Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Avrupa'nın Kültür Başkenti olacak!

19.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in Avrupa'nın Kültür Başkenti olması için kollar sıvandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in Avrupa'da Kültür Başkenti olabilmesi için görüşmeler yürüttüğünü söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Brüksel'de önemli temaslarda bulundu. Başkan Soyer, İzmir'in Avrupa'nın Kültür Başkenti olabilmesi için görüşmeler yaptığını söyledi.

Yaptığı temasları sosyal medyadan duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Avrupa yerel yönetimlerini bir araya getiren AB kurumu Bölgeler Komitesi Başkanı Karl-Heinz Lambertz ile dün Brüksel’de buluştum. Avrupa Birliği’nin kentler için sağlayacağı finansman ve fonların artırılması için beraber çalışmak konusunda fikir birliğine vardık. Sayın Lambertz ile aynı zamanda Akdeniz kentleri arasındaki işbirliği için beraber çalışacağız. Brüksel’de ayrıca Avrupa Bölgeler Komitesi Türkiye ile çalışmalar grubunun 22. toplantısına katıldım. Küresel ve dijital ekonomide genç işsizliğinin çözümünün kentler arası, sınırları aşan işbirliği olduğunu anlatan bir konuşma yaptım. Avrupa Birliği’nin gerçekleştirmesi için savunduğumuz icraatları bir kez daha anlattım. Öte yandan, Brüksel Bölgesi Avrupa ve Uluslararası Örgütler Komiseri ve Avrupa Kültür Başkenti değerlendirme komitesi eski üyesi olan Alain Hutchinson ile bir araya geldim. Kendisi ile İzmir’in Avrupa Kültür Başkenti olması, İzmir’in Akdeniz Belediyeleri ile işbirliği ve Brüksel’de açılacak olan İzmir temsilciliğine ilişkin konularda işbirliği yapma kararı verdik" diye konuştu.

Avrupa Birliği tarafından periyodik olarak her yıl belirlenen kent veya kentlere verilen unvan olan Avrupa Kültür Başkenti unvanı 2010 yılında İstanbul’a verilmişti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

‘Karşıyaka’nın Parkındayız’ sloganıyla hayata geçirilen etkinlik kapsamında ilk buluşma, Alaybey Tahir Bor Parkı’nda düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği kıyı düzenleme projesi kapsamında Karşıyaka sahili yepyeni bir çehreye büründü.

Karaburun Belediyesi’nin kadınlar için düzenlediği pilates kursları, ilçe merkezindeki Kuyucak Plajı ve Mordoğan Spor Tesisi’nde başladı.

İzmir’de gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektörünün kalbinin attığı Mimar Kemalettin Moda Merkezi’nde faaliyet gösteren iki esnaf, ihtiyacı olan gelin adaylarına ula...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 152 dünya kentini birbirine bağlayan Açık ve Çevik Akıllı Şehirler (OASC-Open and Agile Smart Cities) topluluğuna dâhil oldu.

Gaziemir Belediyesi; ormanlık alanlar, boş arsalar ve yol kenarları başta olmak üzere ilçenin çeşitli noktalarına gelişigüzel ve kaçak olarak dökülen molozları toplaya...

İBB'nin metro projesi için yurt dışından aldığı döviz kredisinin bulunduğu hesaba haciz getirildi.

Yazarlar
Website Security Test