Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Altınyol'da trafik yeraltına alınacak Bayraklı'da trafik rahatlayacak

11.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde gerçekleştirilecek trafik düzenlemeleri için ilçe belediyelerini bilgilendirmeyi sürdürüyor. Bayraklı Belediyesi’ne yapılan sunumla ilçe trafiğini rahatlatacak projeler anlatıldı, belediyenin talepleri dinlendi.

İzmir trafiğini rahatlatmak için çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Ana Planı’nın detaylarını merkez ilçelerle paylaşmaya devam ediyor. Buca, Menemen ve Bornova’nın ardından Bayraklı Belediyesi yetkilileriyle bir araya gelindi. Bayraklı Belediye Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Serdar Sandal, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel ve birim müdürleri katıldı. Ulaşım Ana Planı’nın ve Bayraklı Belediyesi’nin taleplerinin değerlendirildiği toplantıyı Radyo Trafik İzmir ekibi de takip etti.

BAYRAKLI’DA YAPILACAK TRAFİK DÜZENLEMELERİ

Toplantıda ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı ilçesinde uygulayacağı ve Ulaşım Ana Planı dahilinde olan projelerin sunumu yapıldı, planlanan düzenlemeler hakkında Başkan Sandal’a bilgi verildi. Dumlupınar, Pehlivanoğlu, Adliye Kavşağı kısa vadeli projeler içinde yer alırken, Bayraklı Üst Geçit Kavşağı ve EGEMAK Kavşağı orta vadeli projeler olarak dikkat çekti. Raylı sistem planlamaları, bazı sokaklarda yapılacak uygulamalar, tretuvar düzenlemeleri, bisiklet yolları ve yeni yaya üst geçidi projeleri de sunumda yer aldı.

SAHİLE KESİNTİSİZ ULAŞIM TALEBİ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal, Bayraklı ilçesi sınırları içinde deniz olduğunu ama vatandaşların denize ulaşamadığını belirterek, “Deniz ile karayı hem yolla hem de demiryoluyla bölüyoruz. Denizi ve sahili verimli kullanamıyoruz. Bayraklı İskelesi’ni hareketlendirmeliyiz. Smryna Meydanı ve Sevgi Yolu’na vapurla gelenlerin de rahat ulaşması için Altınyol’un bir bölümünde trafiğin yer altına alınması en önemli hedeflerimizden.” ifadelerini kullandı.

ALTINYOL’DA TRAFİK YER ALTINA ALINIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak ise, Altınyol’da Bayraklı Belediyesi’nin önünde taşıt alt geçidi yapılması için bir ön proje hazırlandığını hatırlatarak, “Proje ihalesine başlayabiliriz. Daha detaylı çalışacağız.” dedi.

ÖZKANLAR YAYALAŞTIRILACAK MI?

Toplantıda ayrıca Haşim İşcan Caddesi’nin taşıt trafiğine kapatılıp, yayalaştırılması da gündeme geldi. Bu konuda alternatif yolların belirlenmesi ve bölge halkının görüşünün alınması hakkında görüş birliğine varıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Konak Belediyesi’nin Halilrıfatpaşa semtindeki Ziya Zişan Saadet Aytulun İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi kursiyerleri, emeği sevgiye dönüştürdü.

İzmirli'nin şehir hakkındaki tüm görüşlerinin yer alacağı 'bizizmir.com' yayına başladı. Tüm İzmirliler kentle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerini bu portalda dile ge...

Bayraklı Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilen ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da belirlenen terk edilmiş haldeki metruk y...

Vatandaşların sorunlarını yüz yüze dinlemek için halk günü uygulaması başlatan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, 6 ayda 1500 kişi ile görüştü.

Kuzey Ege’nin parlayan yıldızı Bergama önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Bergama’da yakın bir zaman diliminde faaliyete geçmesi beklenen Batı Anadolu Serbest B...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından duyurdu: Çiğli Tramvayı için Bakanlık'tan onay alındı. Soyer AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ'a da...

Karabağlar Belediyesi’nin, mahallelerin sorunlarını yerinde görmek ve bunlara hızlı çözüm üretmek amacıyla düzenlediği bölgesel muhtar toplantılarının dördüncüsü, Türk...

Yazarlar
Website Security Test