Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EGSD ile Meslek Fabrikası arasında işbirliği

22.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Meslek Fabrikası giyim sektörüne yönelik kurslar açılması için iş birliği kararı aldı.

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve Yönetim Kurulu Meslek Fabrikası’nda yürütülen çalışmaları yerinde incelerken, giyim sektörüne yönelik nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamak için kurs programları açılması konusunda iki kurum görüş birliğine vardı.

Ülkenin en önemli ihtiyacının nitelikli ara eleman ve kalifiye eleman olduğunu söyleyen EGSD Başkanı Ertuğrul, “Ara eleman, nitelikli meslek lisesi mezunu, donanımlı tekniker, nitelikli işgücü ülkemiz sanayisinin temel sorunlarından bir tanesi. Mühendis bulabiliyorsunuz ama kaliteli teknisyen, ara eleman bulmak çok zor. Öte yandan ülkemizin işsizlik rakamlarımız da malum. Bu tarz meslek edindirme, mesleki yeterlilik kursları son derece değerli ve faydalı. Hem nitelikli ara eleman, kalifiye teknik çalışan yaratan, hem de işsizliği azaltan bu gibi kurumlara çok ihtiyaç var. Biz de kendi sektörümüzün ihtiyacına yönelik nitelikli ara eleman yetiştirilmesi konusunda Meslek Fabrikası ile işbirliğine gitme kararı aldık. Önümüzdeki dönemde giyim sektörüne yönelik kurslar açılacak” diye konuştu.

İzmir’de ilçelerin ön plana çıkan özelliklerine yönelik kurslar açtıklarını belirten Meslek Fabrikası Müdürü Gökçe Başkaya ise hazır giyim sektörüne yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi aktarımında bulundu. Yapılan toplantı sonunda iki kurum sektörün ihtiyacına yönelik kurs programları başlatılması yönünde görüş birliğine vardı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ekrem İmamoğlu belediye mutfağında personel ile sohbet etti ve kendisine sunulan yemeği eleştirdi

Dün (17 Nisan 2019 Çarşamba) mazbatasını alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk mesai gününe başladı. Ekrem İmamoğlu'nun ilk açıklamaları ne oldu?

Mansur Yavaş'tan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde önemli açıklamalar.

Diyarbakır (Amed) Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, mazbatasını aldı. Kayyım Cumali Atilla'nın kullandığı başkanlık makamı odasına giren Mızraklı video çeke...

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Başkanlığı’nda Anıtkabir’i ziyaret eden heyette Belediye Başkanları Hakan Koştu, Sadık Doğruer, Uğur Demirezen, ve Serkan Acar’ın...

İzmir’de uzun yıllar hizmet veren Tarihi Elektrik Fabrikası, Özelleştirme İdaresi tarafından ihaleye çıkarıldı, ihaleyi İzmir Büyükşehir Belediyesi kazandı.

Van'ın Tuşba ilçesinde yerel seçimlerin ardından yapılan ilk belediye meclisi toplantısında ''Mazbata'' gerginliği.

Yazarlar
Website Security Test