Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkerler, Mahall Bomonti İzmir projesi sponsorluğunda Efes Antik Kenti’nde sanata yatırım yapıyor

7.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bu yıl ilki gerçekleşecek Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 7 Eylül’de Efes Antik Tiyatro’da başlıyor. Türkerler Holding’in Mahall Bomonti İzmir projesi aracılığıyla sponsor olduğu festival, 18 Eylül’e kadar devam edecek. Festivalde Devlet Opera ve Balesi sanatçıları; Zorba, Tosca, Carmina Burana gibi kült eserleri sergileyecek.

Enerjiden sağlığa; inşaattan doğalgaza kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye'nin önde gelen köklü kuruluşlarından Türkerler Holding, İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’nin ekonomi, turizm ve spordaki gelişiminin yanı sıra sanat yönüyle de öne çıkması için güçlü desteğine ara vermeden devam ediyor. Türkerler Holding, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde “Kazım Türker Sanat Galerisi” ve Mahall Bomonti İzmir’de yer alan Mahall Bomonti Sanat ile pek çok sergiyi sanat severlerle buluşturuyor. Geçtiğimiz yıl Efes Opera ve Bale Günleri’ne verdiği sponsorluk desteğini bu yıl da Mahall Bomonti İzmir Projesi ile Uluslararası Efes Tiyatro ve Bale Festivaliyle sürdürüyor. İzmir Selçuk’ta düzenlenen Uluslararası Efes Tiyatro ve Bale Festivalinde opera ve balenin en bilinen eserleri, binlerce yıllık tarihi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Efes Antik Tiyatro’da sahnelenecek.

Festival, 7 Eylül’de, Yunan yazar Nikos Kazancakis’in aynı adlı kitabından besteci Mikis Theodorakis'in uyarlamasıyla sahneye aktarılan ‘Zorba’ balesi ile başlayacak. 11 Eylül’de Gala Konseri ile devam edecek festival kapsamında 14 Eylül’de, Puccini tarafından bestelenen üç perdelik ‘Tosca’ operasıyla devam edecek. 1’inci Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 18 Eylül’de ‘Carmina Burana’yla sona erecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Alman devi Volkswagen, elektrikli araç sektörü için dev hamle.

UluslararasıRotary 2440. Bölge Federasyonu bu yıl 16.sını düzenlediği Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında300 çocuğu Anıtkabir ziyareti için Ankara'ya götürdü.

Bağlantı elemanları sektöründe Türkiye’nin lideri Norm Holding, başta otomotiv sektörü olmak üzere dev markaların tedarikçisi olarak ülkesi için katma değer yaratmaya ...

Türkiye'nin 3'üncü büyük kenti İzmir, inşaat sektöründe yaşanan daralmaya rağmen özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük metropol kentlerden ilgi görmeye devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, 21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 17. MÜSİAD EXPO Uluslararas...

Türkiye’deki işletmelerin ‘dijital iş ortağı’ olarak ülke ekonomisi için sürdürülebilir değer yaratan Vodafone, yeni İstanbul Havalimanı’nın sabit altyapı ihalesini ka...

İzmir, Çeşme Alaçatı'da Havaş Terminali açıldı.

Yazarlar
Website Security Test