Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZİKAD ile Çiğli Belediyesi arasında 'kadının geleceği' için işbirliği

21.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Çiğli Belediyesi ile ortak projeler yaparak kadınları geleceğe taşıyacak. İZİKAD, Eğitim Mentörlük Çalışma Grubu’nun gerçekleştirdiği 'Kadınca Birikimler' projesi kapsamında Çiğli Belediyesi ile imzalanan protokol ile Çiğli’deki kadınlara yönelik çeşitli projeler hayata geçirilecek.

Protokolü Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter imzalarken, törene Eğitim Mentörlük Çalışma Grubu lideri Başak An, Dilek Sarvanlıoğlu, Handan Kaçar, Sezen Beyli katıldı.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, Çiğli Belediyesi ile üretecekleri ortak projeler ile bölgedeki kadınlara dokunmayı ve onların hayatında yeni sayfalar açmayı planladıklarını söyledi. Çiğli Belediyesi’nin her konuda sağlayacağı destek ile kadınların sorunlarına çözüm üretecek projeler hayata geçireceklerini anlatan Serter, “İZİKAD olarak kadına, toplumun her katmanındaki kadına, ulaşmaya çalışıyoruz. Amacımız kadın iş gücünü iş yaşamımıza dahil etmek. İZİKAD olarak bu yönde bu hedefte çalışıyoruz. Bu örnek davranışı sebebiyle Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’ye hem bir kadın olarak hem de İZİKAD Başkanı olarak teşekkür ediyorum” dedi.

“Çok yönlü kadın bakışına ihtiyaç var”
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise İZİKAD ile önemli bir protokole imza attıklarını, ve bu protokol ile kadın girişimciliğe özendirilerek iş dünyasına kazandırılmasına öncülük edeceklerini söyledi. Bundan sonraki aşamada kadın ve teknoloji konusunda da birlikte proje üretmeyi hedeflediklerini söyleyen Gümrükçü, “Kadınların iş yaşamına kazandırılarak hem ülkemizin iş gücünü geliştirmek hem de evlerde atıl duran kadın iş gücünün en temel ayırıcı özelliği olan çok yönlü kadın bakış açısını iş yaşamına dahil edilmesini sağlamak istiyoruz. Bu anlamda İZİKAD ile kapsamlı bir protokol yaptık, kadınların çalışmaya, iş yaşamına atılmaya, kadın girişimciler olarak hayata katkı sağlayamaya ihtiyacı var. Biz bundan sonra hep birlikte bu hedef için çalışacağız” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Bilgisayar Mühendisleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), haziran ayı toplantısı Kişisel Marka Yaratıcısı İrem Sefa Yayımlar katılımıyla internet üzerinden gerçekleşti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) haziran ayı üye toplantısında, Teknoloji ve İnsan Kolejleri kurucusu, eğitimci ve yazar Zeynep Dereli’yi online olarak ağırladı.

Türkiye’nin ilk kadın köy pazarı olma özelliği taşıyan ‘Antalya Köy Pazarı’, Koronavirüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında geçici süreyle faaliyetlerine ara veri...

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İzmirli kadınları bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

EGİKAD’ın online olarak düzenlediği, Avukat Rebia Rezzan Özduran’ın konuşmacı olarak katıldığı ''Fırtına Dindiğinde'' konulu toplantı yapıldı. Toplantının açılışında k...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) düzenlediği online toplantılarla Covid-19 sürecinde salgın sonrası değişmesi beklenen ekonomik ilişkileri ve yeni normali alanında ...

Yazarlar
Website Security Test