Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bergama’da kent markası oluşturuyor

21.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bergama’da kent markası ve görsel kimliğinin oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen Odak Grup Toplantısı, Haluk Elbe Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama’daki kanaat önderleri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bir süre önce bu konuyla ilgili ilk toplantımızı yapmıştık. Burada Bergama ile ilgili kent markası oluşturulması ve görsel kimlik hazırlanması için bir çalışma başlattık. Bu kapsamda yoğun çalışmalar devam ediyor. Hem Bergama’da hem de Türkiye’nin birçok yerinde Bergama’nın nasıl algılandığına ilişkin anket çalışmaları yapıldı. Bugünde yapılan çalışmaların içeriği ve gelinen noktayı konuşacağız. Bergama’nın markalaşma çalışmalarını Bergamalılar olarak hep birlikte değerlendireceğiz” dedi.

Daha sonra I Mean It Türkiye Direktörü Nazlı Kayı bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve yapılan saha çalışmalarının sonuçlarını aktardı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kayı; “Biz bu çalışmada Bergama’nın bir turizm destinasyonu olarak tanıtılması için çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz, Bergama’nın Türkiye’de algı analizinin yapılması, strateji ve eylem planının hazırlanması, bir yönetişim mekanizması önerilmesi, kentsel marka konumlandırılmasının yapılması, Bergama görsel kimliğinin ve hediyeliklerin tasarlanması yapacağımız işlerin ana adımlarını oluşturuyor” dedi. Kayı; “Geldiğimiz noktaya katılımcılık esasıyla sizlerin değerli fikirleriyle geldik; bu çok önemliydi. Sizlerin bu süreçte göstermiş olduğunuz istek, kararlılık ve sahiplenme çok güzel; insanı heyecanlandırıyor. Bergama tarihi ve kültürel değerleriyle Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından biri; hep birlikte onu hak ettiği yere getireceğiz ” dedi.

Toplantıda ayrıca katılımcılarla beraber ‘Sorun Tespiti Çalışması’, ‘Fırsatlar ve Önerilerin Değerlendirilmesi’ ve ‘Önceliklendirme Çalışması’ yapıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tunceli (Dersim) Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye binasındaki Tunceli yazısının Dersim ile değiştirme kararı sonrası açıklama yaptı.

Çiğli Belediyesi de NASA'nın Mars Projesi'ne katıldığını açıkladı.

İESOB, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi ziyaret etti.

Urla Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak, sorun ve önerileri daha hızlı çözüme kavuşturmak amacıyla WhatsApp İletişim Hattı kurdu.

Ve İzmir, Tunç Soyer önderliğinde dünya markası olmak için düğmeye basıyor…

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı Milli mücadelemizin 100. yılında; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesi, Küçükkuyulu gençler Bele...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ANFA'nın avukatlarından Melih Gökçek ve Hasan Hüseyin Ceylan dönemi için suç duyurusu.

Yazarlar
Website Security Test