Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Tunç Soyer Aziz Kocaoğlu'nun elinden mazbatasını aldı

8.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aziz Kocaoğlu'nun elinden belediyeyi teslim aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aziz Kocaoğlu'ndan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni teslim aldı. Mazbatasını alan Tunç Soyer önemli açıklamalar yapıldı.

Soyer, "Tarihi M.Ö. 6500 yıl öncesine giden 8500 yıllık bir şehre belediye başkanı olmanın büyük gururunu yaşıyorum. İzmir'in 35. belediye başkanıyım. Gerçekten büyük bir gurur bugün aynı zamanda efsane belediye başkanı rahmetli Ahmet Piriştina'nın doğum günü. Onun efsanesine de sahip çıkacağım. Şunu da biliyorum ki bu bir nöbet, nöbetin sonu geldiğinde onu da büyük bir gururla bırakmayı bileceğiz. Ankara'da, İstanbul'da o koltuğu boşaltmayanlara da ders olur umarım. Bu kenti koruyup ileriye taşımak için aşkla çalışacağım." ifadelerini kullandı.

"Aziz Başkandan aldığım bayrağı düşürmeyeceğime söz veriyorum" diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuşmasının tamamı:

“Bir teşekkür edeyim başkanım. Kendimi çok şanslı hissediyorum. 15 yıl İzmir’de büyük bir onurla ve büyük bir başarıyla belediye başkanlığı yapan Aziz Başkanımızın ardından bu görevi devralacak olduğum için şanslıyım. İzmir asla Aziz Başkan’ı ve yaptıklarını unutmayacak. Kendisinden müsterih olmasını rica ediyorum. Onun bayrağını asla aşağı indirmeyeceğiz. Bulunduğu yerden daha yukarı taşımak için canla başla çalışacağız. Huzurlu bir gelecek diliyorum. Başımız sıkıştığında her zaman yanınıza geleceğiz”

“Bir açıdan bakarsanız işim çok kolay, diğer açıdan çok zor. 15 yıl boyunca büyük başarıyla ve onurla, örnek kimliğiyle çok başarılı işlere imza atan Aziz Kocaoğlu’nun arkasından görevi devralacak olmam, onun belediyede bıraktığı verilerle yola çıkacak olmam kolaylık. Hiçbir büyükşehirde olmayan bir avans ve avantajla yola çıkıyorum. Zorluklar ise, onun yükselttiği bayrağı aşağıya indirmemek gibi bir sorumluluk var. Bunun gereğini yapmak kolay değil. Türkiye’de bir değişim başladı. Bunun öncüsü olmak durumundayız. Türkiye’de, ‘asla değişmeyecek’ dediğimiz iktidar 1 Nisan itibariyle değişmeye başladı. 15 yıl önce onlara iktidarın kapılarını açan yerel çalışmaları olduğu gibi Türkiye’de başka bir şey gelişmeye başladı. Bu iktidarın değişmesinin mümkün olduğu Türkiye’de anlaşılmaya başlandı. Türkiye yerelden değişmeye başlayacak. Bugün bize düşen demokrasiye sımsıkı sahip çıkmaktır. Bizim Atatürk’ün soylu hatırasına buradan sahip çıkarak onu yüz yıla taşımanın gururunu yaşayacağız. Cumhuriyetin yüzüncü yılında o koltukta oturuyor olmanın gururunu taşıyor olacağız. 150 yıllık belediye, 35’inci başkan olmanın gururunu yaşıyorum. Bu şehri gerçekten koruyarak geliştirmeye devem edeceğiz. Öncelikli olarak kenti koruyacağız sonrasında büyüteceğiz. Bu kentin refahını büyüteceğiz. Bu da Aziz Başkanın söylediği gibi üretmekle olacak. Ayrıca bu refahın adil paylaşılmasını sağlamak olacak. Bunu tarımsal kalkınmanın başkenti olarak yapacağız. İzmir önümüzdeki yıllarda tüm Türkiye’de çok daha yakından izlenen, gıpta edilen ve takip edilen bir kent olacak. Canla başla aşkla Aziz Başkan’ın bıraktığı yerden devam edeceğimize huzurlarınızda söz veriyorum. İzmir’de kimsenin başını öne eğdirmemek için canla, başla, aşkla çalışacağız”

Tunç Soyer, Aziz Kocaoğlu

“8 bin 500 yıllık tarihi olan bir kadim bir kentte görev üstlenmek çok büyük bir sorumluluk veriyor. Bu büyük gururun farkındayım ve bu büyük onura layık olmak için canla başla çalışacağım. Burada Ata’mın huzurunda söz vermek istiyorum. Bundan 100 yıl önce Hasan Tahsin ilk kurşunu bu topraklarda sıktı. Dünyanın emperyalizme karşı zaferlerinden biri bu topraklarda kazanıldı. Dolayısıyla buradan Ata’ma, atalarımıza, dedelerimize, ninelerimize söz vermek istiyorum; bu tarihi günde bu sorumluluğu üstlenen biri olarak açtıkları yoldan asla ayrılmayacağım. Onların asil mücadelesine saygılı olmak için sonuna kadar mücadele edeceğim. Demokrasiden asla kopmayacağım ve İzmir Türkiye’ye öncülük etmeye devam edecek. Bugün Dünya Romanlar Günü… Romanlar eşit haklara sahip olduğunu dünyaya duyurmaya çalışıyorlar. Bugünden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi bir belediye ana olarak tüm vatandaşlarını aynı şefkatle kucaklayacak. Elbette roman vatandaşları bugüne kadar esirgenen şefkati gösterecektir. Roman vatandaşlara sahip çıkacağız. Biz Millet İttifakı olarak 31 Mart’ta demokrasi dersi verdik. CHP İYİ Parti hormonik değil tamamen organik bir büyümeydi. Birleşe birleşe kazandık ve kazanmaya devam edeceğiz. Türkiye 1 Nisan’dan itibaren bir değişimi başlattı. Türkiye, ‘asla gitmeyecek’ denilen iktidarın gitmesinin mümkün olduğunu gördü. Türkiye bunun yerelden başlayacağını gördü. Şimdi Türkiye’nin belediye başkanları bir araya gelerek Atatürk’ün koyduğu muasır medeniyetler seviyesine ülkeyi çıkaracağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz”

Tunç Soyer'e belediyeyi teslim eden Aziz Kocaoğlu ise, “Aday olmayacağımı 1 Ekim’de açıkladıktan sonra yine köylerimizde partim için çalıştım. Karınca kararınca seçim sürecine katkıda bulunmaya çalıştım. İstanbul da hallolacak. Bu seçim AKP’nin belki de 17 yıllık iktidarında sayın Cumhurbaşkanın yaptığı yanlışların bir muhasebesi oldu. Ekonomik sıkıntılar elbette var. Seçimin kaderini belirleyen en önemli faktör sayın cumhurbaşkanının yönetim yönünden hatalı davranışlarıdır. Birçok kişi yarına olan güvencesinde şüphe içine düşmüştür. Bu da sandığa yansımıştır. Ülkenin geleceği açısından saygın konumuna dönmesi açısından tarihi bir seçimdir. Bu seçimin ülkemiz, İzmir’imize ve tüm 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına ve dünyaya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Umuyorum iktidar bu seçimleri doğru değerlendirir. Bugüne kadar yapılan hatalardan dönülür ve barış içinde tekrar çalışıp kalkındırarak Atatürk’ün belirttiği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkılır” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na destek için İstanbul'a gitti.

İzmir'de bir ilçede fayton kullanımı yasaklandı. Fayton kullanımı atlara eziyet gerekçesiyle yasaklandı.

Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tunç Soyer, yaptığı başkanlık, özel kalem müdürlüğü ve genel sekreter yardımcılığı gibi atama...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yaşayanların karar alma süreçlerine katılımı için İlk Arama Konferansı’nda İzmirlilerle Kültürpark'ı konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Belediyeler Birliği Meclis toplantısında yapılan oylama sonucu Birlik Başkanlığı'na oy birliği ile seçildi. Birlikte ...

Türkiye KalDer Başkanı Özdemir: ''Ortak akıl ve karar almanın önemi bir kez daha anlaşılıyor''

Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Kültür ve Çevre Güzelleştirme Derneği (GÜLDER) işbirliğinde Çevre Koruma Haftası kapsamında Çiçek ve Çocuk Şenliği düzenlendi.

Yazarlar
Website Security Test