Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi yangından zarar gören üreticiye 75 ton gübre dağıttı

3.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçen Ağustos ayındaki orman yangınından zarar gören 408 üreticiye toplam 75 ton gübre dağıttı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçen Ağustos ayındaki yangın nedeniyle sertleşmiş, nem tutma özelliği azalmış ve organik zenginliği kaybolmuş toprakların yeniden yeşerebilmesi için üreticilere desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Menderes’e bağlı Çatalca, Efemçukuru, Kuyucak, Yeniköy mahalleleri ile Seferihisar’a bağlı Beyler ve Orhanlı mahallelerinden toplam 408 üreticiye 75 ton solucan gübresi dağıttı. Gübrenin 25 tonu, orman yangınının açtığı yaraları birlikte sarmak amacıyla sanatçı Haluk Levent’in desteğiyle temin edildi.

Çatalca Mahallesi’nde bugün düzenlenen dağıtım töreninde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Büyükşehir Belediyesi olarak amaçlarının “vatandaşın hayatına dokunmak, onların hayatını değiştirmek, daha iyi bir hayat ve daha iyi bir tarım mümkün diyerek üreticileri müreffeh bir hale getirmek” olarak tanımladı. Özuslu, bu amaç doğrultusunda üreticilere destek vermeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Haluk Levent’e teşekkür
Konuşmasında desteğinden dolayı Haluk Levent’e teşekkür eden Özuslu, “Bu memleketin köylüsünden, işçisinden bihaber bir biçimde yapılan sanattan kimseye hayır gelmez. Haluk Levent Adanalı ancak İzmir’e yardım ediyor. Toplumsal dayanışma işte budur" dedi.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Menderes Belediyesi olarak zarara uğrayan çiftçilerin her daim yanlarında olacaklarını vurguladı.

Çatalca Mahallesi Muhtarı Süleyman Üstün Güner ise yangının bilançosunun ortaya çıktığı ilk günden beri kendilerine destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Neden Solucan Gübresi?
Solucan gübresinin toprağın mikrobiyolojik çeşitliliğini zenginleştirerek bitkilerin büyüme ve gelişimini hızlandırma özelliği bulunuyor. Bu özellik topraktaki biyolojik canlılığı arttırıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Türkiye’nin ilk köy enstitülerinden birine sahip Buca’da eğitim reformunda öncülük yapmak için çağrı yaptı.

İZSU 2019’da toplam 600 kilometrelik dere yatağı güzergâhını temizleyerek yaklaşık 355 bin ton atık malzeme çıkardı.

Karşıyaka Belediyesi tarafından proje ve yatırımlara ‘katılımcı belediyecilik’ anlayışıyla yön vermek üzere başlatılan anket çalışmasında yaklaşık iki bin vatandaşa ul...

Karaburun Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nergis Festivali’ne, İzmir’den ve Türkiye’nin farklı kentlerinden yaklaşık yüz bin ziyaretçi katıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, deprem felaketini yaşayan Elazığ ve Malatya ziyaretinin ardından Tunceli geçti. 22 gündür haber alınamayan 21 yaşında...

İZSU, Poligon ve Arap derelerindeki menfez yenileme çalışmaları kapsamında Mithatpaşa Caddesi’ni Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’na bağlayan 19/1 Sokak, 27 Ocak Pazartesi ...

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, BELGEM’de (Bornova Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi) eğitim desteği alan öğrencileri ziyaret etti.

Yazarlar
Website Security Test