Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Manisa Yunusemre Belediye Meclisi'nde FETÖ tartışması

2.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Manisa’da Yunusemre Belediye Meclisi’nde, dün (1 Ekim 2019 Salı) Kamer Genç ve FETÖ kavgası yaşandı.

Oda TV'nin haberine göre, AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, 17-25 Aralık süreci öncesi FETÖ’ye destek mesajları attığı iddia edilen bir kişiyi dışarıdan danışman olarak atayınca, CHP grubu tepki gösterdi. Tartışma Belediye Başkanı Çerçi’nin milletvekiliyken parlamentoda Kamer Genç ile kavgasına gelince ipler koptu.

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, danışmanlık görevini üstlenen eski Eğitim-Bir-Sen Başkanı Sofuoğlu’nu savunarak, "Bu konuşma, hükümetin tavrı, terör örgütü olarak bunların kabul edilmesi, belirli bir sürecin sonundadır. Yani geçmişte pek çok insan bunlara öyle bakmadı. Pek çok vatandaş ‘Türkiye’de bir cemaat, hayır işleri yapan dindar bir grup falan’ diye baktı. Ne zaman ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına yönelik bazı tavırları görüp, ondan sonra devlet refleksi belirli bir şeye geldi. 17-25 Aralık vs. Bu süreçleri biz yakinen yaşadık, biliyoruz yani. Onun için bunları böyle yormak doğru değil. Bu meclisi aşıyor bunlar. Gerek yok, bu tür şeylere girmeyelim, bunlar bizi aşan iş. Türkiye bir hukuk devleti" ifadelerini kullandı.

Haberin tamamı için tıklayın.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Konak Belediyesi binası giriş holünden en üst katına kadar değerli sanatçıların imzalarını taşıyan resim ve heykellerle donatıldı.

İzmir Tarım Festivali’yle birlikte yeni üretici pazarı da açılıyor. Kadifekale'den sonra ikinci üretici pazarı İzmir Fuarı'nda Lozan Kapısı girişinde Kültürpark Üretic...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ağırladığı büyükşehir belediye başkanları Whatsapp grubu kurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, muhtarlarla yaptığı periyodik toplantılarda isminden sürekli övgüyle söz edilen ve özverili çalışmaları nedeniyle takdir ...

Kadınların iş ve sosyal hayatta ön planda yer alması için birçok projeye imza atan İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününü de unutmadı.

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Germiyan Festivali renkli görüntüler ile başladı.

Konak Belediyesi binası giriş holünden en üst katına kadar değerli sanatçıların imzalarını taşıyan resim ve heykellerle donatıldı.

Yazarlar
Website Security Test