Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Valisi Köşger'den Koronavirüs filyasyon çalışmaları açıklaması

17.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisine ilişkin yürütülen filyasyon çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin İzmir'deki seyrine ilişkin bilgilendirmelere devam ediyor.

SAĞLIK BAKANI İZMİR'DEKİ YOĞUN BAKIM ORANINI AÇIKLADI

Twitter'daki kişisel hesabından açıklama yapan Vali Köşger İzmir'de yürütülen filyasyon çalışmalarına ilişkin şunları yazdı;

"İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun aldığı kararlar çerçevesinde 182 araçla 1321 kişiden oluşan 422 ekiple, ayrıca güvenlik güçlerimizden oluşan ekiplerce 28 bin 734 pozitif ve temaslı kişi evde ziyaret/takip edilmiştir. 39 telefonla arama ekibi, 52 bin 932 arama ve kontrol yapmıştır. Kurallara uymayanlara idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca kurul kararı gereği karantinaya uymayan (temaslı ve pozitif olanlar) hazırladığımız iki yurtta zorunlu ikamete tabi tutulacak ve masrafları da kendilerinden tahsil edilecektir. Kurallara uyalım, sağlıklı kalalım." (AA)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Ali onge

17.09.2020 - 10:57
Salı günü hastahanede randevum vardı otobüse binmek istedim şoför almadi 65 yas üssü saat 10 dan sonra dedi bizler neyle gideceğiz sanki vuruşu bizler yaşıyoruz maskesiz gezen gençler sokak ortasında öpüşenler görülmüyor fatura bizlere kesiliyor böyle kânun ve uygulama olmaz biz bu ülkenin yükünü taşıdık mukafatimizbu
Diğer Haberler

Karşıyaka Belediyesi iştiraki Kent A.Ş.’nin tesislerinde satışa sunduğu ürünlerin üretimi “Kent Merkez Mutfak’ta” yapılıyor.

Emlak Vergisi bildirimi, çevre temizlik, ilan ve reklam vergileri beyannamelerinin ön başvuruları ile ağaç kesim-budama başvuruları da internetten yapılabiliyor.

Buca Belediyesi’nin Buca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği kişisel gelişim, sanat ve spor kursları yeniden kapılarını açıyor.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, evinden belediye binasına ve ilçe içindeki programlarına gitmek için bisiklet kullanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi,17 Mart ile 1 Haziran tarihleri arasında faaliyette bulunamayan işletmelerden alınan ilan ve reklam vergilerini iade edecek.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nin (KOBAM) bir ay içinde açılacağını söyledi.

Pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra okul öncesi anasınıfına başlayan çocuklara "Sıfır Atık Farkındalık." boyama seti, ilkokul 1'nci sınıfa başlayan öğrenciler için...

Yazarlar
Website Security Test