Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZİKAD, 11 yılda binlerce kadının hayatını değiştirdi

14.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Geceye İZİKAD üyeleri ile birlikte CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Yazar Canan Tan ve çok sayıda davetli katıldı.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) kuruluşunun 11’inci yılını Swissôtel Büyük Efes İzmir’de düzenlenen geceyle kutladı. Geceye katılan İZİKAD üyeleri ve konuklar, Gala Pop müzik grubu eşliğinde eğlendiler. İZİKAD’ın kız çocuklarının eğitimi için hayata geçirdiği Gülence’lerin satışı ile yapılan çekilişle üyelere birbirinden güzel hediyeler de verildi. Dolu dolu geçen gecede İZİKAD’ın yeni beş üyesine törenle rozetleri takılırken Genç İZİKAD proje yarışmasında ilk üçe giren genç girişimcilere de ödülleri dağıtıldı. Gecede ayrıca İZİKAD üyelerinin katılımı ile 11’inci yıl pastası da kesildi.

Gecede konuşan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, İzmir’de kurulan ilk iş kadını derneği olarak geride kalan 11 yılda pek çok ilke imza attıklarını söyledi. Yüzlerce, binlerce kadının hayatını değiştiren projeleri hayata geçirdiklerini belirten Serter, “Kadının iş dünyasının önemli bir parçası olduğu, kadının birikimi, enerjisi ve potansiyeli olmadan, kadının istihdama katılımı olmadan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşemeyeceği gerçeğini toplumun gündemine yerleştirmek için tüm üyelerimizle birlikte bıkmadan usanmadan çalıştık çabaladık. Şanslıydık, çünkü kamuyla yürüttüğümüz çalışmalar, çeşitli projelerde bizi destekleyen, birlikte hareket eden, sinerji yarattığımız paydaşlarımız; sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, basınımız, yerel yönetimler, odalar, özel sektör kuruluşları bu yolculukta İZİKAD’ın faaliyetlerinin çok önemli bir parçası oldu” diye konuştu.

 

Projeleri anlattı

Bir İzmir derneği olarak ulusal ve uluslararası alandaki çalışmalarla ve toplumun gücüyle İZİKAD’ın adının İzmir sınırlarını aştığını anımsatan Serter, üyelere çalışmalara yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. Üyelerin yaptıkları çalışmalara değinen Serter, “Vazgeçmeyen Kadınlar dediler okullarda başarı öykülerini anlattılar, Kadın Okulu Yaşam Okulu dediler yerel yönetimlerde kadınlara ışık oldular, mentor havuzu oluşturdular. Genç kızlarımızı geleceğe hazırlamak üzere sorumluluk aldılar, yerelde kadın kooperatiflerine destek oldular, pek çok ülkenin iş kadını dernekleriyle network ağı oluşturdular, Finansal Okur Yazarlık eğitimleri ile binin üzerinde kadına ulaştılar. Hibe fonlarından destek alıp projelerimizin hem bütçesini hem de etki alanını büyüttüler, çalıştaylar düzenlediler. İZİKAD’ı WEP’S Kadının Güçlenmesi Prensiplerinin İzmir platformu temsilcisi yaptılar. Global Compact üyesi olarak küresel ilkeler sözleşmesi imzacısı yaptıkları derneğimizi Birleşmiş Milletler’e taşıdılar” dedi.

İZİKAD olarak daha çok kadının çalışması, daha fazla kadının karar mekanizmalarında yer alması ve kadınların toplumsal hayatta daha etkili olabilmeleri için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Serter, “Aslında başka bir dünya mümkün ve o dünyayı kadınlar ve erkekler el ele vererek, birlikte yaratacağız” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

KAGİDER ve Türk Tuborg A.Ş.’nin destekleri ile gerçekleşen ''Türkiye Kadın Girişimcilik Endeksi'' çalışması, gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna sunuldu.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) öncülüğünde hayata geçirilen ve AB hibe desteği ile iki gün süren İş Yaşamında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi Projesi ''Sosyal İç...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) öncülüğünde hayata geçirilen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen İş Yaşamında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi Projesi ''So...

Çalıştığı bütün kurumlarda çalışkanlığı ile her zaman takdir edilen ve adından söz ettiren İzmirli Kadın Girişimci Funda Ersin, sonunda kendi işinin patronu oldu.

Koordinatörlüğü İzmir Ticaret Borsası tarafından yürütülen TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nun İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ve kurul üyeleri 24 Eylül 2019 Sa...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri Gaziantep’e çıkarma yaptı.

Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan Kadın ve Genç Girişimciler Daire Başkanlığı tarafından İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda, ihracat için yapılması...

Yazarlar
Website Security Test