Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer hangi vaatlerini yerine getirdi? Tunç Soyer'in icraatları

25.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mazbatasını aldığı 8 Nisan 2019 tarihinden bu yana hangi sözlerini tuttu?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mazbatasını 8 Nisan 2019 tarihinde aldı ve görev için kolları sıvadı. Yüzde 58'lik bir oy oranıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, seçimden önce "Cemre Buluşmaları" ile ilk 100 günlük planı kapsamında birçok projeden ve icraattan söz etmişti.

Başkan Soyer'in 8 Nisan 2019'tan itibaren yaptığı icraatlar;

İzmir Akdeniz Birliği

Tunç Soyer, Akdeniz Birliği'nin kurulması yönünde ilk adımı 10 Nisan’da attı. Başkan Soyer, Barselona, Beyrut, İskenderiye, Marsilya, Selanik ve Venedik yerel yönetim başkanlarına gönderdiği özel mektupla Akdeniz şehirlerinin ekonomik ve kültürel ilişkilerinin geliştirilmesi açısından karşılıklı işbirliği davetinde bulundu.

2 - "Sabah ve akşam belirli saatlerde ulaşım yüzde 50 indirimli olacak"

Ulaşımda yüzde 50 indirim

Başkan Soyer yine seçim öncesi verdiği, “Sabah saat 06.00 ile 07.00, akşam saat 19.00 ile 20.00 arasında ulaşım yüzde 50 indirimli olacak” vaadini hayata geçirdi. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında bu saatlerde toplu ulaşım araçlarından faydalanacak vatandaşlar, yüzde 50 indirimden faydalanmaya başladı.

3 - "Metro, tramvay ve vapurlarda 'Baykuş' dönemi başlayacak"

Vapurlarda, metroda ve tramvayda "Baykuş" dönemi... İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deniz ulaşımı, metro ve tramvayda “baykuş” dönemini başlattı. Karşıyaka-Alsancak arasında vapurlar Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri 23.59-03.45 saatleri arasında, ödenen ücretlerde aktarma uygulaması yapılmaksızın Karşıyaka ve Alsancak iskeleleri arasında karşılıklı olarak dört kez "Baykuş" seferi yapılmasına karar verildi. Ayrıca Cuma ve cumartesi günleri metronun bir, tramvayın üç saat daha fazla mesai yapmasına karar verildi.

4 - "Elektrik fabrikası ihalesine Büyükşehir girecek"

Elektrik fabrikası ihalesi

İzmir’de uzun süredir atıl durumda olan Alsancak’taki elektrik fabrikasının ihalesi bugün İhalesini İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Grand Plaza A.Ş. de katıldı. Fabrika 35 milyon TL ihale bedeli ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin oldu. Soyer, seçim öncesi başkan olması durumunda ihaleye Büyükşehir’in gireceğini açıklamıştı.

5 - "İlk iş olarak tarımsal kalkınma kooperatifleriyle görüşeceğim."

Kooperatifçiler ile Tunç Soyer

Başkanlığı döneminde üretime önem vereceğini ve kooperatifçiliğe önem vereceğini açıklayan Başkan Soyer, ilk büyük toplantısını İzmir’de faaliyet gösteren 105 tarımsal kalkınma kooperatiflerinin yöneticileriyle ile yaptı. Toplantıya 250’den fazla kooperatif temsilcisi katıldı.

6 - "İşe bisikletlegideceğim..."

Tunç Soyer bisiklet

Soyer, seçim öncesi belediyeye “bisikletle gideceğini” söylemişti. Başkan Soyer bu sözünü tuttu. Makam aracının arkasına bisiklet aparatı takan Soyer, şehir merkezindeki etkinliklere bisikletiyle gitmeye başladı. Ayrıca devletin kendisini korumak için görevlendiği isimlere teşekkür ederek kendilerinden yararlanmayacağını söyledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne bağlı şirketlerdeki görevlerinden ayrılmamasına dair başlayan tartışma bugün sona erdi.

Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ı makamında ziyaret etti. Başkan Oran’ın Çeşme’de 75 bin civarında yazlık ev olduğunu v...

2019 yılı Mavi Bayrak teslim töreni Seferihisar Sığacık Akkum Halk Plajı’nda yapıldı. Törende, Seferihisar Belediyesi’ne ait 8 halk plajıyla beraber, Teos Marina ve Eu...

27 binlik rekor oy farkıyla belediye başkanı seçildikten sonra hızla çalışmaya koyulan ve ilçede hizmet seferberliğine başlayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal...

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ni ziyaret eden İzmirli itfaiyeciler, hastanede tedavi gören minikleri sevindiren bir etkinliğe imza attı. Kendileri için hazı...

Seçim çalışmaları sırasında her ilçede üretici pazarı açmayı hedeflediklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu konudaki ilk adımı Kadifekale'd...

Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde Seferihisar Belediyesi bünyesinde oluşturulan Ulamış Köy Tiyatrosu kıtalar arası bir üne ulaştı.

Yazarlar
Website Security Test