Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Başkan Soyer, Büyükşehir'in haftalık icraatlarını anlattı

22.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yayınladığı haftalık günlükte kentte belediye tarafından yapılan hizmet ve yatırımlar ele alındı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yayınladığı haftalık günlükte Büyükşehir'in haftalık icraatlarını anlattı.

Başkan Soyer'in yayınladığı günlükte şu ifadelere yer verildi;

"Günaydın sevgili İzmirliler

Her fırsatta sizinle buluşmaya, görüşmeye çalışıyorum ama takdir edersiniz ki 4,5 milyonluk kentte çok istememe rağmen herkesle birebir görüşmem imkansız. O nedenle, istek ve öneri şikayetlerinizi 7/24 görev yapan Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) üzerinden iletmenizi rica ediyorum. Taleplerinizin hepsi titizlikle değerlendiriliyor.

Ödemiş, Tire, Bayındır, Kiraz ve Beydağ’ın katı atıklarını ayrıştırıp, elektrik ve gübreye dönüştürecek entegre tesisimiz hızla yükseliyor.

Ahmet Piriştina’yı kaybedeli tam 16 yıl oldu. Acısı hala dün gibi. Efsane başkanımızın adını konuk ve yazar evinde ölümsüzleştirdik.

Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve meslek örgütü temsilcileri ile Çeşme Turizm Projesi’nde görüştük. Tüm paydaşlarla müzakere devam ediyor.

Körfezdeki gemilerimize bir türlü marina-barınak izni alamamıştık. Biz de Levent Marina kiralama ihalesine girdik ve kazandık. Burada yepyeni bir yaşam merkezi kuracağız.

Tamamen yerli üretim 16 otobüsümüzü daha filomuza katarak, İzmir’de toplum ulaşımda hizmet veren otobüs sayımızı 1848’e çıkardık. Yenileri de yolda, geliyor.

Ödemiş ve Tire’den sonra Menemen’deki karakılçık buğday hasadını da yaptık. Son derece verimli ve sağlıklı karakılçık buğdayı anavatanı Anadolu’ya yeniden dönüyor.

İzmir kültür sanat üreticileri ile buluşup pandemi dönemi ve sonrası belediyemizin kültür-sanat politikalarını görüştük.

İzmir’de yeme-içme mekanları ve konaklama tesislerinde hijyen standardını garanti eden ‘Turuncu Çember’ sertifikalarını dağıtmaya başladık. Sağlınız için turuncu bayraklı tesisleri seçin.

Fiziki mesafe, temizlik kurallarına dikkat çekerek, hepinize sağlıklı ve mutlu bir hafta diliyorum"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında yıllardır çözüm bekleyen Gültepe planına onay verildi. Konak Belediyesi sınırları içindeki 14 mahalleyi kapsayan G...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 152 dünya kentini birbirine bağlayan Açık ve Çevik Akıllı Şehirler (OASC-Open and Agile Smart Cities) topluluğuna dâhil oldu. Büyükşehir B...

Menderes Belediyesi tarafından ilçe genelinde kaldırım ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Bayraklılı kadınlar sosyal mesafe kurallarına uyarak zumba yaptı. Hafta sonu gerçekleşen akt...

Konak Belediyesi ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ ile ilgi başarılı çalışmaları nedeniyle ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 1 yıllık hizmet dönemini ve koronavirüs salgını sürecinde yaptıkları çalışmaları düzenlenen basın lansmanında anlattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi trafiğe nefes aldıracak önemli yatırımlardan birini daha hayata geçiriyor. Karşıyaka-Çiğli arasında hizmet verecek 11 kilometrelik...

Yazarlar
Website Security Test