Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EGSD ile Meslek Fabrikası arasında işbirliği

22.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Meslek Fabrikası giyim sektörüne yönelik kurslar açılması için iş birliği kararı aldı.

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve Yönetim Kurulu Meslek Fabrikası’nda yürütülen çalışmaları yerinde incelerken, giyim sektörüne yönelik nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak için kurs programları açılması konusunda iki kurum görüş birliğine vardı.

Ülkenin en önemli ihtiyacının nitelikli ara eleman ve kalifiye eleman olduğunu söyleyen EGSD Başkanı Ertuğrul, “Ara eleman, nitelikli meslek lisesi mezunu, donanımlı tekniker, nitelikli işgücü ülkemiz sanayisinin temel sorunlarından bir tanesi. Mühendis bulabiliyorsunuz ama kaliteli teknisyen, ara eleman bulmak çok zor. Öte yandan ülkemizin işsizlik rakamlarımız da malum. Bu tarz meslek edindirme, mesleki yeterlilik kursları son derece değerli ve faydalı. Hem nitelikli ara eleman, kalifiye teknik çalışan yaratan, hem de işsizliği azaltan bu gibi kurumlara çok ihtiyaç var. Biz de kendi sektörümüzün ihtiyacına yönelik nitelikli ara eleman yetiştirilmesi konusunda Meslek Fabrikası ile işbirliğine gitme kararı aldık. Önümüzdeki dönemde giyim sektörüne yönelik kurslar açılacak” diye konuştu.

İzmir’de ilçelerin ön plana çıkan özelliklerine yönelik kurslar açtıklarını belirten Meslek Fabrikası Müdürü Gökçe Başkaya ise hazır giyim sektörüne yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi aktarımında bulundu. Yapılan toplantı sonunda iki kurum sektörün ihtiyacına yönelik kurs programları başlatılması yönünde görüş birliğine vardı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Avrupa'nın Kültür Başkenti olması için kollar sıvandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in Avrupa'da Kültür Başkenti olabilmesi için görüşm...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gözünü İZSU Genel Müdürlüğü'ne çevirdi. Bazı genel müdür ve daire başkanlarının istifası istendi.

İzmir’de 200 milyon sınırını aşan kurumlar arasında bulunan Karşıyaka Belediyesi geçtiğimiz haftalarda geriatri merkezinin İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilme...

Kurucularının arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de olduğu Ege - Koop ailesi Hüseyin Aslan başkanlığında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret e...

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na destek için İstanbul'a gitti.

İzmir'de bir ilçede fayton kullanımı yasaklandı. Fayton kullanımı atlara eziyet gerekçesiyle yasaklandı.

Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tunç Soyer, yaptığı başkanlık, özel kalem müdürlüğü ve genel sekreter yardımcılığı gibi atama...

Yazarlar
Website Security Test