Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seferihisar sürdürülebilirlik için yerel kalkınma hedefinde

2.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ekseninde insanların karşı karşıya kaldığı ana sorunların çözümü için en önemlisi yerelde kalkınmayı sağlayabilmek. Seferihisar Belediyesi bu kapsamda çalışmalarında ana odak olarak bu amaçları belirlemeye devam ediyor.

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı Hamm Belediyesi ev sahipliğinde 26 Şubat 2020 tarihinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden temsilci ve birçok kuruluşun bir araya geldiği, Türkiye’den ise Seferihisar Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi’nin katıldığı “Kabul Töreni” gerçekleşti.

Seferihisar’dan Belediye Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi, Meclis üyeleri Sinem Koç Karaman ve Hüseyin Kocaer katılım gerçekleştirirken; Karşıyaka Belediyesinden ise Belediye Başkanı Op. Dr. Cemil Tugay ve teknik personeli Kabul Töreni’ne katılım sağladı.

Hamm Belediyesi Başkanı Thomas Hunsteger-Petermann, Gençlik, Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Theodor Hesse ve diğer yetkililerin bir araya geldiği törende Seferihisar, Karşıyaka ve Hamm şehirleri arasında birlikte gerçekleştirilen yaratıcı çalışmalar ile fikir paylaşımı sağlandı.

Görüşme boyunca Türkiye’den katılan belediyeler olarak; gerçekleşen davet için teşekkürler sunulurken, Seferihisar, Karşıyaka ve Hamm şehirlerinin gelecek çalışmalarda, Avrupa birliği ile ilgili projelerinin arttırılarak iletişimin daha kuvvetli olacağı ve işbirliği sayesinde daha medeni bir seviyeye gidilerek sürdürülebilir işler gerçekleştirilmesi planlandı.

Toplantı sonunda, üç kentte bulunan Çocuk Belediyesi ve Gençlik Merkezleri üzerinden platform sağlanarak Kadın ve Çocuk Hakları, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ana eksen olarak belirlendi. Ortaya çıkacak sonuç kapsamında takip edilecek yol haritası sayesinde hem Türkiye’de hem de Avrupa’da bulunan gençler projeleri ile kolay etkileşim sağlayabilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında toplantıları dijitale taşıdı. Batur, belediyenin müd...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle başlattığı yardım kampanyasına bir yenisini ekledi. İhtiyaç sahiplerine çorba ve ekmek dağıtımı başladı.

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması kapsamında İzmir’den yurtiçi uçuşların büyük ölçüde iptal olması nedeniyle havalimanı seferi yapan otobüslerin büyük bölümü kent için...

Koronavirüs salgınına karşı vaka öncesi ilk önlemleri alan Buca Belediyesi, virüsün yayılmasıyla kent genelinde adeta OHAL ilan ederek topyekûn mücadele başlattı.

Karşıyaka Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan vatandaşların “gönüllü karantina” günlerine bir nebze de olsa renk katmak amacıyla sosyal etkinlik...

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de iki haftalık sokağa çıkma yasağı olması gerektiğini söyleyerek tarımsal üretime teşvik verilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi ile mücadele kapsamında varlıklı İzmirlileri de gıda yardımı için teşvik etti.

Yazarlar
Website Security Test