Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Öztezel’e özel ödül

16.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

''Sosyalleşmede En Girişimci Kadın'' ödülü alan TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, ''İş kadını ağımız gün geçtikçe büyüyor'' dedi.

Türkiye'nin ilk sosyal medya ve web ödülleri İzmir'de sahiplerini buldu. Kadınların sorunlarına yönelik yaptığı projelerle önemli işlere imza atan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, bu yıl ilki gerçekleştirilen Web Firmam Dijital ödülleri kapsamında, "Sosyalleşmede En Girişimci Kadın" seçildi. Başarılı iş kadını Öztezel, Bayraklı’daki Saime Sultan Yalısı’nda düzenlenen törende ödülünü Gülşah Korkmaz’ın elinden aldı. İzmir’in ilk AVM’si olma özelliğini taşıyan Park Bornova’da genel koordinatör olarak iş hayatına giren Aysel Öztezel, TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nda çalışmalarına devam ediyor.

“İş ağımız büyüyor”

"Sosyalleşmede En Girişimci Kadın" ödülüne layık görüldüğü için gurur duyduğunu ifade eden Öztezel, kadınların iş hayatında güçlenmesi için önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirtti. Eğitim konusundaki eksiklikleri de giderdiklerini dile getiren Öztezel şu ifadeleri kullandı: “Kız Kardeşim projemiz ve Geleceği Yazan Kadınlar projemiz; TOBB, Habitat, Coca Cola ve üniversite iş birliği ile yürütülen ana projelerimiz. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde girişimcilik derslerine girip son sınıftaki gençlerle bir araya geliyoruz. Ben Yaptım projesi ile internet satışı yapan üretken bir kadın grubumuz var. Aynı zamanda sık sık toplum içinde önder kadınlarımız ile toplantılar yapıyoruz. İş kadını ağımız gün geçtikçe büyüyor. Bu yıl hedefimiz ise kırsalda kadını güçlendirmek ve tarım alanında kadını var etmek.”

“Geleneksel hale gelecek”

Web Firmam Dijital Ödüllerinin, İzmir merkezli olarak gelenekselleştirileceğini dile getiren Web Firmam Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Korkmaz ise "Hayatın aşama aşama dijital evrene taşındığı, sosyal hayatın da önemli oranda sosyal mecralarla entegre olduğu bir dönemde, bu alanı analiz etmek; kötülere bizim yapabileceğimiz fazla bir şey olmasa da en azından iyileri ödüllendirmek, doğruları teşvik etmek için böyle bir yola çıktık” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Kadın öğrencileri; öğrenim bursu, teknik ve sosyal mühendislik eğitimi, mentörlük, toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi ile birçok yönden desteklemek amacıyla başlatıla...

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) yeni dönem ilk toplantısını yeni seçilen Huriye Serter’in başkanlığında Türkan Saylan Sanat Merkezi’nde yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde başlatılan ‘Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’ İzmir finali 12 Ekim 20...

KAGİDER ve Türk Tuborg A.Ş.’nin destekleri ile gerçekleşen ''Türkiye Kadın Girişimcilik Endeksi'' çalışması, gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna sunuldu.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) öncülüğünde hayata geçirilen ve AB hibe desteği ile iki gün süren İş Yaşamında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi Projesi ''Sosyal İç...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) öncülüğünde hayata geçirilen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen İş Yaşamında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi Projesi ''So...

Çalıştığı bütün kurumlarda çalışkanlığı ile her zaman takdir edilen ve adından söz ettiren İzmirli Kadın Girişimci Funda Ersin, sonunda kendi işinin patronu oldu.

Yazarlar
Website Security Test