Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bergama’da kent markası oluşturuyor

21.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bergama’da kent markası ve görsel kimliğinin oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen Odak Grup Toplantısı, Haluk Elbe Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama’daki kanaat önderleri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bir süre önce bu konuyla ilgili ilk toplantımızı yapmıştık. Burada Bergama ile ilgili kent markası oluşturulması ve görsel kimlik hazırlanması için bir çalışma başlattık. Bu kapsamda yoğun çalışmalar devam ediyor. Hem Bergama’da hem de Türkiye’nin birçok yerinde Bergama’nın nasıl algılandığına ilişkin anket çalışmaları yapıldı. Bugünde yapılan çalışmaların içeriği ve gelinen noktayı konuşacağız. Bergama’nın markalaşma çalışmalarını Bergamalılar olarak hep birlikte değerlendireceğiz” dedi.

Daha sonra I Mean It Türkiye Direktörü Nazlı Kayı bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve yapılan saha çalışmalarının sonuçlarını aktardı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kayı; “Biz bu çalışmada Bergama’nın bir turizm destinasyonu olarak tanıtılması için çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz, Bergama’nın Türkiye’de algı analizinin yapılması, strateji ve eylem planının hazırlanması, bir yönetişim mekanizması önerilmesi, kentsel marka konumlandırılmasının yapılması, Bergama görsel kimliğinin ve hediyeliklerin tasarlanması yapacağımız işlerin ana adımlarını oluşturuyor” dedi. Kayı; “Geldiğimiz noktaya katılımcılık esasıyla sizlerin değerli fikirleriyle geldik; bu çok önemliydi. Sizlerin bu süreçte göstermiş olduğunuz istek, kararlılık ve sahiplenme çok güzel; insanı heyecanlandırıyor. Bergama tarihi ve kültürel değerleriyle Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından biri; hep birlikte onu hak ettiği yere getireceğiz ” dedi.

Toplantıda ayrıca katılımcılarla beraber ‘Sorun Tespiti Çalışması’, ‘Fırsatlar ve Önerilerin Değerlendirilmesi’ ve ‘Önceliklendirme Çalışması’ yapıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Meslek Fabrikası giyim sektörüne yönelik kurslar açılması için iş birliği kararı aldı.

Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Hamza Dağ’ın iddialarına sert cevap verdi.

Buca’nın yeni kent merkezi olarak planlanan Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi Buca Çarşı düzenlenen muhteşem bir açılış töreniyle kapılarını açtı. Törene, CHP İzmir M...

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen SHOEXPO - 45. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, bu yıl 24 - 26 Nisan tarihlerinde fuar İzmir’de ge...

Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmir Kadifekale'de Üçüncü Cemre Buluşması'nda.

Posta gazetesi yazarı Murat Çelik, 'İzmir'i iki kadeh içkiye indirgemek…' başlıklı köşe yazısında, AK Parti tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gös...

Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Radyo Trafik İzmir'de ''Adaylar Trafikte'' programında Esra Balkanlı'nın konuğu oldu.

Yazarlar
Website Security Test