Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kadınlara her hafta kültür gezisi

1.2.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karabağlar Belediyesi ilçede yaşayan kadınlara yönelik kültür gezilerine başladı. Eskiizmir Semt Merkezi kadınlarının katılımıyla geçtiğimiz hafta başlayan gezi turu, bu hafta Cennetçeşme Semt Merkezi kadınlarıyla devam etti.

Uşakizade Köşkü ve Atatürk Müzesi

Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan kadınlarımıza kentimizin tarihini ve kültürünü tanıtmak amacıyla düzenlenen geziler beğeni topluyor. Bu kapsamda  Cennetçeşme Semt Merkezi’ndeki kadınlarının katılımıyla sırasıyla bir dönem Atatürk’ün İzmir ziyaretlerinde kullandığı Cumhuriyet tarihi ve İzmir açısından önemli olayların yaşandığı ve kararların alındığı “Göztepe’de bulunan “Uşakizade Köşkü ile Kordon’da bulunan Atatürk Müzesi” ziyaret edildi.

Ziyaret esnasında müze görevlileri tarafından bu iki müzenin İzmir tarihi ve Atatürk açısından önemini anlatan bilgilendirme ile İzmir tarihi ve Atatürk konulu “belgesel gösterimiyapıldı. Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Alev Ağrı’nın da eşlik ettiği gezilerin sonunda kadınlarımıza Kordon turunun yanı sıra ikramda bulunuldu.

Geziler her hafta devam edecek

Belediye yetkilileri, ilçedeki kadınlara kentin tarihi ve kültürünü tanıtmak amacıyla kültür gezilerinin her hafta devam edeceğini ifade ettiler. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bornova Belediyesi, Bosna Hersek’in eski Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’i ölümünün 15’inci yılında Bornova Kültür Merkezi’nde düzenlenen panel ile andı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, genç yaşta yaşamını yitiren tiyatro emekçisi Alaittin Eraslan adına bu yıl üçüncüsü düzenlenen tiyatro günlerinde, birbirinden güzel iki o...

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı'na sunduğu adaylık dosyasıyla yeniden Karabağlar Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu re...

Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cimnastik Federasyonu ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü birlikteliğiyle 25-28 Ekim tarihlerinde 5. Uluslararası Gaziemir Belediyesi ve Şavka...

EMA Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Makina Yüksek Mühendisi Hüseyin Vatansever, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Güzelbahçe Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila hizmete devam yolunda bir dönem daha görev için başvurusunu yaptı.

İzmir'de Torbalı Belediyesi'nin 2019 bütçesi, belediye meclisinden AK Parti, CHP, MHP ve bağımsız meclis üyelerinin oy birliğiyle geçti. 2019 bütçesi ise 160 milyon TL...

Yazarlar
Website Security Test