Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Genç İZİKAD Projesi’ne İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden destek

26.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), işbirliğini ve ortak anlayışı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla, işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İZİKAD Başkanı Huriye Serter’in imzaladığı protokol çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk etapta İZİKAD’ın yürütmekte olduğu Genç İZİKAD Projesi’ne destek olacak.

İZİKAD tarafından genç kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve İzmir’de teknolojik ve diğer her türlü girişimlerin teşvik edilmesi amacı ile ‘Genç İZİKAD Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyleyen İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, Genç İZİKAD Projesi ile kız üniversite öğrencilerinin girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliğinin arttırılması ve girişimciliği teşvik ederek, yeni bir kariyer hedefi sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzaladıklarını ve bir çok alanda projeye İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı koyacağını söyleyen Serter, “Mekandan, ulaşıma, proje birincisinin ödüllendirilmesinden, dereceye giren projelerin İBB çerçevesinde değerlendirilmesine kadar bir çok alanda İzmir Büyükşehir Belediyemizin desteğini alacağız. Bu yüzden çok heyecanlı ve mutluyuz” dedi.

Ayrıca İBB Meslek Fabrikası’nda, dereceye giren adayların bir yıl boyunca yararlanmalarına açık olacak şekilde ofis desteği de sunulacağını belirten Serter, “Yeni teknolojilerin geliştirilerek gerek belediye hizmetlerinin gerekse de günlük yaşamın kolaylaştırılmasına ve verimliliğine hizmet edecek faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla Proje adaylarının Ar-Ge İnovasyon Şube Müdürlüğü ile tanıştırılıp, uygunluk halinde ortaklaşa faaliyetlerde bulunmasına imkân da sağlanacak. Bu protokol çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi önemli bir partnerimiz hale geliyor. Katkılarından dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Toplumsal cinsiyet eşitliğine önem veriyoruz”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna özel bir önem verdiklerini belirterek kadınların toplumda daha görünür kılan, kız çocukların eğitimine önem veren her projeye destek sunmaya çalıştıklarını söyledi. İZİKAD’ın yürüttüğü Genç İZİKAD Projesi’ni çok faydalı ve etkili bulduğunu ifade eden Soyer, “İZİKAD ile bir protokol yaparak vermeyi taahhüt ettiğimiz destekleri imza altına aldık. Projeye destek verdiğimiz için çok mutluyuz. Bundan sonra da bu güzel projeleri her zaman destekleyeceğiz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir’de 48 kadın derneğini temsil eden İzmir Kadın Kuruluşları Birliği’nin (İKKB) Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, korona virüsü nedeniyle infaz yasasında yapıla...

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen, Güçlü Kadın - Güçlü Ekonomi - Güçlü Toplum etkinliği, 6 Mart 2020 Cuma günü, Elite World Otel Taksim gerçekle...

İzmir’in önde gelen kadın derneklerinden İZİKAD, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadına verdiği değer dünyaca bilinen Ulu Önder Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret etti.

Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. İzmir iş dünyasının kadınları, Dünya Emekçi Kadınlar Günü görüşlerini ve kadınların gelecekte toplumsal ile ekonomik yaşamda e...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için farklı sektörlerden iş kadınları günün önemi ve ülkemizdeki kadınların daha iyi bir konuma gelebilmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

İzmir’de faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kadın başkanları, 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle birer açıklama yaparak kadın sorunlarına dikkat ç...

İzmir İş Kadınları Derneği’nde (İZİKAD), bayrak değişimi yaşandı. İZİKAD dernek merkezinde yapılan genel kurulda Betül Sezgin başkan seçildi. Genel kurulun divan başka...

Yazarlar
Website Security Test