Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bornova Belediyesi Hayvanları Seviyor

5.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hemen hemen tüm İzmir Büyükşehir İlçe Belediyeleri gibi Bornova Belediyesi de can dostlarımızı candan bir şekilde düşünüp kolluyor.

İşte Bornova Belediyesi'nin can dostlarımız için yaptıkları; 

Rehabilitasyon merkezi ve klinik hizmetleri

Büyükpark içindeki Bornova Belediyesi’ne ait klinikte hayvanseverler tarafından getirilen kedilerin kısırlaştırma işlemi gerçekleştiriliyor. Vatandaşların sokak hayvanları ve sahipli hayvanlarla ilgili şikayetleri de yerine gidilerek değerlendiriliyor. Bornova Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik olarak verdiği hizmetlerin kalitesini artırmak için Pınarbaşı’nda Kedi Köpek Rehabilitasyon Merkezi’ni de hayata geçirdi. Merkez, sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda tedavi edilmesi ve normale dönmeleri için kullanılıyor. Merkez’e gün içerisinde Belediye ekiplerince getirilen sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırma işlemleri de yapılıyor.

Hayvan ambulansı

Bornova Belediyesi hayvan ambulansı, yaralı ya da acil tedaviye ihtiyaç duyan sokak hayvanları için çalışıyor. Hayvan ambulansı mesai saatleri içerisinde ortalama 10 sokak hayvanını bulundukları yerden alıp Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne getirerek tedavilerini yapıyor.

İlkokul öğrencilerine “Hayvan Sevgisi” eğitimleri

Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, ilçedeki ilkokullarda ‘Doğa ve Hayvan Sevgisi’ eğitimleri de veriyor. Belediyemizin uzman veteriner hekimleri tarafından verilen eğitimlerde, evde hayvan beslemenin getirdiği yükümlülüklerden, ısırmalarda yapılacaklara, sokak hayvanlarına yapılabilecek yardımlara kadar pek çok konuda bilgi veriliyor. Ayrıca ilçe sınırları içindeki okullara İnsan, Çevre ve Veteriner Halk Sağlığı konularında bilgilendirmek amacıyla eğitimler veriliyor.

Susuz kalmasınlar diye

Sokak hayvanlarına yapılan bakım ve tedavi hizmetlerinin yanısıra özellikle yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmaması için ‘beslenme odakları’ da Bornova’daki tüm parklarda önemli bir işlev görüyor.

Sokak hayvanlarına özel yuva

Özellikle kış aylarında yiyecek, içecek ve su sıkıntısını yoğun olarak yaşayan sokak hayvanlarına sıcak yuvalar hazırlandı. Hazırlanan kulübeler Bornova’nın mahallelerine ve köylerine yerleştirildi.

Kedi Evleri

Demir bir profil içinde koruma altına alınan kediler iç kısmında mama ve su kapları da konulan evlerde hem soğuklardan korunuyor hem de beslenme ihtiyaçları karşılanıyor. Kedi evlerinin düzenli bakımları ve temizlikleri de Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.

Mutlu Kuş Evleri

Down sendromlu çocuklar kalplerindeki sevgiyi kuşlara sığınacakları sıcak yuvalar yaparak gösterdi. Bornova Belediyesi, Ulusal Down Sendromlular Derneği ve Yeni Yüksektepe Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen “Mutlu Kuş Evleri Projesi”yle Bornova’da kuşların sığınacakları rengarenk yuvaları oldu.

Büyükpark Kedi Kliniği

Büyükpark Kedi Kliniği’ni yenileme çalışmaları da başlatıldı.

https://www.bornova.bel.tr/can-dostlarimiz/

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Seferihisar’da 15-18 Kasım tarihleri arasında tarım şenliği düzenlenecek. Etkinlik kapsamında 18 Kasım Pazar günü Türkiye’nin en çok ilgi gören şenliklerinden biri ola...

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80. yılında Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘Atatürk’ü Anmak ve Anlamak’ isimli gecede anıldı.

Seferihisar Belediyesi, Çocuk Belediyesi’nden sonra yine Türkiye'de ve Dünya'da ilk olma özelliği taşıyan “Çocuk Muhtarlar Programı”nı uygulamaya başladı.

Bornova Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’ndan hibe kazandığı proje sayısı sekize çıktı. İki kurum arasında son olarak; “Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ö...

Balçova Belediyesi yalnız yaşayan veya bakıma ihtiyacı olan yaşlıların evlerine Acil Sağlık Sistemi kuruyor. Kollarına özel bir bileklik takılacak olan yaşlı vatandaşl...

19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen muhteşem açılış gecesi ile başladı.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Yazarlar
Website Security Test