Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Migros'un İzmir'deki 30. yılı

10.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’de 30. yılını coşkuyla kutlayan Migros, 1988 yılında açtığı ilk mağazası olan Bostanlı’da gerçekleştirdiği etkinlikte müşterilerine nostaljik bir gün yaşattı.

İstanbul dışındaki ilk mağazasını açtığı İzmir’de 30. yılını kutlayan Migros, 1988 yılından bu yana Ege’deki mağaza sayısını 585’e çıkardı. 30 yılda gerçekleştirdiği güçlü yatırımlarla Ege ekonomisine ve yerel zenginliğe katkılarını artırarak sürdürmeyi hedefleyen Migros, önümüzdeki yıl bölgeye yeni mağazalar açmayı planlıyor.

Ege’nin sevilen markası Tansaş’ın yerel kuvvetinin yanında, Kipa’nın uluslararası ve Ege deneyimini de bünyesine katan Migros, Ege’den aldığını Ege’ye vererek bölgede 9234 kişiye istihdam sağlıyor. Meyve-sebze ürünleri için bölgedeki 2 bin 600 üreticiyle çalışan Migros, Ege’ye özel lezzetleri Türkiye’nin 81 ilindeki mağazalarında satışa sunuyor. Migros, 30. yılını hem mağazalarında, hem de İzmir Enternasyonel Fuarı’ndaki etkinliklerle kutluyor.

30 yıllık müşterilerden 30 yıllık çalışanlara anlamlı teşekkür
Migros, 1988 yılında İstanbul dışında açtığı ilk mağazası olan Bostanlı’da 10 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinliklerle müşterilerine nostaljik bir gün yaşattı. Mağazanın 30 yıllık çalışanları, ilk günün heyecanı ve tutkusuyla sandıklarından 30 yıl önceki kıyafetlerini çıkartarak, mağazanın açılış gününde giydikleri giysilerle müşterilere hizmet ettiler. 30.yılı kutlamak üzere, eski çalışanlarla birikte mağazanın genç çalışanları da aynı nostaljik kıyafetleri giyerek etkinliğe katıldı. 30 yıldır Migros Bostanlı’dan alışveriş eden Migros dostu İzmirliler ile mağazanın yeni müşterileri, markaya duydukları güvenin ve sevginin bir simgesi olarak çalışanlara teşekkür plaketi verdi.

“30 yıldır Ege’ye yaptığımız yatırımlarımızın karşılığını müşteri sadakati ile alıyoruz”
Migros Ticaret A.Ş. Perakende Operasyonları İcra Kurulu Üyesi Fuat Yanar, “Müşteri gittiği yerde istediği sıcak hizmeti, arzu ettiği ürünü, bütçesine uygun fiyatla bulursa orayı sahiplenir. Bu sıcaklığı, hizmeti, bölgeyi en iyi tanıyarak kim vermeyi başarıyorsa, tercih o yöndedir. Migros Ege’de çok güçlü bir marka. Ege’yi çok yakından tanıyoruz ve beklentilerini çok iyi biliyoruz. Müşterilerimiz tüm bu nedenlerle bizi tercih ediyor. Migros olarak Ege’nin yerel lezzetlerinden ve tedarikçilerinden besleniyor ve yatırımlarımızın karşılığını müşterimizin bağlılığında ve markamıza olan sevgisinde görüyoruz” dedi.

30 yıldan beri sürdürdükleri çalışmalarla meyve-sebze ürünleri için bölgedeki 2 bin 600 üreticiyle çalışarak yerel tedarikçilere ve bölge ekonomisine destek verdiklerini belirten Yanar, Ege’ye has İzmir tulumu, Ödemiş patatesi, Çeşme kavunu, Gümüldür mandalinası, Çeşme enginarı, Urla kınalı bamyası, Kemalpaşa kirazı, Selçuk şeftalisi gibi özel tatları yerli üreticilerden alarak 81 ildeki mağazaları vasıtasıyla tüm Türkiye’deki müşterilerine ulaştırdıklarını söyledi.

“9 bin 234 kişi ile Ege’nin istihdam merkeziyiz”
Yanar, “30 yılda mağazalarımız, et merkezimiz, şube direktörlüğümüz ve dağıtım merkezimizle bölge için ciddi bir istihdam merkezi olduk. Bununla birlikte Ege’nin topraklarında doğup büyüyen Tansaş’ın ardından geçtiğimiz yıl uluslararası ve Ege deneyimine sahip Kipa’yı da kanatlarımız altına aldık. Ege’den aldığımızı Ege’ye veriyoruz. Bugün Ege bölgesinde 9 bin 234 kişiye istihdam sağlıyoruz; bu arkadaşlarımızın arasında 30 yıldır bizimle çalışanlar var.” dedi.

Egelilerle kurduğu karşılıklı güven ilişkisini önemli yatırımlarla taçlandırdıklarını anlatan Yanar, “Ege Bölgesi’nde 585 mağazamız var, önümüzdeki yıl yatırımlarımızı artırarak bölgeye yeni mağazalar kazandıracağız” dedi. Migros’un İzmir’in Menderes ilçesindeki Tekeli köyüne Türkiye’nin en büyük et işletme tesisini kurduğunu belirten Yanar, “2013 yılında kurduğumuz tesiste, üretim süreçleri konusunda uzman 365 çalışanımız görev yapıyor. Dünya standartlarında gıda güvenliği teknolojilerine sahip Taze Et Üretim Tesislerimizde ileri seviyede kalite ve gıda üretim standartlarıyla üretilen 25 bin ton kırmızı et ürünü Türkiye’nin dört bir köşesindeki mağazalarımıza dağıtılıyor” dedi. Fuat Yanar; Kemalpaşa, Pınarbaşı ve Torbalı’da bulunan dağıtım merkezleri ile 21 ildeki 460 mağazaya kolili ve adetli ürün sevkiyatı sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Migros Sokağı’nda coşku var!
Migros 30.yılını, 7-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda kurduğu Migros Sokağı’nda da çeşitli etkinlikler ve konserlerle hemşehrileri ile birlikte büyük bir coşkuyla kutluyor. Fuar alanına kurduğu Migros Sokağı’nda Egeli üreticilerle tüketicileri bir araya getiren Migros, ziyaretçilerini ikramlarla karşılıyor, tadım aktiviteleri düzenliyor ve yüzbinlerce hediye çeki dağıtıyor. Geçtiğimiz yıl fuarın en çok ziyaret edilen yeri olan Migros Sokağı bu yıl da misafirlerini coşkuyla ağırlıyor.

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 7 yıldır üst üste sanatçı sponsoru Migros
Dünyanın en önemli şehir fuarlarından biri olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın 7 yıldır üst üste sanatçı sponsorluğunu yaparak 7’den 70’e tüm İzmirlilere ulaşan Migros, pop müziğin sevilen isimlerini ücretsiz olarak sevenleriyle buluşturuyor. Fuar ziyaretçileri, 13 Eylül Perşembe gecesi Berkay, 14 Eylül Cuma gecesi Gülşen ve 15 Eylül Cumartesi gecesi Fettah Can’ın sahneye çıkacağı Çim Konserleri’nde doyasıya eğlenecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Pazarlamanın reddedilen kardeşi konumundaki halkla ilişkiler (PR), Türkiye’de internet medyasının kitle iletişim aracı olmaya başladığı 1997 yılından itibaren hızlı bi...

Tonlarca muhteşem yaratıcı fikirleriniz var ve gerçekten, sonunda yeni işinizi kuruyorsunuz. Yeni kitabınızı çıkartıyorsunuz ya da mevcut şirketinizde yeni bir hizmet ...

Koç Holding’in 55. Olağan Genel Kurulu, Koç Ailesi, Koç Holding üst yönetimi ve hissedarların katılımıyla 21 Mart Perşembe günü Nakkaştepe’deki Holding merkezinde gerç...

Bu yıl 8’ncisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ekonomide değişen dengeler ve global ölçekli sorunlar masaya yatırıldı.

Tüpraş 59. Genel Kurul Toplantısı, 20 Mart 2019 tarihinde Körfez Kocaeli’ndeki şirket merkezinde yapıldı.

Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, Dünya Su Günü’nün önemine dikkat çekerek, her bir damla suyun sorumluluğunu alarak yatırımlarına yön verdiklerini belirtti.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda çevreyle uyumlu yenilikçi teknolojiler geliştiren Arçelik, su verimliliği yüksek ürünleriyle doğal su kaynaklarının kor...

Yazarlar
Website Security Test