Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KAGİDER'den 'Kadın Üniversitesi' açıklaması

16.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), 11. Kalkınma Planı’nda yer alan ''Japonya örneği incelenerek sadece kadın öğrencilerin kabul edildiği kadın üniversiteleri kurulacaktır'' ifadesiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği), 11. Kalkınma Planı'nda yer alan "Kadın Üniversitesi" maddesiyle ilgili kamuoyu açıklaması yayınladı.

KAGİDER'in yaptığı yazılı açıklamada, "2019 – 2023 dönemini kapsayan 11. Kalkınma Planı’nda Eğitim ana başlığı altında, “Japonya örneği incelenerek sadece kadın öğrencilerin kabul edildiği kadın üniversiteleri kurulacaktır” ifadesini içeren bir madde yer almıştır.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, cinsiyet temeline dayalı eğitim verilmesinin ve bu amaçla üniversiteler açılmasının toplumsal cinsiyet eşitliği kavramına aykırı olduğuna ve topluma yarar sağlamayacağına inanmaktadır. Türkiye’nin 2024 yılına kadar yol haritası olma özelliği taşıyan bu dokümanın bu alanda faaliyet gösteren kamu kuruluşları, kadın ve eğitim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla görüşme ve danışma sürecinin başlatılarak yön verilmesi gerektiğine inanıyor ve bu konuda yetkililere çağrı yapıyoruz.

KAGİDER olarak söz konusu maddenin plandan çıkartılmasını ve bu alanda faaliyet gösteren kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir görüşme ve danışma sürecinin başlatılmasını istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

KAGİDER" denildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) genel kurulu Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) yapıldı.

Kuşadası’nda 2017 yılından bu yana faaliyet gösteren KUŞAKK Kooperatifi, GEKA’nın sağladığı hibe desteği ile kadınlar için kurslar düzenliyor. Kursları başarıyla tamam...

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), 11. kuruluş yılını Best Western Plus Hotel Konak’ta düzenlediği gece ile kutladı.

Türkiye’de daha fazla kadının yönetim kurullarında yer almasını sağlamak hedefiyle kurulan Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD), mentorluk programının 4. Dönemi başl...

Dubai’de düzenlenen ''MADcon - Global Pazarlama ve Reklamcılık Konferansı''nda Karnaval Media Group Dijital Genel Müdürü Tuğçe Akay, dijital pazarlama ve reklamcılık a...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) tarafından hayata geçirilen Avrupa Birliği tarafından fonlanan İş Hayatında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi projesi kapsamında lis...

Türkiye'nin ilk kadın yatırım platformu Arya etkinliklere başlıyor. Kadın Yatırım Platformu Arya'dan basın kuruluşlarına ilk etkinlik için bir davetiye gönderildi.

Yazarlar
Website Security Test