Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Hüseyin Vatansever, Güzelbahçe Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı

18.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

EMA Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Makina Yüksek Mühendisi Hüseyin Vatansever, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Güzelbahçe Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı.

Eşi Nursel Vatansever ile birlikte CHP Güzelbahçe İlçe Örgütü’nü ziyaret ederek İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen’e adaylık dosyasını teslim eden Vatansever, şehirlerin gerçek sahiplerinin ‘seçilmiş’ belediye başkanları olduğuna inandığını belirterek, “Vizyoner bir bakış açısıyla, dünyadaki iyi uygulama örneklerinin referans alındığı pek çok yatırımı ve teknolojiyi ülkemize kazandırmanın rahatlıkla mümkün olabileceğine inanıyorum.” dedi.
Belediye başkanlarının seçildikleri kent veya beldelerde yol, kaldırım, park, temizlik ve benzeri görevlerinin yanı sıra, en az bu görevler kadar önemli bazı konu başlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Vatansever, 33 yıllık iş hayatında üyesi ve yöneticisi olduğu sivil toplum kuruluşlarında dile getirdiği doğruları, belediye başkanlığında hayata geçirmek için yola çıktığını söyledi.

 

PROJE BAZLI BELEDİYECİLİK VURGUSU

Güzelbahçe’yi Çeşme ya da Urla’ya gidilirken içinden transit geçilen bir belde olmaktan çıkarmayı hedeflediğini kaydeden Hüseyin Vatansever, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Bu noktada hiçbir siyasi ihtiras, hırs ve beklentimin olmadığını da özellikle vurgulamak istiyorum. Güzelbahçe’mizi, tüm halkımızın günlerini dolu dolu geçireceği, görülmek ve gidilmek istenilen bir kent parçası yapmak için ortak akılla çalışacağız. Bir deniz kenti olan Güzelbahçe’mizin denizle olan bağının, sadece keyif mekânlarıyla sınırlı olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarından; ülkemizde son yıllarda adeta mucizeler yaratan ve katma değeri yüksek üretim ve ihracatın en önemli sektörleri arasında yer alan tekne ve yat imalatı için ilçemizi bir merkez haline getirebilecek pek çok projenin hazırlığını tamamladık. Adaylık sürecinde bu projelerimizin tüm ayrıntılarını halkımızla paylaşacağız. Aday gösterilmem halinde ekibimizle birlikte bu projeleri gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.”

 

HÜSEYİN VATANSEVER KİMDİR?

1964 yılında Bulgaristan’nın Sliven kentinde doğan Hüseyin Vatansever, 1973 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç ederek Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini Çorlu’da tamamlayan Vatansever, 1987 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1988-1990 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı.
1987 yılında Trakya Birlik’e bağlı Bursa-Karacabey Yağ Tesisleri’nde göreve başlayan Hüseyin Vatansever, 1988 yılında aynı kuruma bağlı Tekirdağ Entegre Tesisleri’nde görev aldı. Askerlik görevini Kara Harp Okulu’nda yedek subay olarak tamamladıktan sonra, 1993 yılında eşi Makine Mühendisi Nursel Vatansever ile birlikte EMA Isıtma Soğutma Klima San. ve Tic. Ltd Şirketi’ni kurdu.
Mesleki sivil toplum örgütlerinde aktif görevler alan Vatansever, Makine Mühendisleri Odası (MMO), Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESSİAD) üyesi…
2001-2005 yılları arasında ESSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreteri ve Başkan Vekili olarak görev yapan Hüseyin Vatansever, 2011-2013 yılları arasında derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdü.

Hüseyin Vatansever;
• Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nde TESKON Yürütme Kurulu Üyeliği (2003-2007);
• MMO Tesisat Komisyonu Başkanlığı (2006-2008);
• Türkiye Kızılay Derneği Urla Şubesi Başkanlığı (2008-2009);
• Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Tesisat Müteahhitleri Tesisat Meslek Komitesi ve EBSO Meclis Üyeliği (2005-2009);
• Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP) Yürütme Kurulu Üyeliği (2005-2009);
• EBSO Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği, Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışma Grubu Başkanlığı (2009-2017);
• Günay Hayat Vakfı kurucu Mütevelli Heyet üyeliği (2016-…)
• Bergama Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı (2014-2017) görevlerinde bulundu
2005 yılından itibaren EBSO bünyesinde yer alan Üniversite-Sanayi Koordinasyon Kurulu’nun (ÜSKK) aktif bir üyesi olarak çalışan Hüseyin Vatansever; TOBB İnşaat Meclis Üyeliği, Bergama Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı, Tire Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini ifa etti.

Kısa adı ISKAV olan İklimlendirme Soğutma Klima Araştırma Vakfı’nda ESSİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yeni Projeler Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunan Hüseyin Vatansever; 2016 yılından itibaren kurucuları arasında yer aldığı Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor, evli ve iki kız çocuk babası…

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kınık ilçesinde sabaha karşı etkili olan şiddetli yağış ve hortum nedeniyle mağdur olan vatandaşlara destek sağlamak üzere ilgili tüm biri...

İzmir dünya sahnesinde. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, UCLG (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı) Yönetim Kurulu'na seçildi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ü makamında ziyaret eden Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy, Foça’nın turizmden aldığı payın mutlaka arttırılm...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında hangi kararlar alındı? İzmir Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında ulaşım, sosyal yardım ve...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde alınan karara göre Karşıyaka'daki faytonlar satın alınıyor.

Ressam Devrim Erbil’in 60’ıncı sanat yılı için hazırlanan Seyrüsefer adlı eserin İzmir tanıtımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Tarihi Havagazı Fabrikası K...

Yazarlar
Website Security Test