Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer kirli siyasetin nasıl düzeleceğini anlattı

13.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yazar Gülşah Elikbank'ın sunduğu programda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kirli siyasetin nasıl düzeleceğine ilişkin fikirlerini paylaştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı programda Türkiye'de siyasi iklimin nasıl düzeleceğine ilişkin fikirlerini paylaştı.

Soyer, "Onların niyetleri olsun diye çok arzu ediyorum. İyi-temiz insanlar, iyi aile terbiyesi almış insanlar siyasetten uzak durdukça gördüğümüz pisliklerin çirkinliklerin onları yaratanlar tarafından değiştirilmesini bekler duruma düşüyoruz. Bu çok irrasyonel bir durum. Yani saçma değil mi? Bir şeyden şikayet ediyorsunuz o değişmiyor diye öfkeleniyor, sinirleniyorsunuz veya üzülüyorsunuz ama yaratanı tarafından değiştirilmesini bekliyorsunuz. Böyle bir şey olamaz. İyi ve temiz insanlara söylüyorum ancak ve ancak siz siyasete girerseniz bu siyasetin değişmesi mümkün olacak. Sizler uzak durdukça bu siyasetin çirkefi, çamuru, pisliği, kirliliği devam edecek. O nedenle gençlere seslenmiş olayım. Siyasetten uzak durmayın. Evet zorlu, çetrefilli yollar var ama bunu aşmalıyız. Aksi halde bu canım memleket farklı noktalara gidiyor. Memleketi siyaset enstrümanı ile dönüştüreceksiniz. Siyaset temiz insanlarla yapılır" dedi.

Başkan Soyer, 3-5 Mayıs tarihlerinde kutlanacak "Dünya İzmirliler Günü" nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere de yanıt verdi. Soyer, "Bu gün ve kutlama takvimi ne İzmir’in kurtuluşuna ne de Türkçülük Günü’ne bir alternatiftir. Asla böyle bir şey söz konusu değildir. Aynı günde farklı şeyler kutlanabilir. Günler torbaya girmiyor ki. Baktığınızda 3-5 rakamı takvimin bir cilvesidir ve 35 rakamına denk geliyor. Bunun bizim için bir fırsat olacağını düşündük. Dışarıda yaşayan İzmirlilerin o gün bir şey yapmasını isteyeceğiz. Eğlence, müzik ve coşku ile kutlayalım istiyoruz. 9 Eylül’ün İzmir’in kurtuluşu ve kuruluş günümüz olduğunu unutmamıza imkan yoktur. Tabi ki onu anacağız, kurtulduğumuza şükredeceğiz. Atalarımızı yad edeceğiz. Bunun ne zararı var? Buradan siyaset üretmeye kalkanlar hata ediyor. Bunun siyaseti yok. Üç güne yayılacak daha sivil, eğlenceli gün olacağını düşündük" diye konuştu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Buca’nın sorunlarını sıfıra indirmek için çalışan Buca Belediyesi, vatandaşların talep ve sorunlarını Buca Toplumsal İletişim Merkezi (TİM)ve çağrı merkezi aracılığıyl...

Ödemiş Belediyesi, Koronavirüs salgınıyla mücadelede aldığı önlemlerin yanı sıra dayanışmayla da zor günlerde vatandaşları yalnız bırakmadı. Ödemiş Belediye Başkanı Me...

İzmir'de en çok askıdan fatura alan ilçesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından açıklandı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla örnek bir uygulamaya daha imza Karşıyaka Belediyesi, ‘Sanal Market’ projesini hayata geçirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı seyyar maskematik uygulamasını Çiğli ve Gaziemir’e de taşıdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de yapılan uygulamalarla ilgili bilgi vererek, kaç adet maske dağıtıldığını açıkladı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy Maltepeli pamuk üreticilerini ziyaret etti, üreticinin her zaman yanında olduğu mesajı verdi.

Yazarlar
Website Security Test