Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İsrailli Afifi ailesinin şirketi Transtek Turkey ihalelerden men edildi

19.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Merkezi İngiltere’de bulunan İsrailli Afifi ailesinin yönettiği Transtek Turkey Otomotiv Anonim Şirketi’nin Türkiye’de ihalelere girmesi yasaklandı. Şirketin men edilmesini sağlayan başvuruyu ise İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT Genel Müdürlüğü yaptı.

İzmir'de ESHOT Genel Müdürlüğü’nün başvurusu üzerine İsrailli Afifi ailesine ait İngiltere merkezli Transtek Turkey Otomotiv Anonim Şirketi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalelerden men edildi. Başvuruyu, ESHOT Genel Müdürlüğü yaptı. Kurum, Büyükşehir’de ihaleyi giren ve otobüslere teknoloji yatırımı yapan şirketin ihale kanununa göre sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade etti. Gerekli belge ve bilgiler eşiğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu. Başvurunun ardından durumu inceleyen Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü şirketi 1 yol boyunca Türkiye’de 2886 sayılı kanun kapsamındaki tüm ihalelere girmekten men etti.

Ticaret Sicil Kayıtlarına göre Transtek Turkey Otomotiv Anonim Şirketi’nin Türkiye merkez idaresi İstanbul’da yer alıyor. Şirket, İsrail’de ikamet eden Afif Afifi, Tawfıq Afifi ve Waleed Afifi tarafından yönetiliyor. Şirketin ayrıca İngiltere’de Averroes Lımıted isimli bir de ortağı bulunuyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türkiye'deki itfaiyeler arasında sadece İzmir İtfaiyesi'nde görev yapan paramedikler hem acil yardım hem de kurtarma hizmeti veriyor.

Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı’da Suat Taşer Tiyatrosu'nun yan tarafında yer alan Güzel Sanatlar Parkı'nı, meydan olarak düzenliyor.

Bornova Belediyesi, ilk kez okula gitme heyecanı yaşayacak olan minikler için seferber oldu. Okul öncesi ve birinci sınıflarda yüzyüze eğitime başlanacak 21 Eylül Paza...

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ilçe genelinde devam eden çalışmaları ve vatandaşlardan gelen talepleri sahaya inerek yerinde gözlemliyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir'de yerel yöneticilerle bir araya geldi. İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) Bakan Ersoy, Vali Yavuz Selim Köşger, Büyükşehi...

Bu sezon ilk kez profesyonel liglerde mücadele edecek olan Bornova Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 11 Ekim’de başlayacak maçlara hem fiziksel hem de zihinsel olara...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen rehabilitasyon projesinin tamamlandığı Manda Çayı'nda incelemelerde bulundu.

Yazarlar
Website Security Test