Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bergama’da kent markası oluşturuyor

21.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bergama’da kent markası ve görsel kimliğinin oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen Odak Grup Toplantısı, Haluk Elbe Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama’daki kanaat önderleri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bir süre önce bu konuyla ilgili ilk toplantımızı yapmıştık. Burada Bergama ile ilgili kent markası oluşturulması ve görsel kimlik hazırlanması için bir çalışma başlattık. Bu kapsamda yoğun çalışmalar devam ediyor. Hem Bergama’da hem de Türkiye’nin birçok yerinde Bergama’nın nasıl algılandığına ilişkin anket çalışmaları yapıldı. Bugünde yapılan çalışmaların içeriği ve gelinen noktayı konuşacağız. Bergama’nın markalaşma çalışmalarını Bergamalılar olarak hep birlikte değerlendireceğiz” dedi.

Daha sonra I Mean It Türkiye Direktörü Nazlı Kayı bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve yapılan saha çalışmalarının sonuçlarını aktardı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kayı; “Biz bu çalışmada Bergama’nın bir turizm destinasyonu olarak tanıtılması için çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz, Bergama’nın Türkiye’de algı analizinin yapılması, strateji ve eylem planının hazırlanması, bir yönetişim mekanizması önerilmesi, kentsel marka konumlandırılmasının yapılması, Bergama görsel kimliğinin ve hediyeliklerin tasarlanması yapacağımız işlerin ana adımlarını oluşturuyor” dedi. Kayı; “Geldiğimiz noktaya katılımcılık esasıyla sizlerin değerli fikirleriyle geldik; bu çok önemliydi. Sizlerin bu süreçte göstermiş olduğunuz istek, kararlılık ve sahiplenme çok güzel; insanı heyecanlandırıyor. Bergama tarihi ve kültürel değerleriyle Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından biri; hep birlikte onu hak ettiği yere getireceğiz ” dedi.

Toplantıda ayrıca katılımcılarla beraber ‘Sorun Tespiti Çalışması’, ‘Fırsatlar ve Önerilerin Değerlendirilmesi’ ve ‘Önceliklendirme Çalışması’ yapıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kızının önünde öldürülen Emine Bulut hakkında konuştu.

Karşıyaka Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler üzerine, sahipleri tarafından sokağa salınan atların toplanması için operasyon düzenledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'e üniversite eğitimi için gelen öğrencileri otogarda karşılayarak onlara sürpriz yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te katıldığı programda Diyarbakır Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı hakkında konuştu.

Foça Belediyesi, 1999 yılında İtalya’da kurulan uluslararası belediyeler birliği Cittaslow’a üye olmak için çalışmalar başlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması hakkında sert bir açıklama yaptı.

Karabağlar'ın Tırazlı Mahallesi'nde geçtiğimiz pazar günü ormanlık alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürerken, Karabağlar Belediyesi ekipleri de ilk günden ber...

Yazarlar
Website Security Test