Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu'ndan Diyarbakır ve İSPARK zam açıklaması 2 Eylül 2019

2.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu Diyarbakır ziyareti ve İSPARK'a yapılan zam hakkında açıklamalar yapıyor. 2 Eylül 2019 Ekrem İmamoğlu açıklamaları.

Ekrem İmamoğlu Diyarbakır ziyareti ve İSPARK'a yapılan zam hakkında açıklamalar yaptı.

- Seçime meşru olarak girmiş bir kişiyle görüştük. Kim terörist? Bu sıfatlar çok tehlikeli ve incitici. Demokrasiyi güçlendirmek istiyoruz biz. Demokrasiyi geliştirmeye çalışıyoruz biz. Demokrasi gelişirse ülke kalkınır.

- Ben de yasayla başvurusunu kazanmış ve aday olmuş birisiyim. Seçimi kaznadım. YSK’nın hukuksuz bir uygulamasıyla mazbatamız elimizden alındı. Sonra tekrar seçim yapıldı yine kazandık ve mazbatamızı aldık. O yüzden Selçuk Mızraklı’ya aynı noktadayız dedim. Beraber yollarda yürüdük. Aynı gemideyiz. Bu yanlıştan dönülsün. Söylediğim her şey bu memleket insanının yurdum insanının “Yurtta Barış, Dünyada Barış” söyleminin gereğinin yapılması için söylüyorum.

- İstanbul'un en zengin kurumu büyükşehir belediyesi bir binya ayda 2 milyon TL kira öder mi? Çok önemli ekonomistlerle konuşuyoruz, görüşüyoruz. Bugün mesaimiz saat 6'da başladı. Keşke denetim olsaydı da ben bunlarla uğraşmasaydım. Ama böyle bir zorunluluğumuz var.

- Zam kararı değil. Bu finansmanla ilgili bir düzenleme. Kar ediyor, zarar etmiyor denilen kurum zarar ediyordu. 60 binin üzerinde İstanbul'da ücretsiz ve indirimli yararlanan araç sayısı var. Ya bu nedir Allah aşkına? Derhal her kurumdan yeni yazı istedim. 60 bin nedir? Ücretsiz diyorum ve indirimli. Altını çiziyorum. Tümünü elden geçireceğiz. İkincisi hangi çağda yaşıyoruz. Elden ücret. Burada bir kaçak var. İSPARK Haziran ayı sonu itibarıyla zararı 18 milyon. Bir zam çalışması elbette olacaktır ama şu anda yoktur. Tüm bu söylediklerimden sonra bir fotoğraf çekeceğiz ve sonra olacak. Sistem hatası olmuştur. Fazla ücret çekilen vatandaşlarımıza paraları iade edilecek.

İşten çıkarılmalarla ilgili de konuşan İmamoğlu, “Ben işçi hakkına en çok önem veren insan olduğumu iddia ediyorum. Beylikdüzü’ne gidip bakın. Kimsenin ekmeğiyle oynamam. İş gücüne ve emekçiye hizmet konusunda sendikalarla yarışacak bir kimliğim. Adil olma konusunda. Benim felsefem budur. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda görev almayı hak edecek kim varsa onun alınması konusunda çalışmamız var.”

Erdoğan’ın Konya ziyaretinde “Bizim de yapacaklarımız var” sözüne cevap veren İmamoğlu, “Ben tabi sayın Cumhurbaşkanının hangi imada bulunduğunu anlayamam. İma uzmanı değilim. Ama ne ima etti ne yapacak? İşe alacaksa buyursun alsın. Mutlu olurum. Çıkarılanları işe alacaksa mutlu olurum. Allah razı olsun istihdam yarattı derim. Ülke istihdam olarak en acı günlerini yaşıyor. Bunun en acı faturası İstanbul’da ödeniyor. İmayı yorumluyorum sadece. Değil 2 bin kişi, 200 bin kişiyi, 2 milyon kişiyi işe alsa sayın Cumhurbaşkanı. Bu ve bunun gibi israf kalemleriyle uğraşacağız. Ben de kiralama yaptım ama bedelinin 4’te 1’ine 5’te 1’ine fırsat tanıyorsam olabilir ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’da en son kiralama yapacak kurum. Gayrimenkul tespitleri yapıyoruz. Bu değerlendirmeler üzerinden kurumlarımızı ve insanlarımızı yerleştireceğiz. Çok önemli tedbirler alacağız. 17 veya 18 makam tespit edilmiş. Çünkü benim 100 binlerce makamım var İstanbul’da her esnaf ve vatandaşın evi, dükkanı benim makamım. Türkiye iyi gitmiyor. İsraf birinci konumuz olmalı. Ekonomik sıkıntılar için İstanbul olarak elimizden geleni yapacağız. Moraliniz yüksek olsun her şey çok güzel olacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Karaburun'da yoğunlukta olan RES (Rüzgar Enerjisi Santrali) sayısı bölge sakinlerinin sayılarını sorgulamasına sebep olmaya başladı. Karaburun Belediye Başkanı İ...

Dünyanın en büyük gıda hareketi Slow Food (Yavaş Gıda) önderliğinde iki yılda bir İtalya’nın Torino kentinde gerçekleşen ''Terra Madre'' gastronomi fuarı 2021’de İzmir...

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Kordon'da kadınlarla futbol oynadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere'deki 32 hektarlık kensel dönüşüm bölgesinde hayata geçireceği projeyle Türkiye'de bir ilke daha imza atacak. Altyapı Galeri Siste...

Bodrum Belediyesi desteğiyle Yalıkavak Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen TYF Federasyon Kupası’nda heyecan başladı.

Kavacık Üzüm Festivali başlıyor. Kavacık Üzüm Festivali ne zaman ve nerede başlayacak? 21 Eylül 2019 Cumartesi Kavacık Üzüm Festivali etkinlik takvimi. Kavacık Üzüm Fe...

Bu yıl 4 – 6 Ekim tarihlerinde ''Büyük Akdeniz Şöleni'' temasıyla Adana mutfağını Akdeniz ülkeleriyle buluşturacak 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin basın top...

Yazarlar
Website Security Test