Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Soroptimist Kulübü’nden Karşıyaka'da 2. El Şenliği

28.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Soroptimist Kulübü tarafından Karşıyaka Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen '2. El Şenliği' Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda yapıldı.

İzmir Soroptimist Kulübü Başkanı Mukadder Özden, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay, Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Fatma Bozan, kulüp üyesi kadınlar ve vatandaşların katıldığı şenlikte, kadınlara yönelik şiddet olayları da protesto edildi. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne ithafen ‘Stop’ yazılı turuncu eldivenler takan kadınlar, ‘Şiddete Hayır’ mesajı verdi.

DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN
İzmir Soroptimist Kulübü Başkanı Mukadder Özden “Kadınların sosyal statüsünü iyileştirmek, kişisel niteliklerimizi hep birlikte geliştirmek, daha iyi bir dünya kurmak için çalışmalar yapmaktayız. Bugün burada iki temayı gündeme getirmek istiyoruz. Birincisi; 2. El şenliği adı altında, sürdürülebilir bir yaşam için tüketime dikkat çekmeyi amaçladık. Her yıl milyonlarca ton giysinin atık olarak dünyaya bırakılmasına karşılık, ekonomik ömrünü henüz tamamlamamış giysilerimizin yeniden kullanıma sunulmasını, dolayısı ile karbon ayak izimizin azalmasını hedefliyoruz. İkincisi; şiddetle mücadeleye dikkat çekmek istiyoruz. Toplumun şiddete rıza göstermesini değil engel olmasını istiyoruz. Her türlü şiddet halinde ilgili kurumlara başvurulması, ses çıkarılması için çağrı yapıyoruz. Soroptimistler olarak kadınlarımız ve ülkemiz yararına her etkinlikte kişi ve kurumlar ile iş birliğine hazırız” dedi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay da “Güçlü bir kadın olarak, güçlü kadınların yanında olmaktan mutluluk duyuyorum. Bir ışık olacağız ve kadınlar olarak şiddeti biz bitireceğiz. İzmir Soroptimist Kulübü’nü bu anlamlı organizasyon için kutluyorum” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karşıyaka Belediyesi, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi tarafından, kıtanın en önemli kent ödüllerinden biri sayılan ‘Avrupa Şeref Plaketi’ ile onurlandırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi ve kültürel birikimine katkı sağlayan üç yeni kitap daha çıkardı.

Uluslararası İzmir Alevilik Bektaşilik Günleri'nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ''Cemevlerinin ibadethane statüsünün imar planına işlenmesi kon...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün Kısıkköy'deki Mobilya Şehri'ni ziyaret etti. Soyer, sitede faaliyet gösteren mobilyacıların sorunlarını dinledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün Kısıkköy'deki Mobilya Şehri'ni ziyaret etti. Soyer, sitede faaliyet gösteren mobilyacıların sorunlarını dinledi.

İstanbul’un 2020’deki stratejik planı ve bütçesinin tartışıldığı yılın son meclis toplantısının son oturumu İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’n...

Ödemiş Belediyesi’nin çalışanlarının eğitimine ya da kişisel gelişimine katkı sağlayacak seminer çalışmaları kapsamında Dr. Taylan Ulaş Evcimen proje yönetimiyle ilgil...

Yazarlar
Website Security Test