Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Karşıyaka’dan Büyükşehir’e 28 milyonluk devir

19.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’de 200 milyon sınırını aşan kurumlar arasında bulunan Karşıyaka Belediyesi geçtiğimiz haftalarda geriatri merkezinin İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesi yönünde adım atmıştı. Gelinen süreçte tesisin tahsisinin 28 milyon TL’lik bedelle gerçekleşti.

Devirden kazanılan paranın ne için kullanılacağı ile açıklama yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Gelen parayla borç ödenecek. Haciz kararları aldırılmış borçlarımız var. Geçmişten gelen borçlarımız var. Borç ödemelerinde kullanacağız. Yatırım için kullanmayacağız. Biz kendi tedbirlerimiz aldık. Ödemeler dengesi oluştu. Belediyemiz 2 buçuk yıldır ilk defa maaşları zamanında yatırdı. Henüz Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir kuruş gelmedi bize” dedi.

“İstemezdik ama yapmak zorunda kaldık”

Belediyenin zorlu mali bir süreçten geçtiğini ve devir işlemini yapmaya mecbur kaldıklarını ifade eden Belediye Başkanı Tugay ayrıca, “Tasarruf tedbirlerimizi aldık, harcamalarımızı disipline ettik, gelir arttırıcı bazı şeyleri devreye soktuk. Bir taraftan da alacaklarımızı tahsil etmek için uğraşıyoruz. Çünkü belediyenin 60 milyon TL civarında alacağı vardı. Bu talep edilmemiş. Takip edilmeden kalmış. Arkadaşlarımız çalışıyor. Disiplin sağlandı. Bir ölçüde kendi ayaklarımızın üzerinde durur hale geldik. Ama bizi sıkıştıran borçlar var. Oralarda elimizi rahatlatmak için böyle bir satış, devir yapmak zorunda kaldık. İstemezdik” diye konuştu.

28 milyon TL’lik bedel miktarına dair konuşan Başkan Tugay, “İşin doğrusu biz daha fazla bir talepte bulunduk ama onlar da veremediler. Bundan sonrası için Tunç Başkan’a söyledim; kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı öğrenmemiz lazım. Bundan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir talebimiz olmayacak” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

‘Karşıyaka’nın Parkındayız’ sloganıyla hayata geçirilen etkinlik kapsamında ilk buluşma, Alaybey Tahir Bor Parkı’nda düzenlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği kıyı düzenleme projesi kapsamında Karşıyaka sahili yepyeni bir çehreye büründü.

Karaburun Belediyesi’nin kadınlar için düzenlediği pilates kursları, ilçe merkezindeki Kuyucak Plajı ve Mordoğan Spor Tesisi’nde başladı.

İzmir’de gelinlik, damatlık ve abiye giyim sektörünün kalbinin attığı Mimar Kemalettin Moda Merkezi’nde faaliyet gösteren iki esnaf, ihtiyacı olan gelin adaylarına ula...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 152 dünya kentini birbirine bağlayan Açık ve Çevik Akıllı Şehirler (OASC-Open and Agile Smart Cities) topluluğuna dâhil oldu.

Gaziemir Belediyesi; ormanlık alanlar, boş arsalar ve yol kenarları başta olmak üzere ilçenin çeşitli noktalarına gelişigüzel ve kaçak olarak dökülen molozları toplaya...

İBB'nin metro projesi için yurt dışından aldığı döviz kredisinin bulunduğu hesaba haciz getirildi.

Yazarlar
Website Security Test