Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Girişimciler için öneriler

20.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

GoDaddy, Girişimcilik Haftası’nın kutlandığı Mart ayı için girişimciler ve kendi işini kurmak isteyenler için altı öneri paylaştı.

Türkiye’de girişimciliğin potansiyeline dair bu içgörülerin ışığında GoDaddy, girişimcilik dünyasına atılmak isteyenler için altı öneri paylaştı.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, konuyla ilgili “Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi çok dinamik. Genç nüfusu, yüksek potansiyeli ve teknolojiye hızlı uyum sağlayan yapısıyla Türkiye girişimciler için heyecan verici bir pazar. İnternetin sağladığı en büyük avantajlardan biri insanların ihtiyaç duydukları bilgi ve araçlara daha hızlı ve uygun maliyetle ulaşabilmeleri. GoDaddy, girişimcilere güçlü bir online varlık oluşturmak ve yönetmek için gerekli araçları sunmaya ve Türkçe blog sayfasında rehberlik vermeye odaklanıyor” dedi.

 

Başarı için hazırlık kritik önem taşıyor

İşte girişimciler ve kendi işini kurma yolculuğuna başlayanlar için GoDaddy’den öneriler:

• “Neden” diye başlayan soruları yanıtlayın. Neden sizin fikriniz, başkalarından nasıl ayrışıyorsunuz? Neden bu işe girmek istiyorsunuz? Neden bu ürün veya hizmet? Hangi ihtiyaçları karşılıyorsunuz? Bu soruları yanıtlamak iş modelinizi planlamanın ve hedeflerinizi belirlemenin ilk adımıdır.
• Hedef pazarınızı belirleyin. Ürününüze kimin ihtiyacı var? İdeal müşteriniz kim? Nerede yaşıyorlar? Ne yapıyorlar? Ürününüzü nasıl kullanacaklar? Hedef kitlenizi belirleyin ve onlarla iletişime geçmenin en iyi yoluna karar verin.
• Sektör trendlerini takip edin. İşinizin büyümesini desteklemek için sektörünüzdeki gelişmelere uyum sağlamalısınız. Bu, tüketici davranışlarındaki değişiklikler veya tedarikçi tarafındaki üretim veya ücretlendirmedeki değişiklikler olabilir. Yeni trendlerden haberdar olun ve iş yapış şeklinizi gerektiği gibi şekillendirin. Hatta trendleri erkenden fark ederek proaktif bile olabilirsiniz.
• Finansal durumunuzu anlayın. Eğer işinizi kurmaya yeni başladıysanız tüm olası giderleri değerlendirdiğinizden emin olun ve başlangıçtaki gelir beklentilerinizi gerçekçi tutun. Çalışan maaşları, tedarikçi ücretleri, ofis/mağaza giderleri gibi temel ödemelerinizi belirleyin. İşleriniz hareketlenmeye başladığında, yatırımlarınızı ve kârınızı daha sağlıklı planlayabilmek adına finansal durumunuzu düzenli olarak değerlendirin. Ne beklemeniz gerektiğini bilmek ve finansal açıdan hazırlıklı olmak işinizin uzun dönemde sürdürülebilirliği için çok önemlidir.
• Başarısızlıklarınızdan ders alın. Başarı her zaman kesin değildir. Ancak, fikrinize inancınız tamsa hatalarınızdan öğrenerek iş yapış şeklinizi iyileştirebilirsiniz. Finansal planınızı değerlendirin, pazarınızı ve ürününüzü derinlemesine inceleyin, ekibinizi ve liderlik yeteneğinizi gözden geçirin… Başarısızlık çoğu zaman en iyi öğretmendir.
• Güçlü bir online varlık oluşturun. Ürün ve hizmetleriniz ne kadar iyi olursa olsun, insanlar sizi bulamazsa sizden ürün alamaz veya sizinle iş yapamazlar. Günümüzün dijital dünyasında insanlar bir ürün veya hizmet bulmak istediklerinde internette arama yapıyor, o yüzden bulunmanızı kolaylaştırmak adına bir online varlığa ihtiyacınız var. Online varlığınızın merkezinde insanların kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı görebilecekleri bir web sitesi olmalı. Ayrıca, profesyonel bir web sitesi müşterilerinizin gözünde itibarınızı yükseltmekte önemli bir faktör. İşletmenizin ihtiyaçlarına bağlı olarak GoDaddy Web Sitesi Mimarı ile bir saatten kısa sürede profesyonel bir web sitesi kurabilir veya biraz daha teknik bilgiyle web sitenizi daha fazla esneklik ve kişiselleştirilmiş eklentiler sağlayan WordPress ile kurmayı tercih edebilirsiniz. Daha sonra web sitenizi sosyal medya hesaplarınız ve işletme rehberleri gibi diğer online kanallarınız ile ilişkilendirebilirsiniz.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Web Sitesi Mimarı’nın yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Avcılar İnşaat, kuruluşunun 30. yılında 925 milyon lira yatırımla 3 tane "5 yıldızlı proje" hayata geçirecek. İlk proje Avcılar Exclusive Bayraklı, İzmir'in iş merkezi...

Sütaş "Kaf Kefir" markası ile kefir pazarına giriyor.

Yorglass’ın Bilgi Teknolojileri Direktörü Hakan Uçar, International Data Corporation tarafından düzenlenen 2019 IDC Leader kitabında ''100 Fark Yaratan Lider'' arasınd...

BURGMAX’in açılış kurdelesini Kaptan ailesi ile birlikte Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz ve İzmir Ticaret Od...

TİM 2018 yılı ihracat şampiyonları ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Alty...

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından PHILSA Philip Morris/Sabancı, 2018 yılında gerçekleştirdiği 206 milyon dolarlık ihracatıyla, Türkiye İhracatçılar Meclisi (...

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) düzenlediği "İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni"nde, Kılıç Deniz, 170 milyon dolarlık ihracat rakamıyla 2018 yılı Türkiye Su Ürü...

Yazarlar
Website Security Test