60 ülkeden 35 bini aşkın sektör profesyoneli ile satın almacının ziyaret ettiği MAKTEK İzmir’e katılarak iki yeni ürününü tanıttı.

DeFacto mağazası Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısını markasına uyarlayarak yeni bir reklam yayınladı.

MediaMarkt, 10 yıl önce ilk mağazasını açtığı İzmir’de toplam 6 mağaza ve yaklaşık 13 bin metrekare satış alanına ulaştı.

Balın, arıların ve arıcılığın geleceği için sürdürülebilir projeler hayata geçiren Balparmak, Sürdürülebilir Gıda Zirvesi kapsamında düzenlenen Dünya Gıda Günü Ödüller...

''Çözüm Üretiriz'' misyonuyla yola çıkan Borusan Cat, geleneksel iş yapış modelini dijital teknolojilerle dönüştürüyor. Nesnelerin interneti (IoT), yapay zeka ve büyük...

Yazarlar
Website Security Test