Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KAİSDER kadınları Anadolu’yu arşınlıyor

4.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

KAİSDER Anadolu Buluşmaları Programı’nın durağı bu kez Kayseri ve Sivas oldu. Farklı sektörlerde başarılara imza atan KAİSDER kadınları, her iki ilin de yatırım ve işbirliği koşullarını yerinde görüştü.

AYSEL KANBER

Kadının iş dünyasındaki konumunu sağlamlaştırmayı, işveren ve sanayici kadınlara maddi manevi destek olmayı, kadın işbirliğini ve istihdamını arttırmayı ve bu bağlamda ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlayan girişimci iş kadınlarından oluşan Kadın İşveren ve Sanayicileri Derneği (KAİSDER), Anadolu Buluşmaları programını sürdürüyor. KAİSDER, son buluşmalarını Kayseri ve Sivas’ta gerçekleştirdi.

KAİSDER kadınlarının Kayseri’de ilk buluşması Kayseri Kadınlar Derneği Başkanı Aysun Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri ile oldu. Bilgi alışverişinin yapıldığı görüşmede konuşan KAİSDER Başkanı Göknur Atalay, KAİSDER olarak hikayesi olan kadınların bir araya geldiği bir oluşum olduklarını belirterek, bireysel girişimcilik yerine grup liderliği ile atılım yapılmasını önemsediklerini dile getirdi. Atalay, bu bağlamda Kayseri Kadınlar Derneği ile paydaş olabileceklerini ifade etti.
Kayseri Kadınlar Derneği görüşmesi sonrası ORAN Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ile temasta bulunan KAİSDER üyeleri, Ajans Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci ile görüşerek Ajansın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Görüşmede konuşan Kilci, kamuya verdikleri tüm destekleri STK'lara da verdiklerini ancak KAİSDER''in Kayseri'de bir şubesinin, ya da partner kuruluşunun olması koşulu olduğunu dile getirdi.

Kilci, bölgelerinde üretim yapan ancak ürettiğini satamayan firmaların tanıtımı konusunda projeler üzerinde çalıştıkları bilgisini paylaştı. Ziyarette konuşan KAİSDER Başkanı Göknur Atalay, Anadolu'da işbirlikleri için yola çıktıklarını ve Kayseri ORAN ile de işbirliği için hazır olduklarını kaydetti.

KAİSDER’in Kayseri görüşmelerini üçüncü durağı TOBB Kadın Girişimciler Kurulu oldu. Kayseri Ticaret Odası'nda gerçekleştirilen ziyarette, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'nun 2007 den bu yana yaptığı çalışmalar ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. KAİSDER Başkanı Göknur Atalay, burada yaptığı konuşmada her birinin ayrı başarı hikayesi olan KAİSDER kadınları ile birlikte yürürken kendisini çok güçlü hissettiğini vurguladı.

Sivas’ta sıfır bürokrasi
KAİSDER Anadolu Buluşmaları’nın ikinci gününde Sivas görüşmeleri gerçekleştirildi. Sivas Valisi Davut Gül ile görüşen KAİSDER Heyeti, işbirliği yapabilecekleri alanlar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Sivas'ta birçok alanda yatırım yapılabileceği bilgisini veren Vali Gül, özellikle bürokrasi bağlamında yatırımcının Sivas'ta sıfır sorun ile karşılaşacağına dikkat çekti. KAİSDER Başkanı Göknur Atalay ise Vali Gül’e birlikte iş yapmak için hazır olduklarını ifade etti.

KAİSDER Heyeti ziyaretlerine Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ile devam etti. Başkan Aydın, Sivas'ta dışarıdan yatırımcılara ihtiyaç olduğunu ve bu bağlamda işbirliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. KAİSDER Başkanı Göknur Atalay ise Anadolu Buluşmaları ile uzaktan değil, karşılıklı tanışarak, el sıkışarak işbirlikleri için yola çıktıklarını söyledi.

Heyet daha sonra Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ile bir araya geldi. KAİSDER Eken’e Sivas'ta karşılıklı işbirliklerini artırmak ve yatırım fırsatlarını yerinde görmek için bulunduklarını aktaran Göknur Atalay, her bir KAİSDER üyesi iş kadınının dinlemeye değer üretim hikayesi olduğuna vurgu yaparak, Sivas'ta yapılabilecek yatırımlara talip olduklarını belirtti. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eken ise, yatırım yapmak isteyen her bir KAİSDER üyesinin yolunun mutlaka Sanayi ve Ticaret Odası'ndan geçeceğine vurgu yaparak, bu bağlamda yatırımcıya engeli kabul etmediklerini ifade etti. Eken, dışarıdan gelecek yatırımcıya daha çok ihtiyaç olduğunu söylerken, Sivas'ın huzurlu, güvenli ve ucuz bir kent olması ile birlikte yakın zamanda hızlı tren avantajının da olacağının önemine değindi.

KAİSDER Heyeti'nin Sivas'ta son durağı İŞGEM oldu. İŞGEM Genel Müdürü Nilgün Yakut ile görüşen Heyet, burada da işbirlikleri hakkında bilgi alışverişi yaptı. Sivas İŞGEM'in kuruluşu ve nasıl yol aldığı konusunda bilgi veren Yakut, İŞGEM'de üretim ve istihdama dair nasıl bir farkındalık yaratılabileceği hedefi ile bulunduğunu ifade etti. KAİSDER üyelerinin iş alanları ile ilgili bilgilendirme yaptığı görüşmenin ardından İŞGEM gezildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

‘Kadın Girişimcilerin İlham Veren Hikayeleri’ konferansı, Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ve Türkiye’dek...

BTM, işyerinde kadının güçlenmesine dair iş dünyası liderlerinin, toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik Kadının Güçlenmesi ...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliği ile başlatılan ''Geleceği Yazan Kadınlar Projesi''nin İzmir’deki eğitimleri b...

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), üye iş yeri ziyaretleri kapsamında Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay’ı ziyaret etti. İZİKAD’ın gücünün, gü...

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) tarafından geleneksel hale getirilen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Başarı Ödülü”nün bu yılki sahibi, Yorglass Cam Yönetim Kurulu Başkan...

TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu (KGK), yeni başkanını seçti. Kurulun 17 kişiden oluşan İcra Komitesi üyelerinin 15’inin katıldığı ve koordinatör borsa İzmir Ticar...

Adel Kalemcilik gibi üst yönetimini kadın gücüne emanet eden şirketler, yapılan araştırmalara göre daha iyi performans elde ediyor.

Yazarlar
Website Security Test