Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İBB iştirakleri şirketlerin genel müdürleri istifa etti

18.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne bağlı şirketlerdeki görevlerinden ayrılmamasına dair başlayan tartışma bugün sona erdi.

Karar Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Ekrem İmamoğlu, 2 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul 39. Noterliği aracılığıyla belediye iştiraklerinden yönetimlerinin yenilenmesini ihbarname ile istemişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri listesi:

AĞAÇ VE PEYZAJ A.Ş.

BELBİM A.Ş.

BELTUR A.Ş.

BİMTAŞ

BOĞAZİÇİ YÖNETİM A.Ş.

ENERJİ A.Ş.

HALK EKMEK A.Ş.

GÜVEN SU A.Ş.

HAMİDİYE A.Ş.

İSTTELKOM A.Ş.

İGDAŞ

İSBAK A.Ş.

İSFALT A.Ş.

İSTGÜVEN A.Ş.

İSPARK A.Ş.

İMAR A.Ş.

İSTAÇ A.Ş.

İSTON A.Ş.

İSYÖN A.Ş.

İDTM A.Ş.

KİPTAŞ

KÜLTÜR A.Ş.

MEDYA A.Ş.

METRO İSTANBUL A.Ş.

OTOBÜS A.Ş.

ŞEHİR HATLARI A.Ş.

İSPER A.Ş.

SPOR İSTANBUL A.Ş.

UGETAM

ŞİŞLİ KÜLTÜR A.Ş.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ne demişti?

Ekrem İmamoğlu, görevlerinden istifa eden belediye bürokratlarının belediye iştiraklerindeki pozisyonlarını bırakmadıklarını belirterek, "İstifa edenlerin iştiraklerde görevleri var. Madem istifa ettiniz neden orada duruyorsunuz? İnsanlar iştiraklerdeki yönetimden de İBB yönetiminden de bize hesap soracak. Şu an itibariyle bizim hızlıca iştiraklere hakim olmamız lazım. Umuyorum yanlışlarından dönerler." demişti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası İzmir Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi 17 Ekim’de kapılarını açıyor. Fuarın bu seneki sanatçı konukları, Yeşilçam’ın ünlü o...

Efes Selçuk Belediyesi, EfeslimKart projesiyle Türkiye'ye örnek olacak bir çalışmaya imza atıyor. EfeslimKart 1 Ocak’ta vatandaşla buluşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye meclis toplantısında 'Deprem seferberliği'ni başlattıklarını duyurdu.

Konak Belediyesi binası giriş holünden en üst katına kadar değerli sanatçıların imzalarını taşıyan resim ve heykellerle donatıldı.

İzmir Tarım Festivali’yle birlikte yeni üretici pazarı da açılıyor. Kadifekale'den sonra ikinci üretici pazarı İzmir Fuarı'nda Lozan Kapısı girişinde Kültürpark Üretic...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ağırladığı büyükşehir belediye başkanları Whatsapp grubu kurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, muhtarlarla yaptığı periyodik toplantılarda isminden sürekli övgüyle söz edilen ve özverili çalışmaları nedeniyle takdir ...

Yazarlar
Website Security Test